wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-05-13| Geodezja, Imprezy

Kierunki rozwoju geodezyjnych pomiarów inżynieryjnych

To hasło XV Konferencji Naukowo-Technicznej z cyklu „Aktualne problemy w geodezji inżynieryjnej”, organizowanej przez Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej. Wydarzenie w trybie zdalnym odbędzie się w dniach 27-28 maja.


Kierunki rozwoju geodezyjnych pomiarów inżynieryjnych

Konferencja, z udziałem zaproszonych gości zagranicznych, ma na celu prezentację aktualnych dokonań w zakresie geodezji inżynieryjnej oraz wymianę poglądów i doświadczeń między różnymi ośrodkami naukowo-badawczymi i podmiotami wykonawstwa geodezyjnego, a także dyskusję na temat kierunków rozwoju geodezji inżynieryjnej w nawiązaniu do trendów światowych.

Tematyka konferencji obejmuje następujące zagadnienia:
• techniki satelitarne w geodezyjnych pomiarach inżynierskich (systemy autonomiczne, systemy hybrydowe),
• instrumentarium i techniki pomiarowe (nowoczesne wideotachimetry, odbiorniki GNSS, skanery laserowe, jednostki IMU, sensory pomiarowe itp.),
• monitorowanie konstrukcji znajdujących się pod obciążeniem statycznym i dynamicznym,
• pomiary inżynieryjne w geotechnice, geodynamice, budownictwie podziemnym i górnictwie,
• teleinformatyka w geodezji inżynieryjnej,
• skanowanie laserowe w geodezji inżynieryjnej,
• BIM – modelowanie i zarządzanie informacją o obiektach inżynieryjnych,
• teoretyczne aspekty geodezyjnych pomiarów inżynieryjnych,
• geodezja inżynieryjna w monitorowaniu zagrożeń konstrukcji inżynierskich i budowlanych.

Więcej informacji

Źródło: WGiK PW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
A czy będzie coś o światowych trendach w dziedzinie liczenia słupków ogrodzeniowych? Inspektorom nadzoru inwestorskiego w natłoku zajęć zwykle nie wystarcza czasu do pojawienia się na budowie i sprawdzenia, czy ogrodzenie faktycznie stoi, więc w takich przypadkach niezbędny jest "operat" od uprawnionego geodety. Czy będzie jakiś referat na temat naukowych dokonań na polu rozliczeń robót ziemnych w toku? Przecież, kiedy podwykonawca-podwykonawcy-podwykonawcy - "Janusz-Kop" zmuszony jest chwilowo zawinać swoją czterdziestoletnią koparkę na inną fuchę - i nie wie czy wróci - to niezbędne jest przedłożenie temu samemu inspektorowi "dokumentacji geodezyjnej" celem "częściowego rozliczenia robót". Bo od zawansowanych technik pomiarowych - monitoringu konstrukcji, wideotachimetrów, sensorów pomiarowych, systemów autonomicznych i hybrydowych, to oni mają swoich specjalistów.
odpowiedz zgłoś
odp: A czy będzie coś o światowych trendach w dziedzinie liczenia słupków ogrodzeniowych? Ja też mam czasem zły dzień, ale wracając do tematu to informacje po polsku lepiej przyswajam niz po niemiecku czy angielsku
odpowiedz zgłoś
To bardzo niedobrze. Potwierdza to tylko, że pomiary inżynieryjne nie są dla geodetów.
 1 
zgłoś
Chyba trzeba zanęcić temat Wydarzenie rzadkie na naszym rynku i chyba trzeba zobaczyć...
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 2
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS