Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-04-29| Sprzęt

Nowa odsłona Getac K120: tablet polowy prawie jak stacja robocza

Oferta firmy Getac wzbogaciła się o polowy tablet K120 II generacji. W ocenie producenta takie możliwości przetwarzania i przesyłania danych jak ten niewielki i lekki model dotychczas oferowało jedynie kilka nieporęcznych laptopów.


Nowa odsłona Getac K120: tablet polowy prawie jak stacja robocza

Przy wymiarach 329,5 x 238 x 24 mm tablet waży 1,7 kg. W środku znajdziemy czterordzeniowy procesor Intela 11. generacji, 16-32 GB pamięci operacyjnej oraz dysk o pojemności do 1 terabajta. Zdaniem producenta powinno przekładać się to na sprawną pracę nawet na dużych zbiorach danych.

Użytkowaniu w terenie sprzyja szczelna i wytrzymaÅ‚a obudowa speÅ‚niajÄ…ca normÄ™ pyÅ‚o- i wodoszczelnoÅ›ci IP66 oraz wojskowy standard MIL-STD-810H. SprzÄ™t powinien zatem wytrzymać upadek z wysokoÅ›ci 1,8 metra czy pracÄ™ w temperaturze od -29 do 63°C.

Dane wyświetlane są na kontrastowym ekranie dotykowym 1920 x 1080 px, który można obsługiwać również w rękawiczkach. Przydatną funkcją przy pracy w gorszym oświetleniu mogą okazać się podświetlane klawisze funkcyjne. A skoro o klawiszach mowa, nadmieńmy, że do tabletu można dołączyć specjalny moduł z klawiaturą, która zamieni K120 w laptop.

Za sprawną bezprzewodową wymianę danych odpowiadają technologie wi-fi, LTE 4G oraz Bluetooth w wersji 5.2. Tablet posiada też port Thunderbolt pozwalający na transmisję z prędkością nawet 40 Gb/s. Obsługuje ponadto standard HDMI 2.0. W porównaniu do I generacji urządzeń nowy model wyróżnia także odbiornik satelitarny korzystający nie tylko z systemu GPS, ale również GLONASS.

II generacja tabletów K120 wejdzie do sprzedaży w lipcu br.

JK


«« powrót

UdostÄ™pnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

Å‚adowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy zwiÄ…zane z geodezjÄ…, kartografiÄ…, katastrem, GIS-em, fotogrametriÄ… i teledetekcjÄ…, nawigacjÄ… satelitarnÄ… itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzÄ…cy:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS