wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-05-09| Software

Nowy moduł C-Geo ułatwi import danych z Leica Captivate

Producent oprogramowania Softline Plus wprowadził do sprzedaży nowy moduł C-Geo, który powstał przy współpracy z firmą Leica Geosystems – „Mapa obiektowa Leica XML”.


Nowy moduł C-Geo ułatwi import danych z Leica Captivate

Jak zapewnia producent C-Geo, po raz pierwszy na naszym rynku dane rejestrowane w oprogramowaniu terenowym obejmujące punkty i elementy ich wzajemnej relacji geometrycznej (linie, obszary), a także atrybuty mogą zostać przeniesione jednym plikiem do oprogramowania biurowego. Do wyświetlenia praktycznie gotowej mapy na ekranie wystarczy jedynie import zakodowanych danych Leica XML z oprogramowania terenowego Leica Captivate do oprogramowania biurowego C-Geo. Proces ten możliwy jest dzięki umieszczeniu w aplikacji Leica Captivate definicji obiektów mapy zasadniczej wraz z ich geometrią, atrybutami, słownikami.

Użytkownik otrzymuje dedykowaną listę kodów oraz wykaz kodów obejmujący zakresem szablon C-Geo Mapa zasadnicza 2015 dla oprogramowania terenowego Leica Captivate w wersji 4.10 lub wyższej.
Po zakończeniu pomiarów i odczytaniu pliku Leica XML w nowym module C-Geo generowana jest mapa obiektowa z obiektami mapy zasadniczej o geometrii i atrybutach zgodnych z przepisami rozporządzeń w sprawie EGiB, GESUT, BDOT500.

Po uzupełnieniu ewentualnie brakujących atrybutów, korekcie geometrii oraz przeprowadzeniu walidacji użytkownik C-Geo może wyeksportować dane do zasilenia PZGiK w formacie GML zgodnym ze schematami aplikacyjnymi GUGiK.
Poza importem danych obiektowych z Leica XML do utworzenia poprawnego pliku GML nowy moduł zapisuje dane z pomiarów tachimetrycznych i satelitarnych w odpowiednich zadaniach C-Geo. Umożliwia to ich ewentualną dalszą edycję, obliczenia, utworzenie docelowych raportów do stworzenia elektronicznego operatu.
Moduł „Mapa obiektowa Leica XML” umożliwia także eksport do formatu Leica XML danych mapy wektorowej 2D/3D z C-Geo po imporcie z innych aplikacji w formatach DXF, SHP, DWG, GIV itd. lub mapy utworzonej od początku w C-Geo. Utworzony w C-Geo plik Leica XML obejmujący punkty i geometrię linii można zapisać do kontrolera z oprogramowaniem Leica Captivate, wyświetlać, edytować i wykorzystać np. do tyczenia obiektów 2D/3D.

Nowy moduł Mapa obiektowa Leica XML wymaga dostępu do najnowszej aktualizacji C-GEO 2019 (8.12.05.06), zalecane jest też posiadanie modułów Dziennik pomiarów satelitarnych RTK/RTN i aktualizacji mapy zasadniczej w formacie GML.
Koszt modułu to 600 zł netto.

Źródło: Softline Plus


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
@GG i w wielu aspektach jesteśmy w tym sam miejscu, szkic ołówek strzałka północy i plik txt

Mam i korzystam. Na początku jest trochę plątania i męki ale raczej mentalnego przestawienia się. Później już fajnie

@GG Tylko że wtedy to był sam wektor a tu masz dodatkowo zdefiniowane atrybuty opisowe oraz słowniki wartości tych atrybutów bezpośrednio w oprogramowaniu instrumentu. Brawo dla twórców za pomysł i realizację.

Gwoli sprawiedliwości Z całym szacunkiem dla C-Geo i jego coraz nowszych rozwiązań. W 1992 r. pojawił się na polskim rynku angielski system Pantera (złota, srebrna i brązowa) pozwalający na pełne kodowanie w terenie i tworzenie mapy "z terenu". Polska geodezja nie była jednak wtedy gotowa na takie rewolucyjne rozwiązanie (za słaby sprzęt, niskie możliwości finansowe oraz bariery mentalne i prawne - PODGiK "musi być szkic w ołówku z terenu").

4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geoida od GOCE
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS