wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Studenci inwentaryzują budynek AGH
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-02-22| Geodezja, GIS, Mapy, Teledetekcja, Przetargi, Instytucje

Przyroda Ujścia Warty pod okiem technologii teledetekcyjnych

Park Narodowy „Ujście Warty” chce wykorzystać nowoczesne technologie teledetekcyjne do oceny stanu zasobów przyrodniczych zarówno dla samego terytorium parku, jak i najcenniejszych fragmentów jego otuliny. Właśnie ogłoszono przetarg na te prace.


Przyroda Ujścia Warty pod okiem technologii teledetekcyjnych <br />
Contains modified Copernicus Sentinel data (2019)
Contains modified Copernicus Sentinel data (2019)

Przedmiotem zamówienia jest m.in. pozyskanie dla około 109 km kw. następujących danych:

  • chmury punktów z lotniczego skanowania laserowego o gęstości 12 pkt/m kw. (2 kolekcje) wraz z jej klasyfikacją na 9 klas;
  • numerycznego modelu terenu, pokrycia terenu oraz wysokości roślinności;
  • lotniczych zobrazowań hiperspektralnych w zakresie 400-2500 nm oraz w rozdzielczości 1 metra;
  • pionowych lotniczych zdjęć w kanałach R, G, B, NIR w rozdzielczości 10 cm oraz opracowanie na tej podstawie ortofotomap;
  • obrazów termalnych (2 kolekcje);
  • lotniczych zdjęć ukośnych;
  • modelu 3D bazującego na zdjęciach ukośnych;
  • satelitarnych zobrazowań archiwalnych.

Następnie na podstawie powyższych danych wykonawca opracuje różnorodne mapy tematyczne prezentujące takie zagadnienia, jak: roślinność rzeczywista, rozkład wskaźników teledetekcyjnych, kondycja roślinności, uwilgotnienie siedlisk, rozmieszczenie gatunków inwazyjnych czy wydeptywanie roślinności.

Prace mają zostać wykonane do grudnia 2021 roku. Oferty zabezpieczone wadium w wysokości 60 tys. zł można składać do 1 kwietnia.

Podobne zamówienia rozpisały niedawno parki narodowe: Tatrzański, Wigierski, Babiogórski oraz Wielkopolski. Są one współfinansowane ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w ramach projektu „Ocena stanu zasobów przyrodniczych w parkach narodowych przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii teledetekcyjnych”.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Idzie nowe? Kiedy właśnie rozstrzygnięcia mogą być bardzo ciekawe. W końcu jest szansa na przełamanie monopolu jednego wykonawcy ... - wreszcie jest jakaś konkurencja, która zapewne nie śpi. Pomijam kwestię wymagań, które nie zawsze są racjonalne i uzasadnione ...

Gorzej Mozna by sie zastanowić po co ukośne i model 3d z ukośnych dla przyrodników. Ja wiem... Na pewno nie żeby zaglądać pod korony drzew... w tym PN to nie drzewa są największym skarbem.

Biedni redaktorzy na gf Współczuję redaktorom na geoforum. Teraz każdy park będzie ogłaszał przetarg na dane teledetekcyjne. I jak tutaj w sposób zachecający podać informację pojawiającą się po raz 50? Tutaj redaktor sprostał zadaniu. Tytuł jest intrygujący. Boję się że jeszcze większą nudą będzie wiało przy ogłaszaniu wyników.

3 komentarzezobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt