wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-04-22| GIS, Przetargi

Trzech chętnych do mobilnego skanowania płockich ulic

Urząd Miasta Płocka otworzył oferty w przetargu na mobilne skanowanie laserowe ulic oraz inwentaryzację nośników reklamowych.


Trzech chętnych do mobilnego skanowania płockich ulic <br />
Zdjęcie ilustracyjne (fot. Daniel L. Lu/Wikipedia)
Zdjęcie ilustracyjne (fot. Daniel L. Lu/Wikipedia)
Trzech chętnych do mobilnego skanowania płockich ulic <br />
Ulice i ciągi pisze przeznaczone do inwentaryzacji
Ulice i ciągi pisze przeznaczone do inwentaryzacji

Pierwszym elementem zamówienia jest mobilny skaning laserowy ulic oraz ciągów pieszych wraz z pozyskaniem chmury punktów 3D oraz wysokorozdzielczych zdjęć panoramicznych. Fotografie mają być wykonane dla większości płockich dróg (patrz mapa obok) z maksymalnie 3-metrowym interwałem. Równocześnie ma być pozyskana chmura punktów w korytarzu o promieniu minimum 100 m, przy wydajności pomiaru minimum 2 mln punktów na sekundę. Praca kamery i skanera musi być zintegrowana z odbiornikiem GNSS-RTK, jednostką IMU oraz odometrem.

Tak pozyskane dane przestrzenne będą podstawą do wykonania drugiego elementu zamówienia, czyli wdrożenia, dostawy i utrzymania komputerowego systemu do zarządzania nośnikami reklamowymi znajdującymi się w przestrzeni miejskiej. Rozwiązanie to ma integrować interaktywne mapy, dynamiczną ewidencję z fotorejestracją i przeglądarkę chmury punktów 3D oraz obsługiwać procesy związane z zarządzaniem reklamami w mieście.

Jak w rozmowie z PAP tłumaczy Hubert Woźniak z płockiego magistratu, priorytetem tego zamówienia jest inwentaryzacja reklam, w szczególności weryfikacja, czy nośniki zostały ustawione legalnie. Ale dane te pozwolą również zinwentaryzować inne typy obiektów, np. znaki drogowe, drzewa czy miejsca parkingowe, co będzie przydatne chociażby w przygotowywaniu miejskich inwestycji. Docelowo ratusz chce wykonać mobilny skaning miejskich ulic trzykrotnie.

Urząd Miasta Płocka gotowy jest przeznaczyć na powyższe prace do 300 tys. zł. W postępowaniu wpłynęły trzy oferty. Najtańszą przedstawiła spółka Designers z Warszawy – opiewa ona na 288 tys. zł. Z kolei stołeczna firma Smart Factor gotowa jest wykonać prace za 449 tys. zł, a krakowska 4GIS – za 650 tys. zł.


Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami w geodezji i kartografii? Zapisz się na newsletter!

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Studenci inwentaryzują budynek AGH
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS