Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2020-06-01| Geodezja, Mapy, Prawo

Czerwcowe wydanie GEODETY cyfrowego już do pobrania

W serwisie egeodeta24.pl, który udostępnia GEODETĘ cyfrowego, jest już opublikowane wydanie 6/2020. Tematem okładkowym jest nowelizacja Prawa geodezyjnego i kartograficznego, która wejdzie w życie 31 lipca, najpoważniejsza od przynajmniej 6 lat. Jakie zawiera zapisy? Które z nich mogą geodecie pracę ułatwić, a które utrudnić? Odpowiedzi na te i inne pytania zawiera nasz przewodnik, który pomoże przejść przez labirynt nowelizowanych przepisów.


Czerwcowe wydanie GEODETY cyfrowego już do pobrania

W związku z przypadającym w czerwcu jubileuszem 25-lecia GEODETY poprosiliśmy ekspertów z zakresu geodezji i kartografii o prognozę dla branży na następne ćwierć wieku i trzeba przyznać, że nie doznaliśmy zawodu. W tym i kilku następnych miesiącach będziemy prezentowali te interesujące przewidywania. Jako pierwsze publikujemy prognozy dr. hab. inż. Krzysztofa Sośnicy oraz prof. Ryszarda Hejmanowskiego.

Znakomitą okazję do świętowania ma w tym roku stołeczne przedsiębiorstwo WPG. W wywiadzie dla GEODETY prezes Ryszard Brzozowski mówi, jak ostatnie lata zapiszą się w 70-letniej historii firmy oraz jak spółka chce się zmieniać w przyszłości. Konsekwencja w działaniu, systematyczność i zaangażowanie to – jego zdaniem – najlepsza recepta na długowieczność.

Geodezyjna obsługa inwestycji liniowych stawia przed geodetami liczne wyzwania. Jest poligonem doświadczalnym dla technologii optymalizujących wiele zadań pomiarowych, w tym dla fotogrametrii. Swoimi doświadczeniami w tym zakresie dzielą się na łamach GEODETY przedstawiciele frmy Fotoraporty.

Ciekawy problem prawny porusza natomiast Zbigniew Bojar, który polemizuje z tezą wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie, że dla uznania działki za użytek o nazwie drogi „dr” konieczne jest urządzenie drogi.

Wybuch epidemii spowodował ogromne zapotrzebowanie na szczegółowe dane o rozmieszczeniu zachorowań w kraju. Skoro nie zaspokoiły go państwowe służby, sprawy w swoje ręce wzięli studenci geodezji i kartografii z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, realizując projekt „Wirus na mapie PL”.

Każdy geodeta z pewnością doświadczył trudności z założeniem osnowy realizacyjnej na budowie – stałej w czasie i dokładnej. Spełnienie tych warunków jest szczególnie istotne w budownictwie mieszkaniowym. Dlatego w kolejnym odcinku z cyklu „Poradnik wykonawcy” krok po kroku prezentujemy, jak założyć taką osnowę. Równocześnie zapraszamy wszystkich Czytelników do przedstawiania w tym dziale własnych sposobów realizacji różnych prac geodezyjnych.

Użytkowników serwisu egeodeta24.pl, którzy wykupili czerwcowe wydanie GEODETY cyfrowego, zapraszamy do pobrania pliku z panelu użytkownika. Pozostałych zainteresowanych czerwcowym wydaniem zachęcamy do opłacenia dostępu do niego za pomocą płatności elektronicznych. Cała operacja potrwa zaledwie kilka minut, a GEODETĘ cyfrowego w uniwersalnym formacie PDF będziecie Państwo mogli odczytać nie tylko na komputerze, ale także na tablecie czy smartfonie. W pliku łatwiej wyszukać interesujące słowa lub frazy, a dowolny artykuł można wydrukować na swoje potrzeby na domowej drukarce.

Dlaczego jeszcze warto korzystać z GEODETY cyfrowego? Bo oszczędza się czas i pieniądze! Każde nowe wydanie GEODETY cyfrowego otrzymuje się wcześniej niż wydanie papierowe. Również dostęp do dowolnego numeru archiwalnego uzyskuje się natychmiast po dokonaniu płatności elektronicznej – nie trzeba czekać na listonosza. GEODETA cyfrowy to wreszcie niższa cena prenumeraty i pojedynczych wydań. Co ważne, im więcej się kupuje, tym miesięcznik jest tańszy!

Zawartość czerwcowego wydania GEODETY można wygodnie przejrzeć w serwisie egeodeta24.pl. Aby zaoszczędzić na każdym wydaniu, warto wykupić prenumeratę GEODETY cyfrowego (roczną, półroczną lub kwartalną). A tych, którzy wolą GEODETĘ w wydaniu papierowym, zachęcamy do zakupu prenumeraty w wersji tradycyjnej.

Redakcja


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje w Trójmieście
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama