wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-06-14| Geodezja, GIS, Software

Usługi sieciowe GUGiK w C-Geo

Aplikacja geodezyjna C-Geo firmy Softline została wzbogacona o nowy pasek narzędzi dający dostęp m.in. do usług sieciowych GUGiK – Usługi Lokalizacji Działek Katastralnych (ULDK) oraz WMS-ów Krajowej Integracji.


Usługi sieciowe GUGiK w C-Geo

Pasek „Usługi sieciowe” pozwala łatwo wyświetlić w oknie mapy dane z usług krajowej integracji: ewidencji gruntów, uzbrojenia terenu, miejscowych planów zagospodarowania, punktów adresowych oraz osnowy.

Dzięki integracji z ULDK użytkownik C-Geo może ponadto wyświetlić geometrię działki po podaniu jej identyfikatora lub wskazaniu punktu w obszarze nieruchomości. Dodatkowo do lokalnej tabeli danych utworzonej automatycznie dla tych geometrii zapisywane są identyfikatory działek, a użytkownik może dodać kolejne atrybuty, np. powierzchnię czy obwód – wartości te są wyliczane w C-Geo na podstawie danych z ULDK.

Aplikacja umożliwia ponadto powiązanie ULDK z lokalną tabelą danych utworzoną w C-Geo dla wybranych obiektów punktowych (np. zbioru drzew, latarni, punktów adresowych) poprzez rejestrowanie identyfikatorów działek, na obszarze których znajdują się te punkty.

Nowy pasek zawiera też ponad 100 predefiniowanych adresów usług WMS wystawionych zarówno przez GUGiK, jak i inne instytucje publiczne. Narzędzie pozwala również wywołać miejscowy serwis mapowy (w tym geoportal geodety), szybko utworzyć szkic orientacyjny na podstawie danych OpenStreetMap, a także wyświetlić dane z Map Google i Street View.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
... To jest kolejny dobry krok producenta oprogramowania! Oby nie zbaczali z tego kierunku. Brawo!

brawo fajny program i cały czas rozwijany, niech konkurencja uczy się.

2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
czy wiesz, że...
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl
facebook twitter Instagram RSS