wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Geospatial Revolution, odc. 1
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2006-03-22| Geodezja, GIS, Mapy, Firma, Edukacja, Instytucje, Imprezy

Mapy ekologiczne Greenpeace


Podczas konferencji sygnatariuszy Konwencji o Bioróżnorodności (21 marca, Brazylia) organizacja Greenpeace zaprezentowała mapy najbardziej wartościowych, z punktu widzenia ekologii, miejsc na Ziemi. Zostały one stworzone przez pracowników Uniwersytetu w Yorku (Wielka Brytania) na podstawie wysokorozdzielczych zdjęć satelitarnych obejmujących tereny leśne i oceany.
Mapy oceanów pokazują obszary, które powinny być jak najszybciej objęte ochroną – o dużym zanieczyszczeniu środowiska i niewłaściwym rybołówstwie. Natomiast z leśnych map można poznać skalę zniszczeń, jakie człowiek powoduje w środowiskach leśnych. Aż 82 ze 142 państw posiadających lasy utraciły drzewostan naturalny.
Intencją Greenpeace’u jest dostarczenie władzom poszczególnych krajów informacji umożliwiających podejmowanie decyzji związanych z ochroną środowiska naturalnego.

geodezja

Źródło: www.bymnews.com


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
NOWOPOL to wszystko przez PO

caly ten greenshit to dzikusy lubiace wieszac sie na drzewach. zamiast normalnych negocjacji palą głupa i oblewaja farba ludzi w futrach, czy wspomniane wieszanie sie na drzewach, ale maja w!#$%!ie ze ludzie gina na drodze, ze ta inwestycja ma certyfikat MŚ, palanty

2 komentarzezobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt