wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-09-08| Geodezja, Prawo

Egzaminy na uprawnienia zawodowe wznowione

Dziś (8 września) przeprowadzono pierwszy egzamin na uprawnienia zawodowe w dziedzinie geodezji i kartografii po nowelizacji Prawa geodezyjnego i kartograficznego oraz przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa.


Egzaminy na uprawnienia zawodowe wznowione <br />
fot. GUGiK
fot. GUGiK

W sesji zaplanowanej na 8-11 września udział weźmie łącznie 76 osób, przy czym dziś do egzaminu przystąpiło 20 śmiałków – ze względu na zagrożenie epidemiczne grupę tę rozdzielono na dwie sale. Jak relacjonuje GUGiK, przeprowadzaną elektronicznie część testową rekordzista zdał w 11 minut. Do części pisemnej przystąpiło zaś 17 osób.

Przypomnijmy, że ostatnia sesja egzaminacyjna odbyła się w dniach 25-28 lutego br. Nota bene była to pierwsza sesja przeprowadzona wg przepisów obowiązujących od 30 września 2019 r. Główną zmianą było wprowadzenie elektronicznego egzaminu pisemnego. Dzięki temu sprawdzenie testu i ogłoszenie wyników następuje bezpośrednio po jego zakończeniu. Zmieniło się także to, że w trakcie tej części nie można już korzystać z treści aktów prawnych (wciąż jest to możliwie w przypadku części szczegółowej). Nowością była także lokalizacja – budynek dawnego Centralnego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej na warszawskiej Woli.

Kolejne sesje odwołano jednak ze względu na epidemię koronawirusa. Nim je wznowiono, w życie weszła duża nowelizacja Prawa geodezyjnego i kartograficznego, a także nowe rozporządzenie ws. standardów geodezyjnych. Co ważne, znajomość tych aktów jest już na egzaminie wymagana.

W życie weszło także nowe rozporządzenie ws. uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii, które wprowadziło kolejne zmiany w przebiegu egzaminu czy odbywania praktyki zawodowej.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS