wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-05-08| Geodezja, GIS, Mapy, Firma, Przetargi, Instytucje

Dwóch chętnych do budowy Podkarpackiego SIP-u

Po wielokrotnym przekładaniu terminu 7 maja wreszcie udało się otworzyć oferty w przetargu na budowę Podkarpackiego Systemu Informacji Przestrzennej.


Dwóch chętnych do budowy Podkarpackiego SIP-u

Przypomnijmy, że zamówienie ogłoszono jeszcze w październiku ubiegłego roku, a pierwszy termin składania ofert wyznaczono na 27 listopada – wskutek protestów złożonych do Krajowej Izby Odwoławczej oraz licznych zmian specyfikacji data otwarcia ofert była jednak wielokrotnie przesuwana.

Ostatecznie swoje propozycje cenowe złożyły dwa konsorcja. Warszawskie firmy Integrated Solutions oraz GIAP gotowe są zrealizować zamówienie za 47,2 mln zł – to o około pół miliona złotych mniej niż budżet przetargu. Znacznie droższą ofertę przedstawiły za to spółki Comarch SA z Krakowa oraz Comp SA z Warszawy. Prace przy PSIP-ie wyceniły na blisko 60 mln zł.

Jaki będzie PSIP?

Do obowiązków wykonawcy będzie należało dostarczenie sprzętu informatycznego i jego instalacja zarówno w rzeszowskim WODGiK-u, jak i u partnerów projektu (u 18 powiatów i 4 miast). Zamawiający chce zakupić m.in.: serwery, drukarki, plotery, komputery czy urządzenia wielofunkcyjne.

Celem zamówienia jest także doprowadzenie istniejących powiatowych serwisów mapowych do świadczenia jednolitych, podstawowych e-usług w sposób umożliwiający budowę centralnego portalu wojewódzkiego. E-usługi mają umożliwiać m.in. internetową obsługę: wykonawców prac geodezyjnych, rzeczoznawców majątkowych, komorników sądowych, projektantów i inwestorów, pracowników instytucji branżowych zarządzających sieciami, przedsiębiorców zainteresowanych zakupem materiałów poprzez sklep on-line, użytkowników wewnętrznych pracujących w starostwie czy pracowników innych jednostek administracji publicznej, np. gmin.

W ramach przetargu ma także powstać wojewódzki geoportal. Pozwoli on nie tylko przeglądać dane z powiatów oraz wojewódzkiego zasobu geodezyjnego i kartograficznego (również na urządzeniach mobilnych), ale także wykonywać podstawowe analizy danych czy korzystać z e-usług, np. do zamawiania mapy topograficznej. W planach jest również uruchomienie modułu dla inwestorów, w którym będą oni mogli m.in. przejrzeć oferty zakupu nieruchomości, a także zbudowanie portalu map tematycznych. Na długiej liście zamawianych produktów znajdziemy ponadto System Informacji o Nieruchomościach Województwa Podkarpackiego.

Prace powinny zostać wykonane do końca października 2021 roku.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Do tommy Tego nie wiem bo nie znam ofert. A jacy podwykonawcy?
 2 
odpowiedz zgłoś
sa jeszcze zgloszeni podwykonawcy. Dadzą akurat rade bez problemu.
odpowiedz zgłoś
Do Witolda To ani wina ani zasługa oferentów.
odpowiedz zgłoś
. na geodezję to może z 2 stówy ..
odpowiedz zgłoś
no tak a kto zrobi część geodezyjną, bo nie kojarzę takiej firmy jak GIAP. W internecie można wyczytać, że robią MPZP dla gmin...
 1 
odpowiedz zgłoś
I to jest przetarg ! Chociaż większość to pewnie dostawa a nie usługa to to się nazywa zamówienie - prawie 50 baniek a nie jakieś nędzne 100 czy nawet 500 tysiecy !!! Jeśli chodzi o system to Comarch ma to co robił Geopolis a czym może się pochwalić drugi oferent ?
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
6 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Plan na las - czyli o kartowaniu lasu
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS