Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-06-24| Geodezja

Od dziś bezpłatne dane państwowego rejestru osnów

Jak już informowaliśmy, od dziś (24 czerwca) wraz z wejściem w życie ustawy zwanej Tarczą Antykryzysową 4.0 zawieszone zostaje pobieranie opłat m.in. za udostępnianie zbiorów danych państwowego rejestru podstawowych osnów geodezyjnych, grawimetrycznych i magnetycznych.


Od dziś bezpłatne dane państwowego rejestru osnów
Od dziś bezpłatne dane państwowego rejestru osnów
W związku z tym, że ustawa o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych... (DzU poz. 1086) zawiesza również wystawianie dokumentu licencji oraz Dokumentu Obliczenia Opłaty, od dnia jej wejścia w życie każdy może pobierać dane dotyczące osnów podstawowych bezpłatnie, bezpośrednio z serwisu www.geoportal.gov.pl.

Jak informuje GUGiK, dane dotyczące podstawowych osnów geodezyjnych zostały przygotowane w paczkach zawierających dane w granicach powiatu, oddzielnie dla osnowy poziomej oraz wysokościowej. W celu pobrania paczki danych dla powiatu, należy w serwisie geoportal.gov.pl w grupie warstw „Dane do pobrania” włączyć widoczność warstwy „Podstawowa osnowa geodezyjna”, a następnie klikając lewym klawiszem myszy na obszarze wybranego powiatu, rozwinąć kartę informacyjną, w której znajduje się link do pobierania danych (patrz fot. 1). Bez opłat są też dostępne współrzędne i opisy topograficzne pojedynczych punktów podstawowej osnowy geodezyjnej (fot. 2).

Więcej na temat zapisów Tarczy Antykryzysowej 4.0 związanych z geodezją

AW


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak korzystać z danych przestrzennych PIG?
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS