wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-02-25| Geodezja, Prawo

Nowa wersja projektu rozporządzenia ws. PZGIK

Na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt rozporządzenia ws. organizacji i trybu prowadzenia PZGiK po uwzględnieniu uwag z konsultacji społecznych i uzgodnień międzyresortowych.


Nowa wersja projektu rozporządzenia ws. PZGIK

Pierwszy projekt tego aktu opublikowano pod koniec ubiegłego roku, a w toku konsultacji i uzgodnień zgłoszono do niego około 200 uwag. Jak już pisaliśmy wcześniej, najważniejsze zmiany, które GUGiK zdecydował się wprowadzić do kolejnej wersji projektu tego rozporządzenia, to rezygnacja z obowiązku scalania dokumentów składających się na operat elektroniczny, a także przedłużenie terminu cyfryzacji materiałów PZGiK z 31 grudnia 2020 r. na 31 grudnia 2022 r.

Obecnie projekt tego aktu jest na etapie rozpatrywania przez Komitet Rady Ministrów ds. Cyfryzacji, co ma nastąpić na posiedzeniu wyznaczonym na 5 marca.

Rozporządzenie wejdzie w życie 30 dni po opublikowaniu w Dzienniku Ustaw.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
DFGSRGG a RYCZAŁT BEDZIE RÓSŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁ PANOWIE GEODECI
 2 
 1 
odpowiedz zgłoś
PRZYSZŁOŚĆ GDZIE POMOC DLA WYKONAWCÓW W CZASIE COVIDA ZAWÓD WYMARŁY NIKT NAS Z MŁODYCH NIE PÓJDZIE NA TEN ZAWÓD ZA WSZYSTKO PŁACIMY ,, CIENKO TO WIDZIMY ZEBY MŁODY GEODETA POSZEDŁ NA SWOJE TO ILE TRZEBA ZOSTAWIC KASY I JESZCZE WYSOKIE PROGI NA EGZAMIN UPRAWNIENIA ......
 2 
 1 
odpowiedz zgłoś
Prośba Nie poganiajcie GGK proszę bo skutek jest taki że w urzędzie jest dramat. Ma być szybko szybko szybko i ma być krótko, usuwać, usuwać, usuwać. Kasujemy modele, katalogi, przepisy. W taki sposób nie powstaną dobre przepisy:(
 5 
odpowiedz zgłoś
odp: Prośba o ile dobrze rozumiem cel jest osiągany metodą kolejnych przybliżeń. Nie przejmuj się zatem, coś się usunie, coś się przywróci przytnie, wytnie i połata i będzie super za kolejnych kilka wersji rozporządzeń. Znaczy wyda się super przy wcześniejszych wersjach, które raczej super nie będą.
 1 
odpowiedz zgłoś
Mamy marzec, rozporządzeń brak. Egib, bdot niech mi ktoś przypomni kiedy kończy się termin ustawowy na wydanie rozporządzeń ? Są jakieś kamienie milowe ?
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: Mamy marzec chyba na koniec lipca jest termin
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Mamy marzec Czyli minęło 7/12 a rozporządzeń jaka część jest gotowa ? Iteracje tego samego się nie liczą.
zgłoś
rozpo Na dzień kobiet będzie jak znalazł. kobiety rządzą będą miały co czytać
odpowiedz zgłoś
ad vocem § 12. Organ prowadzący zasób jest zobowiązany do: https://cutt.ly/4lUoYud
odpowiedz zgłoś
odp: ad vocem Jak można napisać że kopie zapasową robimy przynajmniej raz na kwartał :)
odpowiedz zgłoś
kolejne, typowe wypowiedzi sfrustrowanych, przemądrzałych geodetów którzy zamiast pracować siedzą przed komputerem i piszą jak im jest źle. Żaden nawet nie przeczytał żadnej ustawy odkąd zadał uprawnienia, o ile zdał. Może warto zająć się pracą a nie wylewaniem żalów na temat tajności KW, niemożności ogarnięcia podpisu elektronicznego i czy operat w formie pdf ma być połączony w całość czy każda kartka osobno! Może wróćmy do kartowania na mapach analogowych wtedy będzie cacy i nikt na pewno z wrednych firm decydentów nie zarobi. Bo i dlaczego komuś by miało być lepiej niż biednemu, pokrzywdzonemu geodecie robiącemu mapki za "pincet", żeby tylko inna firma geodezyjna nie wzięła zlecenia i nie zarobiła. Kpina!
 12 
 11 
odpowiedz zgłoś
odp: kolejne, typowe wypowiedzi sfrustrowanych, przemądrzałych geodetów temat numerów KW w geoportalu nie został wywołany przez wykonawców, to problem krajowej służby GK. To pracownicy powiatowej służby GK mają jakieś niemożliwe do zrozumienia problemy z ogarnięciem wniosków wpływających przez ePUAP i dokumentów podpisanych profilem zaufanym. To służba GK ma jakies problemy z uzgodnieniem formatów danych i sposobem archiwizacji plików pdf, tak duże to problemy, ze nie potrafią zamówić oprogramowania do obsługi swoich danych wg wymogów ustaw, które sami współtworzą, kupują byle co a obowiązki zrzucają na wykonawców. A nam to przeszkadza w pracy, mamy jej dużo w terenie, tymczasem z powodu tych banalnych problemów służb i urzędników spędzamy 3/4 czasu przed komputerami a nie przed instrumentami.
 3 
 11 
odpowiedz zgłoś
Ratujmy co się da jeszcze uratować W mojej ocenie główne kryterium przy tworzeniu przepisów prze Pana prezesa (żadnego ministra - i co mi zrobisz panie były szefie) jest kryterium objętości ma być mniej niż było dużo mniej. Ocena objętościową więc co do zasady wszystkie modele, katalogi obiektow czy opisy plików wymiany wylatują.Zamoast poprawiać, korygować, doskonalić niszczenie icofanie geodezyjnych przepisów o 20 lat. To był wzorzec wprowad,onwj przepisami dziedzinowego interoperacyjnosci. Czy członkowie RIIP, ludzie z tytułami, doświadczeniem nie widzą tej destrukcji ? Władza przychodzi i odchodzi proszę bądźcie fachowcami, ekspertamiinie pozwólcie na to niszczenie. A gdzie jest PTIP ? Dramat !!!
 2 
 7 
odpowiedz zgłoś
Masakra Kolejne zniszczone rozporządzenie - człowieku dlaczego niszczysz to co było w tych przepisach najlepsze ! :(
 2 
 6 
odpowiedz zgłoś
@ Nikt przyzwoity nie uzgadnia nic z tymi ludźmi.
 6 
odpowiedz zgłoś
10 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
World Trade Center w obiektywie Stanisława Nazalewicza
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS