wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-06-04| Geodezja

80 tys. zł za opracowanie nowego modelu quasi-geoidy

Główny geodeta kraju ogłosił konkurs na opracowanie nowego modelu quasi-geoidy służącej do przeliczeń wysokości elipsoidalnych z układu PL-ETRF2000-GRS80h do wysokości normalnych PL-EVRF2007-NH.


80 tys. zł za opracowanie nowego modelu quasi-geoidy

Na przedmiot pracy konkursowej składają się następujące elementy:
1. Przegląd dostępnych danych źródłowych wraz z uzasadnieniem wyboru danych do opracowania modelu quasi-geoidy.
2. Przegląd i ocena (zalety/wady) najważniejszych metod wyznaczania modeli geoidy i quasi-geoidy oraz opis wybranej lub opracowanej metody wyznaczenia modelu wraz z uzasadnieniem.
3. Opracowanie modelu geoidy grawimetrycznej.
4. Opracowanie modelu quasi-geoidy.
5. Analiza dokładności.

Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 80 000 złotych netto. Zgłaszanie wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie jest możliwe do 18 czerwca 2021 r. (godz.12.00). Natomiast prace konkursowe należy składać do 29 października 2021 r. (godz. 12.00).
Uczestnikiem konkursu może być osoba fizyczna lub instytucja, firma, jeśli spełnią warunki określone w Regulaminie Konkursu. Więcej informacji na stronie BIP Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii.

Źródło: GUGiK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
80 tys. zł za opracowanie nowego modelu quasi-geoidy może by tak w końcu zaprzestać mieszania w tej geoidzie. Robi to wtórne i durne zamieszanie w całej geodezji bez oczywistych korzyści. Bo po co komu zmiana wysokości o 2,5 cm (tak było na moim terenie pomiędzy Kronsztadt 60a Kronsztadt 86). Następnie wprowadzanie Amsterdam 2007 gdzie u mnie był Amsterdam 55. Różnice wysokości około 5 cm. Następnie przeliczania z jednego p.o. na drugi gdzie zaczęto się w tym gubić. Znajduję rzędne przeliczone z Amsterdam 55 na 2007 gdzie przyjęto że był to Kronsztadt 86, różnica rzędnych ok. 0,12m. Niech sobie naukowcy prowadzą swoje badania geoidy dla ich własnego zachwytu i tyle. W końcu to model geoidy a rzeczywistego obrazu jak na razie nie da się określić.
 7 
 11 
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS