wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-02-22| Geodezja, GIS, Mapy, Teledetekcja, Przetargi, Instytucje

Przyroda Ujścia Warty pod okiem technologii teledetekcyjnych

Park Narodowy „Ujście Warty” chce wykorzystać nowoczesne technologie teledetekcyjne do oceny stanu zasobów przyrodniczych zarówno dla samego terytorium parku, jak i najcenniejszych fragmentów jego otuliny. Właśnie ogłoszono przetarg na te prace.


Przyroda Ujścia Warty pod okiem technologii teledetekcyjnych <br />
Contains modified Copernicus Sentinel data (2019)
Contains modified Copernicus Sentinel data (2019)

Przedmiotem zamówienia jest m.in. pozyskanie dla około 109 km kw. następujących danych:

 • chmury punktów z lotniczego skanowania laserowego o gęstości 12 pkt/m kw. (2 kolekcje) wraz z jej klasyfikacją na 9 klas;
 • numerycznego modelu terenu, pokrycia terenu oraz wysokości roślinności;
 • lotniczych zobrazowań hiperspektralnych w zakresie 400-2500 nm oraz w rozdzielczości 1 metra;
 • pionowych lotniczych zdjęć w kanałach R, G, B, NIR w rozdzielczości 10 cm oraz opracowanie na tej podstawie ortofotomap;
 • obrazów termalnych (2 kolekcje);
 • lotniczych zdjęć ukośnych;
 • modelu 3D bazującego na zdjęciach ukośnych;
 • satelitarnych zobrazowań archiwalnych.

Następnie na podstawie powyższych danych wykonawca opracuje różnorodne mapy tematyczne prezentujące takie zagadnienia, jak: roślinność rzeczywista, rozkład wskaźników teledetekcyjnych, kondycja roślinności, uwilgotnienie siedlisk, rozmieszczenie gatunków inwazyjnych czy wydeptywanie roślinności.

Prace mają zostać wykonane do grudnia 2021 roku. Oferty zabezpieczone wadium w wysokości 60 tys. zł można składać do 1 kwietnia.

Podobne zamówienia rozpisały niedawno parki narodowe: Tatrzański, Wigierski, Babiogórski oraz Wielkopolski. Są one współfinansowane ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w ramach projektu „Ocena stanu zasobów przyrodniczych w parkach narodowych przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii teledetekcyjnych”.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Idzie nowe? Kiedy właśnie rozstrzygnięcia mogą być bardzo ciekawe. W końcu jest szansa na przełamanie monopolu jednego wykonawcy ... - wreszcie jest jakaś konkurencja, która zapewne nie śpi. Pomijam kwestię wymagań, które nie zawsze są racjonalne i uzasadnione ...
odpowiedz zgłoś
Gorzej Mozna by sie zastanowić po co ukośne i model 3d z ukośnych dla przyrodników. Ja wiem... Na pewno nie żeby zaglądać pod korony drzew... w tym PN to nie drzewa są największym skarbem.
 2 
 4 
odpowiedz zgłoś
Biedni redaktorzy na gf Współczuję redaktorom na geoforum. Teraz każdy park będzie ogłaszał przetarg na dane teledetekcyjne. I jak tutaj w sposób zachecający podać informację pojawiającą się po raz 50? Tutaj redaktor sprostał zadaniu. Tytuł jest intrygujący. Boję się że jeszcze większą nudą będzie wiało przy ogłaszaniu wyników.
 2 
 4 
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Galileo w 3D
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS