wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-05-14| Geodezja, Teledetekcja, Przetargi

Poznańska metropolia wyda 2,5 mln zł na ortofotomapę i dane 3D

PODGiK w Poznaniu rozstrzygnął przetarg na pozyskanie danych wysokościowych technologią lotniczego skaningu laserowego, a także opracowanie prawdziwej ortofotomapy i fotoplanów ukośnych wraz z utworzeniem modelu 3D dla obszaru metropolii Poznań.


Poznańska metropolia wyda 2,5 mln zł na ortofotomapę i dane 3D <br />
Zasięg opracowania (SIWZ)
Zasięg opracowania (SIWZ)

Zamówienie obejmuje wykonanie nalotów, podczas których pozyskane zostaną lotnicze, cyfrowe zdjęcia pionowe (RGB i CIR) oraz ukośne (RGB) o rozdzielczości piksela terenowego 5 cm, jak również dane wysokościowe technologią lotniczego skaningu laserowego (gęstość 24 pkt/m kw.), na podstawie których opracowany zostanie numeryczny model terenu, numeryczny model pokrycia terenu, cyfrowa prawdziwa ortofotomapa (RGB i CIR), a także model 3D mesh dla obszaru metropolii Poznań.

Prace te za 2 558 400 zł brutto wykona firma MGGP Aero z Tarnowa. Ponadto w postępowaniu wpłynęła jeszcze jedna ważna oferta. Złożyła ją firma OPEGIEKA Elbląg. Propozycja elbląskiej spółki była droższa od tej MGGP Aero o zaledwie 738 zł.
Budżet zamawiającego wynosił z kolei 3 081 800 zł.

Zamówienie jest realizowane w ramach projektu pn. „Budowa Metropolitalnego Systemu Informacji Przestrzennej (MeSIP) dla Metropolii Poznań”, który uzyskał dofinansowanie z EFRR w wysokości 14 mln zł. Liderem przedsięwzięcia jest powiat poznański.

DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Dziwny ten świat No i kto bogatemu zabroni. Ciekawe ilu urzędników skorzysta z tych danych w codziennej realizacji zadań publicznych oraz ilu przedsiębiorców wykorzysta je w swojej działalności oraz ilu obywatelom poprawi się byt dzięki tym danym.
 8 
 6 
odpowiedz zgłoś
odp: Dziwny ten świat Skorzysta tyle osób ile bedzie miało otwarty umysł i chęć nauki nowych technologii.
 2 
 4 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Dziwny ten świat to właśnie dla nich otwieramy oczy niedowiarkom i mówimy "patrzcie to jest nasza aglomeracja i to nie jest nasz ostatnie słowo!" Wszystkich trzech ludzi o otwartych umysłach nam podziękuje:)
 4 
 2 
zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Plan na las - czyli o kartowaniu lasu
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS