Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2019-02-22| Geodezja, GIS, Mapy, Teledetekcja, Przetargi, Instytucje

Przyroda Ujścia Warty pod okiem technologii teledetekcyjnych

Park Narodowy „Ujście Warty” chce wykorzystać nowoczesne technologie teledetekcyjne do oceny stanu zasobów przyrodniczych zarówno dla samego terytorium parku, jak i najcenniejszych fragmentów jego otuliny. Właśnie ogłoszono przetarg na te prace.


Przyroda Ujścia Warty pod okiem technologii teledetekcyjnych <br />
Contains modified Copernicus Sentinel data (2019)
Contains modified Copernicus Sentinel data (2019)

Przedmiotem zamówienia jest m.in. pozyskanie dla około 109 km kw. następujących danych:

  • chmury punktów z lotniczego skanowania laserowego o gęstości 12 pkt/m kw. (2 kolekcje) wraz z jej klasyfikacją na 9 klas;
  • numerycznego modelu terenu, pokrycia terenu oraz wysokości roślinności;
  • lotniczych zobrazowań hiperspektralnych w zakresie 400-2500 nm oraz w rozdzielczości 1 metra;
  • pionowych lotniczych zdjęć w kanałach R, G, B, NIR w rozdzielczości 10 cm oraz opracowanie na tej podstawie ortofotomap;
  • obrazów termalnych (2 kolekcje);
  • lotniczych zdjęć ukośnych;
  • modelu 3D bazującego na zdjęciach ukośnych;
  • satelitarnych zobrazowań archiwalnych.

Następnie na podstawie powyższych danych wykonawca opracuje różnorodne mapy tematyczne prezentujące takie zagadnienia, jak: roślinność rzeczywista, rozkład wskaźników teledetekcyjnych, kondycja roślinności, uwilgotnienie siedlisk, rozmieszczenie gatunków inwazyjnych czy wydeptywanie roślinności.

Prace mają zostać wykonane do grudnia 2021 roku. Oferty zabezpieczone wadium w wysokości 60 tys. zł można składać do 1 kwietnia.

Podobne zamówienia rozpisały niedawno parki narodowe: Tatrzański, Wigierski, Babiogórski oraz Wielkopolski. Są one współfinansowane ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w ramach projektu „Ocena stanu zasobów przyrodniczych w parkach narodowych przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii teledetekcyjnych”.

JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Korzystanie z Portalu BDOT10k
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama