wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Akademia INSPIRE w Norwegii
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-02-22| Geodezja, GIS, Mapy, Teledetekcja, Przetargi, Instytucje

Przyroda Ujścia Warty pod okiem technologii teledetekcyjnych

Park Narodowy „Ujście Warty” chce wykorzystać nowoczesne technologie teledetekcyjne do oceny stanu zasobów przyrodniczych zarówno dla samego terytorium parku, jak i najcenniejszych fragmentów jego otuliny. Właśnie ogłoszono przetarg na te prace.


Przyroda Ujścia Warty pod okiem technologii teledetekcyjnych <br />
Contains modified Copernicus Sentinel data (2019)
Contains modified Copernicus Sentinel data (2019)

Przedmiotem zamówienia jest m.in. pozyskanie dla około 109 km kw. następujących danych:

  • chmury punktów z lotniczego skanowania laserowego o gęstości 12 pkt/m kw. (2 kolekcje) wraz z jej klasyfikacją na 9 klas;
  • numerycznego modelu terenu, pokrycia terenu oraz wysokości roślinności;
  • lotniczych zobrazowań hiperspektralnych w zakresie 400-2500 nm oraz w rozdzielczości 1 metra;
  • pionowych lotniczych zdjęć w kanałach R, G, B, NIR w rozdzielczości 10 cm oraz opracowanie na tej podstawie ortofotomap;
  • obrazów termalnych (2 kolekcje);
  • lotniczych zdjęć ukośnych;
  • modelu 3D bazującego na zdjęciach ukośnych;
  • satelitarnych zobrazowań archiwalnych.

Następnie na podstawie powyższych danych wykonawca opracuje różnorodne mapy tematyczne prezentujące takie zagadnienia, jak: roślinność rzeczywista, rozkład wskaźników teledetekcyjnych, kondycja roślinności, uwilgotnienie siedlisk, rozmieszczenie gatunków inwazyjnych czy wydeptywanie roślinności.

Prace mają zostać wykonane do grudnia 2021 roku. Oferty zabezpieczone wadium w wysokości 60 tys. zł można składać do 1 kwietnia.

Podobne zamówienia rozpisały niedawno parki narodowe: Tatrzański, Wigierski, Babiogórski oraz Wielkopolski. Są one współfinansowane ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w ramach projektu „Ocena stanu zasobów przyrodniczych w parkach narodowych przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii teledetekcyjnych”.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Idzie nowe? Kiedy właśnie rozstrzygnięcia mogą być bardzo ciekawe. W końcu jest szansa na przełamanie monopolu jednego wykonawcy ... - wreszcie jest jakaś konkurencja, która zapewne nie śpi. Pomijam kwestię wymagań, które nie zawsze są racjonalne i uzasadnione ...

Gorzej Mozna by sie zastanowić po co ukośne i model 3d z ukośnych dla przyrodników. Ja wiem... Na pewno nie żeby zaglądać pod korony drzew... w tym PN to nie drzewa są największym skarbem.

Biedni redaktorzy na gf Współczuję redaktorom na geoforum. Teraz każdy park będzie ogłaszał przetarg na dane teledetekcyjne. I jak tutaj w sposób zachecający podać informację pojawiającą się po raz 50? Tutaj redaktor sprostał zadaniu. Tytuł jest intrygujący. Boję się że jeszcze większą nudą będzie wiało przy ogłaszaniu wyników.

3 komentarzezobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt