wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-03-19| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Firma, Przetargi

Jeden chętny do ortofotomapy województwa lubuskiego

W przetargu na wykonanie ortofotomapy całego województwa lubuskiego wystartowało konsorcjum krajowych firm fotogrametrycznych.


Jeden chętny do ortofotomapy województwa lubuskiego

Przedmiotem zamówienia jest dostarczenie zdjęć lotniczych i ortofotomapy w rozdzielczości nie gorszej niż 10 cm dla powierzchni całego województwa lubuskiego (13 988 km kw.) powiększonej do pełnych arkuszy. Zamawiający gotowy jest przeznaczyć na to maksymalnie 2,58 mln zł.

Konsorcjum spółek Gispro Szczecin, OPEGIEKA Elbląg oraz MGGP Aero Tarnów zaoferowało wykonanie opracowania z pikselem 8 cm za 92% tej kwoty, czyli 2,39 mln zł. Zamawiający (Związek Powiatów Lubuskich) wymaga, by ortofotomapa powstała do połowy października br., ale konsorcjum gotowe jest wykonać ją o miesiąc szybciej.

Przedmiotem drugiej części przetargu jest pozyskanie danych fotogrametrycznych (ortofotomapy, zdjęć ukośnych oraz danych z lotniczego skanowania laserowego) dla Gorzowa Wielkopolskiego. Tutaj także złożono tylko jedną ofertę – przedstawiła ją tarnowska firma MGGP Aero. Jest ona gotowa wykonać zamówienie za 271 tys. zł, co stanowi 90% budżetu zamawiającego.

Dodajmy, że dotychczas przetargi na ortofotomapy dla całego województwa ogłoszono i rozstrzygnięto dla województw: dolnośląskiego (10 cm), kujawsko-pomorskiego (7 cm), lubelskiego (7 cm – z wyłączeniem 3 miast na prawach powiatu), podkarpackiego (7 cm).

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Hello Przetargi są zbudowane dla konkretnej jednej firmy. Mgg... I tyle. Powinien tym się zająć prokurator.
 2 
 2 
odpowiedz zgłoświadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Bolesławiec w 3D
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS