wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-12-29| Teledetekcja, Przetargi

Poznańska metropolia zamawia ortofotomapę i dane 3D

Pozyskanie danych wysokościowych technologią lotniczego skaningu laserowego, a także opracowanie prawdziwej ortofotomapy i fotoplanów ukośnych wraz z utworzeniem modelu 3D dla poznańskiej metropolii jest przedmiotem przetargu ogłoszonego przez Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Poznaniu.


Poznańska metropolia zamawia ortofotomapę i dane 3D <br />
Zasięg opracowania (SIWZ)
Zasięg opracowania (SIWZ)
Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie dedykowanych nalotów fotogrametrycznych, podczas których zostaną pozyskane zdjęcia lotnicze, tj. cyfrowe zdjęcia pionowe (RGB i CIR) oraz ukośne (RGB), jak również dane wysokościowe technologią lotniczego skaningu laserowego. Na ich podstawie opracowany zostanie numeryczny model terenu (NMT), numeryczny model pokrycia terenu (NMPT), cyfrowa prawdziwa ortofotomapa (RGB i CIR) oraz model 3D mesh dla obszaru metropolii Poznań. Prace mają być zrealizowane nie później niż w ciągu 12 miesięcy od daty podpisania umowy.

Oferty zabezpieczone wadium w wysokości 35 tys. zł można składać do 29 stycznia 2021 r.

Zamówienie jest realizowane w ramach projektu pn. „Budowa Metropolitalnego Systemu Informacji Przestrzennej (MeSIP) dla Metropolii Poznań”, który uzyskał dofinansowanie z EFRR w wysokości 14 mln zł. Liderem przedsięwzięcia jest powiat poznański, ale uczestniczą w nim również Poznań, Szamotuły, Skoków, Oborniki oraz Śrem.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanery laserowe pomagają kręcić "Grę o tron"
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS