wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-06-04| Mapy

IGiK prezentuje wyniki wyborów do Europarlamentu na mapach

26 maja odbyły się wybory do Parlamentu Europejskiego, w których dokonywaliśmy wyboru 52 eurodeputowanych. Dr Anna Markowska z Instytutu Geodezji i Kartografii w Warszawie opracowała mapy prezentujące frekwencję wyborczą oraz zwycięzców w powiatach.


IGiK prezentuje wyniki wyborów do Europarlamentu na mapach
Wyniki dotyczące frekwencji (mapy obok) zostały zaprezentowane barwnym wypełnieniem. Mapa po lewej stronie jest tradycyjnym kartogramem, a mapa po prawej nieregularną anamorfozą powierzchniową. Pole powierzchni powiatów anamorfozy powierzchniowej jest w tym przypadku proporcjonalne do liczby głosów ważnych oddanych podczas wyborów.

Poniżej zaprezentowano wyniki wyborów europarlamentarnych. Na obu mapach barwnym wypełnieniem oznaczono zwycięskie partie/koalicje z danego powiatu wraz z procentem poparcia. Pierwsza mapa to tradycyjny kartogram, mapa druga to z kolei nieregularna anamorfoza powierzchniowa. Pole powierzchni powiatów anamorfozy powierzchniowej jest, podobnie jak w powyższym przypadku, proporcjonalne do liczby głosów ważnych oddanych podczas wyborów.

Źródło: IGiK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
I czym tu się chwalić? Pełne dane z wynikami do poziomu gmin PKW opublikowała już dwa dni po wyborach i jeszcze tego samego dnia w Internecie pojawiły się mapy ilustrujące te wyniki. IGiK-owi zajęło to tydzień dłużej, więc nie ma się tu absolutnie czym chwalić.
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
Dziwne... "Pole powierzchni powiatów anamorfozy powierzchniowej jest w tym przypadku proporcjonalne do liczby głosów ważnych oddanych podczas wyborów do Europarlamentu" Chyba dobrze zrozumiałem że powierzchnie w anamorfozie są wykonane na danych bezwzględnych...niby okej ale połączenie z kartogramem i różnymi przedziałami tworzy złudne wrażenie przytłaczającej wygranej KE w dużych ośrodkach miejskich co dużym jest nadużyciem. Rzekłbym raczej że ta mapa jest nie do końca przemyślana, chodź autor może uważa że jest to mapa dla "konesera".
 2 
odpowiedz zgłoś
miękka propaganda Jeśli porównuje się wyniki poszczególnych partii (w tym wypadku dwóch z najlepszym rezultatem)to przedziały wartości [naturalnie z wyjątkiem górnej granicy] powinny być takie same, inaczej to miękka propaganda. Dodajmy jeszcze 'wiosnę' z przedziałami 0-1, 1-2 i 2-6 i będzie komplet wyników :)
 2 
 8 
odpowiedz zgłoś
3 komentarzewiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning lotniczy Nysy
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS