wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-12-21| GIS, Edukacja

O geoinformatyce w górnictwie na studiach zamawianych AGH

17 grudnia w głównej siedzibie Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. w Jastrzębiu-Zdroju odbyło się uroczyste zakończenie Zamawianych Studiów Podyplomowych „Narzędzia informatyczne w inżynierii górniczej”.


O geoinformatyce w górnictwie na studiach zamawianych AGH <br />
Od prawej: zastępca prezesa zarządu JWS ds. technicznych i operacyjnych dr Artur Dyczko, prodziekan Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii prof. Marek Borowski i dr Artur Krawczyk
Od prawej: zastępca prezesa zarządu JWS ds. technicznych i operacyjnych dr Artur Dyczko, prodziekan Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii prof. Marek Borowski i dr Artur Krawczyk
O geoinformatyce w górnictwie na studiach zamawianych AGH <br />
Wystąpienia uczestników studium
Wystąpienia uczestników studium

Inicjatorem ich powołania był dr Artur Krawczyk z Wydziału Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH, a organizatorem – Wydział Górnictwa i Geoinżynierii tejże uczelni. Studia te zostały zorganizowane w odpowiedzi na zapotrzebowanie spółki w zakresie rozbudowy kompetencji przetwarzania danych przestrzennych przez pracowników. Głównym celem kursu było zapoznanie pracowników z otwartoźródłowym oprogramowaniem, takim jak Spatilite i QGIS, oraz płatnym FME w kontekście przetwarzania danych górniczych oraz zapoznanie ich ze specjalizowanym oprogramowaniem dla górnictwa: Deswik, MineScape, VentSim czy krajowym GeoLISP i MapDraw.

Poza pracownikami Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii znaczący udział w powstaniu tych studiów mieli członkowie Komisji Geomatyki Górniczej PTIP. Łącznie opracowali i poprowadzili zajęcia w sześciu 12 godzinnych modułach zajęciowych, co stanowiło ok. 60% godzin zajęć na tym studium. Zajęcia ze skanowania laserowego zostały poprowadzone przez pracowników Wydziału Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH.

Studia rozpoczęły się w maju 2019 r., a zajęcia zakończyły w lutym 2020 br. Wykonanie prac końcowych w warunkach pandemii wydłużyło się i dlatego dopiero teraz nastąpiło oficjalne zakończenie studiów.

Artur Krawczyk (fot. Dawid Lach)


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning lotniczy Nysy
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS