wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Galileo w 3D
blog
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-08-05| GIS, Software, Kataster

Mobilny Bank Danych o Lasach pomoże wyszukać działkę

Nowe wydanie mobilnej aplikacji mBDL zintegrowano z rozwijaną przez GUGiK Usługą Lokalizacji Działek Katastralnych (ULDK).


Mobilny Bank Danych o Lasach pomoże wyszukać działkę

Dzięki temu użytkownik może teraz łatwo wyszukać działkę ewidencyjną. W tym celu musi w górnym menu aplikacji mBDL nacisnąć ikonę lupy, a następnie wpisać identyfikator poszukiwanej działki lub też jej numer razem z nazwą województwa, powiatu, gminy oraz obrębu.

To już kolejne wdrożenie ULDK w ostatnim czasie. Funkcje oferowane przez tę usługę znajdziemy m.in. w takich programach, jak: geoGPS, C-Geo czy QGIS, a także w serwisach bazujących na technologii OBLIVIEW firmy MGGP Aero.

To nie koniec nowości w mBDL. Nowe wydanie oferuje m.in.:

  • zmiany w interfejsie do importu danych lokalnych,
  • zmiany w funkcjonalności nawigowania,
  • optymalizację pracy z punktami i trasami (dodano możliwość oznaczania i odznaczania wielu elementów, dodano też widoczność opisów),
  • zmiany w narzędziu do importu danych w formacie KML,
  • poprawę rejestracji trasy, gdy aplikacja działa w tle,
  • poprawę narzędzia lokalizacji użytkownika.

mBDL to bezpłatna aplikacja dla systemów Android i iOS rozwijana przez Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej, która pozwala korzystać z zasobów Banku Danych o Lasach (w tym leśnych map tematycznych) na urządzeniach mobilnych.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt