wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Skaning lotniczy Nysy
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-03-19| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Firma, Przetargi

Jeden chętny do ortofotomapy województwa lubuskiego

W przetargu na wykonanie ortofotomapy całego województwa lubuskiego wystartowało konsorcjum krajowych firm fotogrametrycznych.


Jeden chętny do ortofotomapy województwa lubuskiego

Przedmiotem zamówienia jest dostarczenie zdjęć lotniczych i ortofotomapy w rozdzielczości nie gorszej niż 10 cm dla powierzchni całego województwa lubuskiego (13 988 km kw.) powiększonej do pełnych arkuszy. Zamawiający gotowy jest przeznaczyć na to maksymalnie 2,58 mln zł.

Konsorcjum spółek Gispro Szczecin, OPEGIEKA Elbląg oraz MGGP Aero Tarnów zaoferowało wykonanie opracowania z pikselem 8 cm za 92% tej kwoty, czyli 2,39 mln zł. Zamawiający (Związek Powiatów Lubuskich) wymaga, by ortofotomapa powstała do połowy października br., ale konsorcjum gotowe jest wykonać ją o miesiąc szybciej.

Przedmiotem drugiej części przetargu jest pozyskanie danych fotogrametrycznych (ortofotomapy, zdjęć ukośnych oraz danych z lotniczego skanowania laserowego) dla Gorzowa Wielkopolskiego. Tutaj także złożono tylko jedną ofertę – przedstawiła ją tarnowska firma MGGP Aero. Jest ona gotowa wykonać zamówienie za 271 tys. zł, co stanowi 90% budżetu zamawiającego.

Dodajmy, że dotychczas przetargi na ortofotomapy dla całego województwa ogłoszono i rozstrzygnięto dla województw: dolnośląskiego (10 cm), kujawsko-pomorskiego (7 cm), lubelskiego (7 cm – z wyłączeniem 3 miast na prawach powiatu), podkarpackiego (7 cm).

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Hello Przetargi są zbudowane dla konkretnej jednej firmy. Mgg... I tyle. Powinien tym się zająć prokurator.

reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt