Jerzy Rogowski urodził się w 1942 r. w Warszawie. Tam też w 1961 r. zdał w Technikum Geodezyjnym maturę, a studia na Wydziale Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej ukończył w roku 1966 r. Zaraz potem znalazł zatrudnienie na PW w Katedrze Astronomii Geodezyjnej. W czasie kilkudziesięciu lat pracy na WGiK PW uzyskał stopnie naukowe doktora (1974), doktora habilitowanego (1985) i tytuł naukowy profesora nauk technicznych. Był ściśle związany z Obserwatorium Astronomiczno-Geodezyjnym PW w Józefosławiu. W latach 2005-2015 pracował na Uczelni Warszawskiej im. Marii Skłodowskiej-Curie. Z Akademią Morską w Gdyni (obecnie UM) związany jest zawodowo od 2014 r. Obecnie zatrudniony jest na stanowisku profesora zwyczajnego w Zakładzie Geodezji i Oceanografii Wydziału Nawigacyjnego.
W pierwszych latach pracy naukowej zajmował się metodyką wyznaczeń parametrów ruchu obrotowego Księżyca i współrzędnych selenograficznych. Po obronie doktoratu zainteresowania naukowe Jerzego Rogowskiego zaczęły ewoluować w kierunku geodezji satelitarnej, co zaowocowało m.in. rozprawą habilitacyjną dotyczącą stabilności układu odniesienia realizowanego na podstawie obserwacji satelitów systemu TRANSIT. Po uzyskaniu habilitacji podjął prace dotyczące wykorzystania obserwacji satelitarnych w badaniach geodynamicznych. Prof. Jerzy Rogowski jest autorem wielu prac i wdrożeń z zakresu zastosowań technologii GPS w geodezji.
Wywiad z prof. Jerzym Rogowskim można znaleźć w jubileuszowej publikacji pt. „Poczet Profesorów”.
Stowarzyszenie Polskie Forum Nawigacyjne jest dobrowolnym, samorządnym, trwałym zrzeszeniem, skupiającym osoby zajmujące się zawodowo nawigacją w celu rozwoju jej jako nauki i formy praktycznej działalności człowieka. Terenem działalności stowarzyszenia jest obszar Rzeczypospolitej Polskiej, a siedzibą miasto Gdynia.