Od strony kartograficznej internetowa witryna Państwowej Komisji Wyborczej – podobnie jak w latach poprzednich – pozostawia wiele do życzenia. Wprawdzie możemy na niej łatwo znaleźć właściwy naszemu adresowi zameldowania lokal wyborczy, ale już nie wyświetlimy jego lokalizacji na mapie. Na stronie PKW umieszczono także prostą mapę konturową pokazującą granice okręgów w wyborach do Sejmu i Senatu. Po kliknięciu danego obiektu wyświetla się lista miejscowych kandydatów do parlamentu. Brak jakichkolwiek danych podkładowych może jednak utrudniać obywatelowi wskazanie właściwego obwodu.
Podczas tych wyborów PKW przynajmniej częściowo wyręcza Geoportal.gov.pl, gdzie po raz pierwszy udostępniono warstwę prezentującą lokalizację wszystkich obwodowych komisji wyborczych w kraju. Po kliknięciu sygnatury dowiemy się, jaki jest adres danej komisji oraz jaki obejmuje obszar. W okienku z atrybutami wyświetla się także link do strony PKW poświęconej danej komisji. Po przejściu na tę witrynę możemy m.in. zobaczyć listę kandydatów do Sejmu i Senatu z danego okręgu.
Podobnie jak podczas poprzednich wyborów, specjalne moduły mapowe uruchomiły również wybrane samorządy. My przyjrzeliśmy się miastom wojewódzkim. Na 18 miejscowości takie rozwiązanie znaleźliśmy w 6 miejskich geoportalach: Kielc, Krakowa, Lublina, Łodzi, Poznania i Wrocławia. Co oferują? Na podkładzie planu miasta, ortofotomapy czy innych danych tematycznych możemy (w zależności od serwisu) zobaczyć np. granice obwodowych komisji wyborczych oraz położenie lokali wyborczych. Po kliknięciu sygnatury lokalu zazwyczaj mamy także możliwość wyświetlenia dodatkowych informacji, choćby o przystosowaniu komisji do potrzeb osób niepełnosprawnych czy o listach wyborczych. Część miast udostępnia także wyszukiwanie lokalu wyborczego na podstawie adresu zameldowania.