wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-02-10| GNSS, Geodezja, GIS, Imprezy

Geomatyka w aktywności studenckich kół naukowych

Pod takim hasłem w dniach 25-27 marca w trybie hybrydowym odbędzie się pierwsza ogólnopolska konferencja, której celem jest integracja i wymiana doświadczeń pomiędzy studentami i doktorantami zrzeszonymi w kołach naukowych uczelni wyższych, którzy w swoich badaniach wykorzystują szeroko pojęte narzędzia geoinformatyczne.


Geomatyka w aktywności studenckich kół naukowych

Organizatorami wydarzenia są Wydział Leśny i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu wraz z Kołem Leśników UPP. Mają oni nadzieję, że spotkanie pozwoli na poszerzenie aktywności i wiedzy uczestników z zakresu geomatyki, poprowadzenie wspólnych badań naukowych pomiędzy uczestnikami reprezentującymi różne ośrodki naukowe czy nawiązanie współpracy z otoczeniem gospodarczym.

Konferencja odbędzie się w trybie hybrydowym, tzn. cześć uczestników będzie mogła wziąć w niej udział w trybie stacjonarnym, natomiast część będzie mogła połączyć się zdalnie. Od uczestników będzie zależało, jaki tryb wybiorą, jednak liczba osób, które będą mogły uczestniczyć w trybie stacjonarnym jest ograniczona i zależy od aktualnej sytuacji epidemiologicznej. Decydować będzie kolejność zgłoszeń. Podczas konferencji odbędą się specjalistyczne warsztaty stacjonarne i terenowe przeprowadzone przez firmy partnerskie.

Konferencja w trybie stacjonarnym oraz warsztaty odbędą się w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie.

TEMATYKA KONFERENCJI:

 • Geodezja i geomatyka
 • GPS i GNSS, teledetekcja, fotogrametria
 • LiDAR i bezzałogowe statki powietrzne (UAV)
 • Modelowanie informacji przestrzennych
 • Uczenie maszynowe w GIS – sieci neuronowe i rozpoznawanie obrazów
 • Wykorzystanie GIS do badań środowiskowych

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu JM prof. Krzysztof Szoszkiewicz, dyrektor generalny Lasów Państwowych dr. inż. Andrzej Konieczny oraz dyrektor Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej dr. inż. Janusz Dawidziuk.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Formy rachunkowe i biografia prof. Hausbrandta
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS