wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Sztuczna inteligencja kartuje drogi
blog
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-08-30| Geodezja, Przetargi, Kataster

Pierwsze umowy na modernizację lubuskiej EGiB podpisane

Związek Powiatów Lubuskich podpisał 15 umów na modernizację ewidencji gruntów i budynków.


Pierwsze umowy na modernizację lubuskiej EGiB podpisane

Kontrakty są częścią przetargu ogłoszonego w maju br. Postępowanie podzielono na 38 części, ale przede wszystkim z powodu braku ofert ZPL zmuszony był unieważnić 15 z nich. Dodajmy, że są one przedmiotem kolejnego przetargu, rozpisanego w połowie sierpnia.

Z podpisanych dotychczas 15 kontraktów aż 14 zawarto z konsorcjum firm Gispro ze Szczecina oraz Progis z Giżycka. Spółki te wykonają prace modernizacyjne w powiatach: międzyrzeckim (gmina Międzyrzecz), strzelecko-drezdeneckim (Stare Kurowo, Zwierzyn), wschowskim (Sława), żagańskim (Iłowa, Szprotawa, Żagań), oraz żarskim (Brody, Jasień, Lipniki Łużyckie, Lubsko, Przewóz, Trzebiel, Żary). Łączna wartość powyższych kontraktów opiewa na ponad 7,9 mln zł.

Z kolei firma OPGK Geomap z Zielonej Góry wykona prace w powiecie żarskim w gminie Tuplice. Wartość podpisanej z nią umowy to 282 tys. zł.

Zamówienie jest częścią projektu „Informatyzacja i modernizacja danych zasobów geodezyjnych powiatów województwa lubuskiego do świadczenia e-usług” współfinansowanego ze środków RPO Województwa Lubuskiego. Wartość przedsięwzięcia to 42 mln zł. W jego ramach ogłoszono i rozstrzygnięto już zamówienie na ortofotomapę województwa. W planach jest także przetarg na bazy BDOT500 i GESUT.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt