wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-07-25| artykuł sponsorowany | Geodezja, GIS, Teledetekcja, Firma

Samolot zamiast drona w ofercie firmy SmallGIS

Firma SmallGIS rozszerzyła ofertę o usługi lotniczego skanowania laserowego. Usługa jest wykonywana za pomocą zestawu sensorów: jednego z najnowocześniejszych i najwydajniejszych urządzeń – skanera RIEGL VQ-780i zintegrowanego z dwiema kamerami PhaseOne 100Mpx - RGB NIR. Dzięki takiemu połączeniu możliwe jest uzyskiwanie w jednym przelocie bardzo gęstej chmury punktów (powyżej 30 pkt/m²), wysokorozdzielczej ortofotomapy RGB NIR oraz produktów hybrydowych. Jedyne aktualnie wykorzystywane w Polsce połączenie tego typu sensorów z ekonomicznym samolotem typu Ultralight wydaje się idealnie wpasowywać w potrzeby rynku, czyli szybkie i tanie pozyskiwanie dużych i dokładnych zbiorów danych.


Samolot zamiast drona w ofercie firmy SmallGIS <br />
Samolot UltraLaser / SmallGIS
Samolot UltraLaser / SmallGIS
Samolot zamiast drona w ofercie firmy SmallGIS <br />
Skaner RIEGL VQ-780i / SmallGIS
Skaner RIEGL VQ-780i / SmallGIS

Dokładne pomiary dzięki najnowszej technologii

RIEGL VQ-780i to najwyższej jakości, bardzo wydajny sensor do mapowania typu ALS. Jest przeznaczony do zbierania danych z wysokiego pułapu, co przy zastosowaniu niskiego i powolnego lotu daje niesamowite rezultaty. Uzyskiwana w wyniku skanowania chmura punktów, dzięki swojej gęstości i dokładności, może być wykorzystywana w wielu dziedzinach, w szczególności może zastępować prace wykonywane dotychczas przy użyciu helikoptera lub dronów. Wydajność pozyskiwania danych samolotem Ultralight jest ok. 100 razy wyższa niż przy użyciu drona przy projektach małopowierzchniowych i 10-20% niższa niż przy zastosowaniu dużych statków powietrznych w projektach wielkopowierzchniowych.

Ultralight zamiast drona dla dowolnej instytucji

Integracja technologii fotogrametrycznych, technologii LIDAR, technologii pomiarowych i komunikacyjnych z załogową platformą latającą oraz procesy postprocessingu danych zostały w całości wykonane przez inżynierów w firmie SmallGIS. Od tej chwili firma wprowadza do oferty sprzedaż i wdrożenia całości lotniczych technologii pomiarowych w dowolnych podmiotach zainteresowanych monitoringiem lub mapowaniem przestrzeni. Pewność rezultatów została już potwierdzona kilkunastoma projektami wykonawczymi. Rezultaty, zarówno w postaci usług, jak i oferty sprzętowej, są przełomowe dla upowszechnienia technologii teledetekcji lotniczej w szerokim jej wymiarze.

Więcej informacji o usługach na: www.smallgis.pl

SmallGIS


«« powrótwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie szlaku kolejowego
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS