wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-11-28| GNSS, Geodezja, Edukacja

Paweł Wielgosz profesorem

Dr hab. inż. Paweł Wielgosz, dziekan Wydziału Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa UWM w Olsztynie, odebrał dziś (28 listopada) nominację profesorską.


Paweł Wielgosz profesorem <br />
Fot. UWM
Fot. UWM

Paweł Aleksander Wielgosz jest absolwentem Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie (od 1999 r. UWM), kierunek geodezja i kartografia. Na Wydziale Geodezji i Gospodarki Przestrzennej UWM w 2002 r. uzyskał stopień doktora nauk technicznych (temat pracy: „Problem redukcji wpływu refrakcji jonosferycznej na wyniki opracowania pomiarów GPS”), a w 2011 r. – stopień doktora habilitowanego (temat rozprawy: „Zaawansowane algorytmy do szybkiego i precyzyjnego pozycjonowania z wykorzystaniem obserwacji GPS”).

W latach 2012-17 prodziekan, a od 2017 r. dziekan WGIPB UWM. W 2016 r. został wybrany na wiceprzewodniczącego Komitetu Geodezji PAN na kadencję 2016-20. Jest aktywnym członkiem wielu międzynarodowych organizacji naukowych (Międzynarodowej Asocjacji Geodezji – IAG, Europejskiej Unii Nauk o Ziemi – EGU, International GNSS Service).

Zainteresowania badawcze prof. Wielgosza obejmują precyzyjne pozycjonowanie z wykorzystaniem technik GNSS oraz zastosowanie technik satelitarnych do monitorowania stanu ziemskiej jonosfery i troposfery.

DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
gratulacje Paweł, serdeczne gratulacje. Tomasz Jewsienia
 1 
odpowiedz zgłoś
@ Gratulacje! Olsztyn rządzi! GUGiK tzreba przenieść do Olsztyna i skończyć z łrze eliatami i układami w Warszawie!
 3 
 3 
odpowiedz zgłoś
Gratulacje! Pawle, moje gratulacje!
 1 
 5 
odpowiedz zgłoś
Zgadzam się z ~Z! Świetny pedagog i człowiek, wybitny naukowiec. Wielkie Gratulacje Panie Profesorze :)
 2 
 9 
odpowiedz zgłoś
!!! Wincyj studentów geodezji! Wincyj!
 9 
 8 
odpowiedz zgłoś
Gratulacje! W pełni zasłużone! Jeden z najlepszych profesorów! Wszystkiego najlepszego!
 1 
 15 
odpowiedz zgłoś
6 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje zabytkowe młyny
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS