Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2018-12-27| Software

Aktualizacja C-Geo, C-GML i GML Factory - zmiany nie tylko w GML

W najnowszych wydaniach programów geodezyjnych C-Geo, C-GML oraz GML Factory firmy Softline wprowadzono istotne zmiany dotyczące obsługi danych w formacie GML.


Aktualizacja C-Geo, C-GML i GML Factory - zmiany nie tylko w GML

We wszystkich tych trzech aplikacjach w tabeli z wynikami walidacji dodano kolumnę Data modyfikacji, co umożliwia np. wyświetlenie wyników przefiltrowanych przy zastosowaniu tego kryterium. Pozwala to analizować tylko obiekty zmodyfikowane przez operatora programu. Ponadto przy eksporcie do GML dodano możliwość dołączania danych podmiotowych do obiektów EGiB, gdy zostały one wydane przez PODGiK, a modyfikowane były dane przedmiotowe EGiB (zmiana nie dotyczy GML Factory).

Jeśli chodzi o C-Geo, w oknie baz danych dodano obsługę zapytań SQL modyfikujących wartość atrybutów obiektów bazy danych, np. „wprowadź do pola X wartość N, jeśli pole Y ma wartość M”. Funkcja ta może być przydatna przy wprowadzaniu większej ilości danych np. dla obiektów baz GESUT czy BDOT500. Jak zapowiada firma Softline, w kolejnych aktualizacjach funkcja ta będzie rozwijana.

W module importu danych EGiB SWDE/GML dodano obsługę obiektów zdefiniowanych łukiem (dla danych z plików GML łuki zamieniane są na obiekty liniowe). Z kolei w module Dziennik pomiarów satelitarnych RTK/RTN udoskonalono obsługę danych z instrumentów Leica, aplikacji FieldGenius oraz odbiorników Topcon wyposażonych w sensor wychylenia tyczki. Zmieniono także sposób obliczania błędów średnich punktów uśrednianych.

W oprogramowaniu C-GML usprawniono pracę na rastrach piramidowych (także o bardzo dużych rozmiarach – 1 GB i większych), a także wielokrotnie przyspieszono odświeżanie mapy (np. z 2 minut do maks. 2 sekund). Wprowadzono ponadto wiele głównie drobnych zmian i poprawek, np.:
• dodano mechanizm automatycznej stylizacji obiektów mapy zasadniczej po modyfikacji ich atrybutów w bazach danych;
• wprowadzono import obiektów o geometrii punktowej (np. centroidy projektowanych budynków);
• w oknie Edytora mapy zasadniczej dla funkcji Domyślne wartości dodano możliwość definiowania domyślnych wartości atrybutów: IdUzgodnienia, IdMaterialu, Przedstawiciel, Wladajacy.

Zmiany zaszły także w aplikacji GML Factory przeznaczonej jest do walidacji składniowej i atrybutowej plików GML zawierających obiekty baz danych EGiB, BDOT500, GESUT, BDSOG, PRPOG, PRG i EMUiA. Między innymi poprawiono komunikaty raportu oraz dodano zakładkę Statystyka w oknie podglądu pojedynczego obiektu, która informuje o liczbie obiektów w każdej z klas z różnych baz danych. Ponadto jeśli jest aktywny filtr dla wyników kontroli, to w nowej wersji programu w raporcie umieszczane są tylko widoczne, przefiltrowane obiekty wraz z informacją o zastosowanym filtrze (np. data modyfikacji albo klasa obiektu).

JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning lotniczy Nysy
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS