Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2021-01-21 | Geodezja

Nominacja profesorska dla Andrzeja Kobrynia

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nadał tytuł profesora nauk inżynieryjno-technicznych dr. hab. inż. Andrzejowi Kobryniowi z Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku Politechniki Białostockiej, specjaliście z zakresu geodezji inżynieryjnej, projektowania dróg, gospodarki przestrzennej i analizy wielokryterialnej.


Ilustracja: Nominacja profesorska dla Andrzeja Kobrynia <br />
fot. Politechnika Białostocka
fot. Politechnika Białostocka

Andrzej Kobryń urodził się w Białymstoku. W 1981 roku ukończył studia na Wydziale Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej, uzyskując tytuł zawodowy magistra inżyniera w zakresie geodezji i kartografii. Stopień doktora nauk technicznych w dyscyplinie geodezja i kartografia uzyskał w 1991 r. na Wydziale Geodezji Górniczej Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, a stopień doktora habilitowanego w dyscyplinie geodezja i kartografia (specjalność geodezja inżynieryjno-gospodarcza) w 2010 roku na Wydziale Geodezji i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie (na podstawie pracy „Wielomianowe kształtowanie krzywych przejściowych”).

Zainteresowania naukowe prof. Andrzeja Kobrynia związane są głównie z interdyscyplinarnym obszarem przenikania się szeroko rozumianego drogownictwa oraz geodezji inżynieryjnej. Jego osiągnięcia naukowe w tym zakresie obejmują przede wszystkim oryginalne rozwiązania dotyczące geometrycznego kształtowania przebiegu tras drogowych w planie sytuacyjnym i profilu podłużnym. Kolejnym istotnym nurtem prac badawczych prof. Andrzeja Kobrynia jest wielokryterialne wspomaganie decyzji w gospodarce przestrzennej.

Prof. Andrzej Kobryń jest autorem pięciu monografii naukowych (w tym opracowania „Transition Curves for Highway Geometri Design”, wyd. Springer), współautorem dwóch podręczników akademickich („Geodezja inżynieryjna” oraz „Vademecum budowlane”), a także autorem i współautorem około 100 publikacji i referatów opublikowanych w czasopismach krajowych i zagranicznych.

Profesor Kobryń ma w dorobku staże naukowe w renomowanych ośrodkach akademickich w Austrii i w Niemczech, takich jak: Technische Universität Wien, Universität Hannover, Technische Universität München i Technische Universität Berlin. Cieszy się on uznaniem w międzynarodowym środowisku naukowym, co znajduje potwierdzenie w udziale w radach redakcyjnych trzech czasopism zagranicznych. Kierował on też trzema projektami badawczymi finansowanymi ze środków Komitetu Badań Naukowych.

Za działalność naukowo-badawczą, dydaktyczną, a także organizacyjną był wielokrotnie nagradzany przez rektora Politechniki Białostockiej, został także odznaczony m.in. Srebrnym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz Medalem Złotym za Długoletnią Służbę.

AW


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.



wiadomości

NaviGate Sp. z o.o.
Kraków

NaviGate – Oddział Warszawa ul. Gościnna 7, 05-082 Blizne Łaszczyńskiego k. Warszawy, tel. 22 270-15-54 ODBIORNIKI GNSS RTK, TACHIMETRY ELEKTRONICZNE I ZROBOTYZOWANE, BEZZAŁOGOWE STATKI POWIETRZNE (DRONY), SENSORY Sklep Serwis...

GEOPRYZMAT
RASZYN

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny instrumentów firmy Pentax, Kolida i innych.
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-14 | WARSZAWA oraz ONLINE
Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów
„Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów...
więcej
2025-04-14 | ON-LINE
Zieleń w planowaniu przestrzennym i procesie rewitalizacji - uwarunkowania prawne
Spotkanie przeznaczone jest dla przedstawicieli gmin z terenu całego kraju. Program webinarium:...
więcej
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
2025-05-14 | JANÓW LUBELSKI
VIII Konferencja Naukowo-Techniczna pn. "Kierunki rozwoju i innowacje w geodezji i kartografii"
Tematyka konferencji: • nowoczesne techniki i technologie pomiarowe, • wykorzystanie...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Mapa Miejsc Pamięci Narodowej
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że...
„Elementy” Euklidesa rozpoczynają się stwierdzeniem, że „Punkt jest tym, co nie ma części, a linia to długość bez szerokości”?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Maciej Strubicz (ok. 1530-ok.1604)
Sekretarz i kartograf króla Stefana Batorego oraz hetmana Jana Zamoyskiego, autor wielu map. Pochodził ze Śląska z rodu Strubitzów. Opracował przed kampanią połocką mapę Wielkiego Ks. Litewskiego i Moskiewskiego oraz Inflant w skali 1:300 000...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1824
Wytwórnia instrumentów geodezyjnych Jakoba Kerna w Arrau przyjmuje pierwsze zamówienie na wykonanie teodolitu.
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama