wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Geospatial Revolution, odc. 3
blog
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2019-02-15| GNSS, Geodezja, Edukacja, Ludzie

Anna Kłos doktorem habilitowanym

14 lutego Rada Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji Wojskowej Akademii Technicznej nadała dr inż. Annie Kłos stopień naukowy doktora habilitowanego w dyscyplinie geodezja i kartografia.


Anna Kłos doktorem habilitowanym <br />
Fot. ze zbiorów Anny Kłos
Fot. ze zbiorów Anny Kłos

Podstawą nadania stopnia był cykl 7 powiązanych tematycznie publikacji pod tytułem „Analiza modelu funkcjonalnego geodezyjnych szeregów czasowych z uwzględnieniem procesów stochastycznych”.

Dr hab. inż. Anna Kłos jest specjalistką z zakresu analiz geodezyjnych szeregów czasowych. Jej prace publikowane są w wiodących w dyscyplinie naukowej „geodezja i kartografia” pismach, takich jak Journal of Geodesy czy GPS Solutions. Jest laureatką prestiżowego stypendium START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej za 2018 rok oraz kierowniczką projektu Narodowego Centrum Nauki SONATA-12. Jest autorką lub współautorką ponad 40 publikacji naukowych z zakresu geodezji podstawowej, fizycznej i układów odniesienia. Uczestniczyła w 6 stażach międzynarodowych, praktykując w wiodących ośrodkach zagranicznych (Uniwersytet w Bonn, Uniwersytet w Luksemburgu czy Królewskie Obserwatorium Belgii).

Otrzymała 15 nagród za działalność naukową, w tym 6 stypendiów międzynarodowych przyznanych przez Europejską Unię Geofizyki czy Międzynarodową Asocjację Geodezji. Była wykonawcą w 18 projektach badawczych, w tym w projekcie finansowanym przez Unię Europejską i realizowanym przez konsorcjum European Cooperation in Science and Technology (COST). Jest członkinią 7 organizacji międzynarodowych, w styczniu tego roku uzyskała prestiżową pozycję Visiting Professorships w ramach Mercator Fellows misji GRACE Follow-On. Do osiągnięć naukowych Anny Kłos zaliczyć należy również przedstawienie ponad 100 prezentacji na konferencjach naukowych, głównie w języku angielskim.

Z tematyką pracy badawczej związana jest również jej działalność dydaktyczna na Wydziale Inżynierii Lądowej i Geodezji oraz Instytucie Optoelektroniki Wojskowej Akademii Technicznej, gdzie prowadzi zajęcia w ramach geodezji podstawowej oraz układów odniesienia w geodezji.

Źródło: WAT


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Alka und Olka zazdrosne bźdiągwy? A wy to już profesury prezydenckie trzasnęłyście?

@nieznajomy ale o jakiej "właściwej instytucji" mówimy? W środowisku naszych krajowych "naukowców" i wewnątrz uczelni są takie powiązania, że sprawy o których pisze tutaj kolega są praktycznie nie do rozstrzygnięcia na korzyść poszkodowanych. Poza tym dzisiaj kariera naukowa opiera się w głównej mierze na zliczaniu punkcik?w, trzeba tylko wiedzieć jak efektywnie je naprodukować.

@Alka Z pewnością ktoś ją wyciągną ;)

A na studiach taka cicha myszka Byłam z nią na roku, nic specjalnego ... ktoś ja musiał po studiach wyciągnąć.

Gratulacje Gratulacje, zasłużony tytuł. O żadnych trupach i zarozumialstwie nie ma mowy.

no ale co z tą grochówka? nauka, nauka... a czasami zakąsić też trzeba. będzie z wkładką?

pomówienie Szanowny Kolego, nie znam tej Pani i nic nie wiem o jej osiągnięciach. Jeśli Ty wiesz lepiej i na jej drodze naukowej pojawiły się wspomniane przez Ciebie "trupy", wskaż to wyraźnie pod własnym nazwiskiem wobec właściwej instytucji. To co robisz - sączenie półsłówek, niedopowiedzeń itp. nazywa się pomówieniem.

Gratulacje... Gratulacje... ale szkoda, że to wszystko osiągnięte 'po trupach' i z dużą dozą cwaniactwa. Życzę Pani Doktor bycia mniej zarozumiałą i żeby pamiętała, że nie zawsze będzie ktoś kto będzie ciągnął za uszy i 'naginał rzeczywistość'. Osiąganiu stopni i tytułów naukowych powinno jednocześni towarzyszyć rozwój poziomu osobistego i kultury bycia... Kilka elementów pozostało do nadrobienia... Powodzenia

a ja z innej beczki? ciekawebcczy pani dr hab. potrafi ugotować wojskowa grochówkę?

Gratuluję Gratuluję. Oprócz bardzo bogatego dorobku naukowego i rozległej działalności ma piękny uśmiech i błysk w oku.

10 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt