wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-02-06| GIS, Mapy

O priorytetach OSM Polska

Podczas niedawnego walnego zebrania członków OpenStreetMap Polska (1 lutego) wybrano zarząd stowarzyszenia na nową kadencję, podsumowano dotychczasową działalność organizacji oraz przedstawiono jej priorytety na najbliższe 2 lata.


O priorytetach OSM Polska

Skład zarządu pozostał bez zmian. Zasiadają w nim: Andrzej Kępys (prezes), Włodzimierz Bartczak i Olga Barańczyk (wiceprezesi) oraz Michał Brzozowski (skarbnik). Podjęto ponadto decyzję o wydłużeniu kadencji zarządu z roku do 2 lat.

Wychodzenie na prostą

Jak czytamy w sprawozdaniu ustępującego zarządu, rok temu przejął on stowarzyszenie w kondycji agonalnej. Spora część kadencji minęła zatem pod znakiem załatwiania zaległych spraw formalnych i urzędowych. Mimo związanych z tym ograniczeń organizacja starała się realizować swoje statutowe zadania. Między innymi nawiązano dialog z Głównym Geodetą Kraju, a także współpracę z: Generalną Dyrekcją Ochrony Środowiska, Uniwersytetem Łódzkim, Urzędem m.st. Warszawy i Polskim Towarzystwem Geograficznym. Członkowie stowarzyszenia prowadzili także szkolenia czy wykłady (np. z okazji Dnia GIS czy konferencji użytkowników QGIS) oraz organizowali spotkania mające na celu integrację lokalnych społeczności edytorów tego otwartego projektu kartograficznego.

Plany na nową kadencję

Wśród priorytetów na nową kadencję zarząd wymienia m.in.:

 • uzyskanie statusu lokalnego oddziału Fundacji OpenStreetMap (Local Chapter OSMF);
 • kontynuowanie rozwoju serwisu osmapa.pl, tj. utworzenie ogólnodostępnego serwera map bazującego na danych OSM;
 • działania na rzecz poprawy stanu danych adresowych oraz granic administracyjnych przez utworzenie i rozwój narzędzi do ich walidacji i synchronizacji z otwartymi zasobami państwowymi;
 • dołączenie do akcji #ŻółtaNaklejkaPLK – uzupełnienie danych OpenStreetMap o informacje dotyczące numeracji 14 tys. przejazdów kolejowo-drogowych oznaczonych w ramach akcji; w ten sposób ułatwiony zostanie dostęp do tych danych służbom ratowniczym używającym map bazujących na danych OSM (straż pożarna, pogotowie, centra 112).

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 1
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS