wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Formy rachunkowe i biografia prof. Hausbrandta
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-06-04| Mapy

IGiK prezentuje wyniki wyborów do Europarlamentu na mapach

26 maja odbyły się wybory do Parlamentu Europejskiego, w których dokonywaliśmy wyboru 52 eurodeputowanych. Dr Anna Markowska z Instytutu Geodezji i Kartografii w Warszawie opracowała mapy prezentujące frekwencję wyborczą oraz zwycięzców w powiatach.


IGiK prezentuje wyniki wyborów do Europarlamentu na mapach
Wyniki dotyczące frekwencji (mapy obok) zostały zaprezentowane barwnym wypełnieniem. Mapa po lewej stronie jest tradycyjnym kartogramem, a mapa po prawej nieregularną anamorfozą powierzchniową. Pole powierzchni powiatów anamorfozy powierzchniowej jest w tym przypadku proporcjonalne do liczby głosów ważnych oddanych podczas wyborów.

Poniżej zaprezentowano wyniki wyborów europarlamentarnych. Na obu mapach barwnym wypełnieniem oznaczono zwycięskie partie/koalicje z danego powiatu wraz z procentem poparcia. Pierwsza mapa to tradycyjny kartogram, mapa druga to z kolei nieregularna anamorfoza powierzchniowa. Pole powierzchni powiatów anamorfozy powierzchniowej jest, podobnie jak w powyższym przypadku, proporcjonalne do liczby głosów ważnych oddanych podczas wyborów.

Źródło: IGiK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
I czym tu się chwalić? Pełne dane z wynikami do poziomu gmin PKW opublikowała już dwa dni po wyborach i jeszcze tego samego dnia w Internecie pojawiły się mapy ilustrujące te wyniki. IGiK-owi zajęło to tydzień dłużej, więc nie ma się tu absolutnie czym chwalić.

Dziwne... "Pole powierzchni powiatów anamorfozy powierzchniowej jest w tym przypadku proporcjonalne do liczby głosów ważnych oddanych podczas wyborów do Europarlamentu" Chyba dobrze zrozumiałem że powierzchnie w anamorfozie są wykonane na danych bezwzględnych...niby okej ale połączenie z kartogramem i różnymi przedziałami tworzy złudne wrażenie przytłaczającej wygranej KE w dużych ośrodkach miejskich co dużym jest nadużyciem. Rzekłbym raczej że ta mapa jest nie do końca przemyślana, chodź autor może uważa że jest to mapa dla "konesera".

miękka propaganda Jeśli porównuje się wyniki poszczególnych partii (w tym wypadku dwóch z najlepszym rezultatem)to przedziały wartości [naturalnie z wyjątkiem górnej granicy] powinny być takie same, inaczej to miękka propaganda. Dodajmy jeszcze 'wiosnę' z przedziałami 0-1, 1-2 i 2-6 i będzie komplet wyników :)

3 komentarze

reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt