wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-08-30| Geodezja, Przetargi, Kataster

Pierwsze umowy na modernizację lubuskiej EGiB podpisane

Związek Powiatów Lubuskich podpisał 15 umów na modernizację ewidencji gruntów i budynków.


Pierwsze umowy na modernizację lubuskiej EGiB podpisane

Kontrakty są częścią przetargu ogłoszonego w maju br. Postępowanie podzielono na 38 części, ale przede wszystkim z powodu braku ofert ZPL zmuszony był unieważnić 15 z nich. Dodajmy, że są one przedmiotem kolejnego przetargu, rozpisanego w połowie sierpnia.

Z podpisanych dotychczas 15 kontraktów aż 14 zawarto z konsorcjum firm Gispro ze Szczecina oraz Progis z Giżycka. Spółki te wykonają prace modernizacyjne w powiatach: międzyrzeckim (gmina Międzyrzecz), strzelecko-drezdeneckim (Stare Kurowo, Zwierzyn), wschowskim (Sława), żagańskim (Iłowa, Szprotawa, Żagań), oraz żarskim (Brody, Jasień, Lipniki Łużyckie, Lubsko, Przewóz, Trzebiel, Żary). Łączna wartość powyższych kontraktów opiewa na ponad 7,9 mln zł.

Z kolei firma OPGK Geomap z Zielonej Góry wykona prace w powiecie żarskim w gminie Tuplice. Wartość podpisanej z nią umowy to 282 tys. zł.

Zamówienie jest częścią projektu „Informatyzacja i modernizacja danych zasobów geodezyjnych powiatów województwa lubuskiego do świadczenia e-usług” współfinansowanego ze środków RPO Województwa Lubuskiego. Wartość przedsięwzięcia to 42 mln zł. W jego ramach ogłoszono i rozstrzygnięto już zamówienie na ortofotomapę województwa. W planach jest także przetarg na bazy BDOT500 i GESUT.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt