wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-11-16| Geodezja, GIS, Kataster

Z Geoportalu pobierzesz zestawienia zbiorcze EGiB

W serwisie Geoportal.gov.pl udostępniono do bezpłatnego pobierania zestawienia zbiorcze ewidencji gruntów i budynków – krajowe, wojewódzkie i powiatowe.


Z Geoportalu pobierzesz zestawienia zbiorcze EGiB <br />
Pobieranie zestawienia z Geoportalu
Pobieranie zestawienia z Geoportalu
Z Geoportalu pobierzesz zestawienia zbiorcze EGiB <br />
Fragment zestawienia
Fragment zestawienia

Na Geoportalu początkowo opublikowano zestawienie, a w kolejnych dniach dodano także opracowania dla poszczególnych województw i powiatów (wszystkie prezentują stan na 1 stycznia br.). Są one dostępne jest w formacie Excel (XLSX). By je pobrać, należy z listy warstw „Dane do pobrania” włączyć warstwę „Ewidencja Gruntów i Budynków”, a następnie kliknąć interesujący nas region. Po otwarciu nowego okna dialogowego klikamy „WMS, Zestawienia zbiorcze EGiB” i dalej „Krajowe zestawienie zbiorcze EGiB”, „Wojewódzkie zestawienie zbiorcze EGiB” lub „Powiatowe zestawienie zbiorcze EGiB”.

Obowiązek sporządzania zestawień zbiorczych EGiB określa art. 25 Prawa geodezyjnego i kartograficznego, a w szczegółach reguluje rozdział 5 rozporządzenia ws. EGiB. Na mocy tegorocznej nowelizacji Pgik dane te w postaci elektronicznej są dostępne bez opłat. Są one sporządzane na podstawie wykazów:

 • gruntów – to spis danych o ogólnej powierzchni i wartości gruntów położonych w granicach jednostki ewidencyjnej, zestawionych według ich przynależności do poszczególnych grup i podgrup rejestrowych z jednoczesnym podziałem na użytki gruntowe;
 • budynków – to spis danych o liczbie i wartości budynków wybudowanych na gruntach położonych w granicach jednostki ewidencyjnej, zestawionych według przynależności budynków do poszczególnych grup i podgrup rejestrowych, z jednoczesnym podziałem na rodzaje budynków według Klasyfikacji Środków Trwałych;
 • lokali – to spis danych o liczbie i wartości lokali, stanowiących odrębne nieruchomości, znajdujących się w granicach jednostki ewidencyjnej, zestawionych według przynależności lokali do poszczególnych grup i podgrup rejestrowych z jednoczesnym podziałem na lokale mieszkalne i lokale o innym przeznaczeniu.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
? po co to komu?
 2 
 1 
odpowiedz zgłoś
RODO jazgot, że to dane wrażliwe, że Izdebski narusza RODO i przywalenie mu miliona kary,za 3... 2... 1...
 4 
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wysokorozdzielcze wideo z satelity SkySat-1
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS