wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Modelowanie Dębu Bartek
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-05-09| Software

Nowy moduł C-Geo ułatwi import danych z Leica Captivate

Producent oprogramowania Softline Plus wprowadził do sprzedaży nowy moduł C-Geo, który powstał przy współpracy z firmą Leica Geosystems – „Mapa obiektowa Leica XML”.


Nowy moduł C-Geo ułatwi import danych z Leica Captivate

Jak zapewnia producent C-Geo, po raz pierwszy na naszym rynku dane rejestrowane w oprogramowaniu terenowym obejmujące punkty i elementy ich wzajemnej relacji geometrycznej (linie, obszary), a także atrybuty mogą zostać przeniesione jednym plikiem do oprogramowania biurowego. Do wyświetlenia praktycznie gotowej mapy na ekranie wystarczy jedynie import zakodowanych danych Leica XML z oprogramowania terenowego Leica Captivate do oprogramowania biurowego C-Geo. Proces ten możliwy jest dzięki umieszczeniu w aplikacji Leica Captivate definicji obiektów mapy zasadniczej wraz z ich geometrią, atrybutami, słownikami.

Użytkownik otrzymuje dedykowaną listę kodów oraz wykaz kodów obejmujący zakresem szablon C-Geo Mapa zasadnicza 2015 dla oprogramowania terenowego Leica Captivate w wersji 4.10 lub wyższej.
Po zakończeniu pomiarów i odczytaniu pliku Leica XML w nowym module C-Geo generowana jest mapa obiektowa z obiektami mapy zasadniczej o geometrii i atrybutach zgodnych z przepisami rozporządzeń w sprawie EGiB, GESUT, BDOT500.

Po uzupełnieniu ewentualnie brakujących atrybutów, korekcie geometrii oraz przeprowadzeniu walidacji użytkownik C-Geo może wyeksportować dane do zasilenia PZGiK w formacie GML zgodnym ze schematami aplikacyjnymi GUGiK.
Poza importem danych obiektowych z Leica XML do utworzenia poprawnego pliku GML nowy moduł zapisuje dane z pomiarów tachimetrycznych i satelitarnych w odpowiednich zadaniach C-Geo. Umożliwia to ich ewentualną dalszą edycję, obliczenia, utworzenie docelowych raportów do stworzenia elektronicznego operatu.
Moduł „Mapa obiektowa Leica XML” umożliwia także eksport do formatu Leica XML danych mapy wektorowej 2D/3D z C-Geo po imporcie z innych aplikacji w formatach DXF, SHP, DWG, GIV itd. lub mapy utworzonej od początku w C-Geo. Utworzony w C-Geo plik Leica XML obejmujący punkty i geometrię linii można zapisać do kontrolera z oprogramowaniem Leica Captivate, wyświetlać, edytować i wykorzystać np. do tyczenia obiektów 2D/3D.

Nowy moduł Mapa obiektowa Leica XML wymaga dostępu do najnowszej aktualizacji C-GEO 2019 (8.12.05.06), zalecane jest też posiadanie modułów Dziennik pomiarów satelitarnych RTK/RTN i aktualizacji mapy zasadniczej w formacie GML.
Koszt modułu to 600 zł netto.

Źródło: Softline Plus


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
@GG i w wielu aspektach jesteśmy w tym sam miejscu, szkic ołówek strzałka północy i plik txt

Mam i korzystam. Na początku jest trochę plątania i męki ale raczej mentalnego przestawienia się. Później już fajnie

@GG Tylko że wtedy to był sam wektor a tu masz dodatkowo zdefiniowane atrybuty opisowe oraz słowniki wartości tych atrybutów bezpośrednio w oprogramowaniu instrumentu. Brawo dla twórców za pomysł i realizację.

Gwoli sprawiedliwości Z całym szacunkiem dla C-Geo i jego coraz nowszych rozwiązań. W 1992 r. pojawił się na polskim rynku angielski system Pantera (złota, srebrna i brązowa) pozwalający na pełne kodowanie w terenie i tworzenie mapy "z terenu". Polska geodezja nie była jednak wtedy gotowa na takie rewolucyjne rozwiązanie (za słaby sprzęt, niskie możliwości finansowe oraz bariery mentalne i prawne - PODGiK "musi być szkic w ołówku z terenu").

4 komentarze



zobacz też:



reklama
reklama





© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt