wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
GEODETA testuje: ContextCapture
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-07-25| artykuł sponsorowany | Geodezja, GIS, Teledetekcja, Firma

Samolot zamiast drona w ofercie firmy SmallGIS

Firma SmallGIS rozszerzyła ofertę o usługi lotniczego skanowania laserowego. Usługa jest wykonywana za pomocą zestawu sensorów: jednego z najnowocześniejszych i najwydajniejszych urządzeń – skanera RIEGL VQ-780i zintegrowanego z dwiema kamerami PhaseOne 100Mpx - RGB NIR. Dzięki takiemu połączeniu możliwe jest uzyskiwanie w jednym przelocie bardzo gęstej chmury punktów (powyżej 30 pkt/m²), wysokorozdzielczej ortofotomapy RGB NIR oraz produktów hybrydowych. Jedyne aktualnie wykorzystywane w Polsce połączenie tego typu sensorów z ekonomicznym samolotem typu Ultralight wydaje się idealnie wpasowywać w potrzeby rynku, czyli szybkie i tanie pozyskiwanie dużych i dokładnych zbiorów danych.


Samolot zamiast drona w ofercie firmy SmallGIS <br />
Samolot UltraLaser / SmallGIS
Samolot UltraLaser / SmallGIS
Samolot zamiast drona w ofercie firmy SmallGIS <br />
Skaner RIEGL VQ-780i / SmallGIS
Skaner RIEGL VQ-780i / SmallGIS

Dokładne pomiary dzięki najnowszej technologii

RIEGL VQ-780i to najwyższej jakości, bardzo wydajny sensor do mapowania typu ALS. Jest przeznaczony do zbierania danych z wysokiego pułapu, co przy zastosowaniu niskiego i powolnego lotu daje niesamowite rezultaty. Uzyskiwana w wyniku skanowania chmura punktów, dzięki swojej gęstości i dokładności, może być wykorzystywana w wielu dziedzinach, w szczególności może zastępować prace wykonywane dotychczas przy użyciu helikoptera lub dronów. Wydajność pozyskiwania danych samolotem Ultralight jest ok. 100 razy wyższa niż przy użyciu drona przy projektach małopowierzchniowych i 10-20% niższa niż przy zastosowaniu dużych statków powietrznych w projektach wielkopowierzchniowych.

Ultralight zamiast drona dla dowolnej instytucji

Integracja technologii fotogrametrycznych, technologii LIDAR, technologii pomiarowych i komunikacyjnych z załogową platformą latającą oraz procesy postprocessingu danych zostały w całości wykonane przez inżynierów w firmie SmallGIS. Od tej chwili firma wprowadza do oferty sprzedaż i wdrożenia całości lotniczych technologii pomiarowych w dowolnych podmiotach zainteresowanych monitoringiem lub mapowaniem przestrzeni. Pewność rezultatów została już potwierdzona kilkunastoma projektami wykonawczymi. Rezultaty, zarówno w postaci usług, jak i oferty sprzętowej, są przełomowe dla upowszechnienia technologii teledetekcji lotniczej w szerokim jej wymiarze.

Więcej informacji o usługach na: www.smallgis.pl

SmallGIS


«« powrót

reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt