wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-12-04| Geodezja, GIS, Mapy, Edukacja, Instytucje

Nagrody w konkursie "Czy znasz geoportal.gov.pl?" wręczone

Zwycięzca drugiej edycji konkursu „Czy znasz geoportal.gov.pl?” Adam Grzegorz Stępniak odebrał dziś (4 grudnia) z rąk głównego geodety kraju Waldemara Izdebskiego statuetkę „EKSPERT serwisu geoportal.gov.pl” (fot. 1).


Nagrody w konkursie "Czy znasz geoportal.gov.pl?" wręczone
Nagrody w konkursie "Czy znasz geoportal.gov.pl?" wręczone
Nagrody w konkursie "Czy znasz geoportal.gov.pl?" wręczone
Ogłoszony przez głównego geodetę kraju z okazji Dnia GIS 2019 sprawdzian znajomości serwisu geoportal.gov.pl. GUGiK weryfikował nie tylko wiedzę o zasobach Geoportalu, ale też o jego nowych funkcjonalnościach. Do rozwiązania było 10 zadań publikowanych sukcesywnie od 13 do 26 listopada br. W rywalizacji wzięło udział kilkaset osób.

Dziś dyplomy i zestawy upominków odebrali również: zdobywczyni drugiego miejsca Agnieszka Szaniawska (fot. 2) oraz Sławomir Gębka (fot. 3), który znalazł się na trzeciej pozycji. Kolejne miejsca zajęli: Adam Potapowicz, Adrian Marcinkowski, Witold Kopeć, Martyna Obary, Sebastian Pawlik, Natalia Kwiatkowska, Tadeusz Dąbkowski i Michał Pietruszka.

Uczestnicy konkursu musieli wykazać się nie tylko znajomością Geoportalu, ale też znakomitym refleksem, liczyła się bowiem zarówno poprawność, jak i szybkość udzielenia odpowiedzi. Zwycięzca konkursu, a także zdobywca trzeciego miejsca korzystają z niego na co dzień, reprezentują bowiem firmę geodezyjną z Lublina. Ale, jak się okazuje, nie tylko geodeci dobrze znają krajowy Geoportal. Zdobywczyni drugiej lokaty pracuje bowiem w jednej ze stołecznych firm zajmujących się planowaniem przestrzennym.

Przykładowe pytania z konkursu (wszystkie te informacje można znaleźć na Geoportalu):
• Podaj liczbę drzew znajdujących się na działce o identyfikatorze 281402_4.0004.167.
• Podaj wysokość nad poziomem morza środka boiska stadionu znajdującego się na działce o numerze identyfikacyjnym: 186301_1.0207.1758/36.
• Podaj numery punktów osnowy szczegółowej znajdujących się na działce o identyfikatorze 060601_1.0003.489.
• Czy dla działki ewidencyjnej o identyfikatorze 141201_1.0001.1867/2 zostało wydane pozwolenie na budowę? Jeżeli tak podaj numer tego pozwolenia.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
I wymień trzy podgiki, gdzie jest technologia z lat 90 i mapy papierowe.

Nagdroda GGK powinien zaproponować zwycięzcy konkursu płatny staż lub pracę w GUGIK nad dalszym rozwojem geoportalu!

GG Widać ,że najważniejszą zabawka GG jest geoportal. Tylko komu ten geoportal służy kiedy dalej w wielu podgikach panuje technologia z lat 90tych i mapy papierowe.

brawo niektórzy to już chyba przejdą na zawodowe wygrywanie, bo i p. Agnieszka, i p. Sławomir mają już po statuetce na koncie (konkursy z marca i kwietnia br.)

Adam Serdecznie gratuluję! Tak trzymaj.

5 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Formy rachunkowe i biografia prof. Hausbrandta
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS