wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Symulacja przerwania wału powodziowego
blog
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2019-03-12| GIS, Edukacja

O projekcie CENAGIS na posiedzeniu Komisji Geoinformatyki PAU

Podczas jutrzejszego (13 marca) zebrania Komisji Geoinformatyki Polskiej Akademii Umiejętności dr hab. Dariusz Gotlib (WGiK PW) wygłosi referat pt. „Infrastruktura Naukowych Informacji Geoprzestrzennych – pespektywy rozwoju w kontekście realizacji projektu CENAGIS”.


O projekcie CENAGIS na posiedzeniu Komisji Geoinformatyki PAU <br />
fot. PAU
fot. PAU

Celem projektu CENAGIS (Centrum Naukowych Analiz Geoprzestrzennych i Obliczeń Satelitarnych) jest stworzenie centrum analiz naukowych o światowym poziomie, z wykorzystaniem najnowszych technologii, w szczególności geoinformatycznych i informatycznych pozwalających na zdalny (wirtualny) dostęp do danych i oprogramowania geoinformacyjnego szerokiemu gronu naukowców i współpracujących innowacyjnych przedsiębiorstw technologicznych.

Projekt realizowany będzie w Politechnice Warszawskiej, ale na poziomie idei ma charakter projektu wspólnego dla całego środowiska akademickiego zajmującego się szeroko rozumianą geomatyką w naszym kraju. W celu konsolidacji badań planowane jest utworzenie Sieci Naukowej Analiz i Prezentacji Danych Geoprzestrzennych Polski, która będzie konsolidowała i koordynowała program badawczy z zakresu geoinformacji. Do sieci będą mogły wejść wszystkie zainteresowane jednostki naukowe lub zespoły badawcze w Polsce.

Realizacja tych celów może być istotnym krokiem na drodze do utworzenia krajowej Infrastruktury Naukowych Informacji Geoprzestrzennych, jako analogii do krajowej Infrastruktury Informacji Przestrzennych. To z kolei może doprowadzić do istotnego rozwoju geoinformacji w Polsce w obszarze B+R. W referacie przedstawione zostaną zarówno podstawowe założenia merytoryczne i technologiczne infrastruktury CENAGIS, jak i podstawowe założenia oraz wyzwania organizacyjne dotyczące tworzenia Sieci Naukowej Analiz i Prezentacji Danych Geoprzestrzennych oraz Infrastruktury Naukowych Informacji Geoprzestrzennych.

Posiedzenie Komisji rozpocznie się o godz. 13.30 w Małej Auli PAU przy ul. Sławkowskiej 17 w Krakowie.

Źródło: WGGiIŚ AGH


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt