wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-02-10| Geodezja, Edukacja, Imprezy

Laureaci konkursu na najlepsze prace dyplomowe nagrodzeni

Jak już informowaliśmy, prace poświęcone fotogrametrii lotniczej oraz pomiarom przemieszczeń zwyciężyły w edycji 2018/2019 Konkursu Prac Dyplomowych obronionych na kierunku geodezja i kartografia. Wręczenie dyplomów i nagród autorom prac, które znalazły się na podium konkursu w obu kategoriach, odbyło się podczas uroczystej gali wieńczącej obchody Roku Geodezji Polskiej oraz 100-lecia SGP (Warszawa, 7 lutego).


Laureaci konkursu na najlepsze prace dyplomowe nagrodzeni <br />
Autorka najlepszej pracy magisterskiej odbiera nagrodę ufundowaną przez GGK
Autorka najlepszej pracy magisterskiej odbiera nagrodę ufundowaną przez GGK
Laureaci konkursu na najlepsze prace dyplomowe nagrodzeni <br />
Laureaci konkursu w kategorii prac magisterskich z przewodniczącym jury i fundatorami nagród
Laureaci konkursu w kategorii prac magisterskich z przewodniczącym jury i fundatorami nagród
Laureaci konkursu na najlepsze prace dyplomowe nagrodzeni <br />
Autorzy najlepszej pracy inżynierskiej odbierają nagrody i gratulacje od przewodniczącego jury
Autorzy najlepszej pracy inżynierskiej odbierają nagrody i gratulacje od przewodniczącego jury
Laureaci konkursu na najlepsze prace dyplomowe nagrodzeni <br />
Laureaci konkursu w kategorii prac inżynierskich z przewodniczącym jury i fundatorami nagród
Laureaci konkursu w kategorii prac inżynierskich z przewodniczącym jury i fundatorami nagród

Organizatorami konkursu są: Stowarzyszenie Geodetów Polskich oraz główny geodeta kraju. Zgłoszone prace oceniała komisja konkursowa, w skład której weszli przedstawiciele nauki, administracji oraz wykonawstwa geodezyjnego. Wyłaniając laureatów, wzięto pod uwagę takie kryteria, jak: poziom naukowy, praktyczne znaczenie analizowanego zagadnienia, stopień trudności podjętego zadania, nowatorski i twórczy charakter pracy czy forma prezentacji oraz jej szata graficzna.

Jak podczas uroczystości poinformował przewodniczący jury prof. Zdzisław Kurczyński, do konkursu w bieżącej edycji wpłynęły 33 prace magisterskie i 16 prac inżynierskich. Ocena prac była prowadzona dwuetapowo. Najpierw jury podzieliło prace na grupy liczące po 5-6 prac magisterskich oraz po 4 prace inżynierskie. W każdej grupie przydzieleni recenzenci typowali 2-3 najlepsze prace. W tym roku do II etapu przeszło 13 prac magisterskich i 8 inżynierskich. Dopiero te prace zostały poddane szczegółowej recenzji. Jak przekonywał przewodniczący jury, każda praca była recenzowana przez 5 recenzentów (z zastrzeżeniem, że recenzent nie wypowiada się na temat prac pochodzących z jego środowiska).

Za najlepszą pracę magisterką jury uznało publikację Emilii Wasilewskiej z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Zajęła się ona zagadnieniem kalibracji radiometrycznej zobrazowań pozyskanych przez Parrot Sequoia – popularną kompaktową kamerę wielospektralną przeznaczoną dla bezzałogowych maszyn latających, która jest wykorzystywana m.in. w rolnictwie czy monitorowaniu roślinności.

Autorami najlepszej pracy inżynierskiej są z kolei Joachim Pawliński oraz Adam Wala z Akdemii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Jej tematem jest zastosowanie współczesnych metod wyznaczania przemieszczeń obiektów inżynierskich na przykładzie mostu wantowego Brama Przemyska w Przemyślu. Dodajmy, że o badaniach realizowanych przez laureatów wraz z innymi członkami Koła Naukowego Geodetów „Dahlta” pisaliśmy na Geoforum.pl już kilkakrotnie [1], [2], [3].

Pełne wyniki konkursu

Laureaci konkursu otrzymali cenne nagrody ufundowane przez sponsorów (m.in. laptop, nagrody pieniężne czy vouchery na szkolenia z oprogramowania).

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Też obecny działa to również w drugą stronę i oby nie było tak w tym przypadku.

Obecny dodam jedynie, że przebywanie w towarzystwie ludzi kulturalnych też może nieco kultury nauczyć tego warto.

stwierdzenia typu ,,kaski,, mówią co nieco o dyskutancie. Być może warto się zapisać do SGP i uczestniczyć w tego rodzaju wydarzeniach, żeby wiedzieć co się dzieje, a nie potem zadawać infantylne pytania.

ile tej kaski? Jakiego oprogramowania?

4 komentarzewiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Symulacja przerwania wału powodziowego
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS