wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-12-24| GIS, Mapy

O cenach nieruchomości w stołecznym geoportalu

Jakie były średnie ceny transakcyjne 1 metra kwadratowego lokali mieszkalnych na stołecznym rynku nieruchomości w 2019 r.? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy w serwisie mapowym Urzędu m.st. Warszawy.


O cenach nieruchomości w stołecznym geoportalu <br />
Rynek pierwotny
Rynek pierwotny
O cenach nieruchomości w stołecznym geoportalu <br />
Rynek wtórny
Rynek wtórny

W module „Rejestr cen i wartości nieruchomości” (RCiWN) opublikowano niedawno dwie nowe warstwy mapowe dotyczące średnich cen transakcyjnych lokali mieszkalnych w ubiegłym roku. Jedna z nich dotyczy rynku pierwotnego, druga wtórnego. Dodatkowo znajdziemy też mapę oraz średnich cen transakcyjnych gruntów niezabudowanych dla ubiegłego roku.

Jak można było się spodziewać, najwyższe średnie ceny transakcyjne na rynku pierwotnym – powyżej 15 tys. zł za m kw. – odnotowano w ścisłym centrum miasta. Najwięcej takich transakcji było w dzielnicy Śródmieście, ale także w przylegających do niej częściach Woli, Ochoty czy Mokotowa. Jeśli chodzi o prawobrzeżną część miasta, tak wysokie cen zdarzały się tylko ma Pradze Południe. Natomiast najniższe ceny – średnio w granicach 5-7 tys. za m kw. – osiągały lokale mieszkalne w dzielnicach zewnętrznych miasta, takich jak Białołęka, Wesoła, Wawer, ale też w Wilanowie, na Ursynowie czy Bielanach. Próżno szukać natomiast cen poniżej 5 tys. zł.

Na rynku wtórnym z kolei najwyższe ceny – przekraczające średnio 15 tys. zł za m kw. – osiągały lokale tylko w czterech stołecznych dzielnicach. Poza Śródmieściem były to Mokotów, Wola i Żoliborz. Natomiast najniższe ceny – w granicach 5-7 tys. za m kw. – sporadycznie zdarzały się w zewnętrznej części Bielan i Wilanowa, znacznie więcej ofert z tej grupy cenowej odnotowano natomiast w prawobrzeżnej części stolicy, w takich dzielnicach, jak: Białołęka, Rembertów, Wesoła czy Wawer. Również w tym przypadku w żadnej części miasta ceny nie spadały poniżej 5 tys. zł.

W module RCiWN można też sprawdzić rozkład cen transakcyjnych lokali mieszkalnych z rynku pierwotnego i wtórnego na tle dzielnic Warszawy we wcześniejszych latach (od 2010 r.).

AW


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Akademia INSPIRE w Norwegii
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS