|2020-02-10|
Geodezja, Edukacja, Imprezy
Laureaci konkursu na najlepsze prace dyplomowe nagrodzeni
Jak już informowaliśmy, prace poświęcone fotogrametrii lotniczej oraz pomiarom przemieszczeń zwyciężyły w edycji 2018/2019 Konkursu Prac Dyplomowych obronionych na kierunku geodezja i kartografia. Wręczenie dyplomów i nagród autorom prac, które znalazły się na podium konkursu w obu kategoriach, odbyło się podczas uroczystej gali wieńczącej obchody Roku Geodezji Polskiej oraz 100-lecia SGP (Warszawa, 7 lutego).
Autorka najlepszej pracy magisterskiej odbiera nagrodę ufundowaną przez GGK
|
|
Laureaci konkursu w kategorii prac magisterskich z przewodniczącym jury i fundatorami nagród
|
|
Autorzy najlepszej pracy inżynierskiej odbierają nagrody i gratulacje od przewodniczącego jury
|
|
Laureaci konkursu w kategorii prac inżynierskich z przewodniczącym jury i fundatorami nagród
|
|
|
Organizatorami konkursu są: Stowarzyszenie Geodetów Polskich oraz główny geodeta kraju. Zgłoszone prace oceniała komisja konkursowa, w skład której weszli przedstawiciele nauki, administracji oraz wykonawstwa geodezyjnego. Wyłaniając laureatów, wzięto pod uwagę takie kryteria, jak: poziom naukowy, praktyczne znaczenie analizowanego zagadnienia, stopień trudności podjętego zadania, nowatorski i twórczy charakter pracy czy forma prezentacji oraz jej szata graficzna.
Jak podczas uroczystości poinformował przewodniczący jury prof. Zdzisław Kurczyński, do konkursu w bieżącej edycji wpłynęły 33 prace magisterskie i 16 prac inżynierskich. Ocena prac była prowadzona dwuetapowo. Najpierw jury podzieliło prace na grupy liczące po 5-6 prac magisterskich oraz po 4 prace inżynierskie. W każdej grupie przydzieleni recenzenci typowali 2-3 najlepsze prace. W tym roku do II etapu przeszło 13 prac magisterskich i 8 inżynierskich. Dopiero te prace zostały poddane szczegółowej recenzji. Jak przekonywał przewodniczący jury, każda praca była recenzowana przez 5 recenzentów (z zastrzeżeniem, że recenzent nie wypowiada się na temat prac pochodzących z jego środowiska).
Za najlepszą pracę magisterką jury uznało publikację Emilii Wasilewskiej z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Zajęła się ona zagadnieniem kalibracji radiometrycznej zobrazowań pozyskanych przez Parrot Sequoia – popularną kompaktową kamerę wielospektralną przeznaczoną dla bezzałogowych maszyn latających, która jest wykorzystywana m.in. w rolnictwie czy monitorowaniu roślinności.
Autorami najlepszej pracy inżynierskiej są z kolei Joachim Pawliński oraz Adam Wala z Akdemii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Jej tematem jest zastosowanie współczesnych metod wyznaczania przemieszczeń obiektów inżynierskich na przykładzie mostu wantowego Brama Przemyska w Przemyślu. Dodajmy, że o badaniach realizowanych przez laureatów wraz z innymi członkami Koła Naukowego Geodetów „Dahlta” pisaliśmy na Geoforum.pl już kilkakrotnie [1], [2], [3].
Pełne wyniki konkursu
Laureaci konkursu otrzymali cenne nagrody ufundowane przez sponsorów (m.in. laptop, nagrody pieniężne czy vouchery na szkolenia z oprogramowania).
AW
|