wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-02-12| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Przetargi

Lubuskie powiaty zamawiają ortofotomapę

Do grona województw posiadających jednolitą ortofotomapę chce dołączyć lubuskie. Związek tamtejszych powiatów właśnie ogłosił przetarg na dostarczenie tych danych.


Lubuskie powiaty zamawiają ortofotomapę <br />
fot. Geoportal.gov.pl
fot. Geoportal.gov.pl

Przedmiot zamówienia podzielono na dwie części. W ramach pierwszej należy dostarczyć zdjęcia lotnicze oraz ortofotomapę z pikselem przynajmniej 10 cm dla powierzchni całego województwa lubuskiego (13 988 km kw.) powiększonej do pełnych arkuszy.

W ramach drugiej części należy natomiast dostarczyć dla obszaru Gorzowa Wielkopolskiego:

 • ortofotomapę i pionowe zdjęcia lotnicze z pikselem 5 cm;
 • ukośne zdjęcia lotnicze;
 • chmurę punktów z lotniczego skaningu laserowego o gęstości 20 pkt/m kw.;
 • numeryczne modele terenu i pokrycia terenu bazujące na danych z lotniczego skaningu;
 • model 3D typu mesh bazujący na zdjęciach ukośnych i danych ze skaningu.

Część I ma zostać zrealizowana do połowy grudnia br., a II – do połowy października, przy czym naloty powinny zostać wykonane wiosną tego roku.

Oferty zabezpieczone wadium w wysokości 21 tys. zł (cz. I) i 3,6 tys. zł (cz. II) można składać do 18 marca.

Dodajmy, że dotychczas przetargi na ortofotomapy dla całego województwa ogłoszono i rozstrzygnięto dla województw: dolnośląskiego (10 cm), kujawsko-pomorskiego (7 cm), lubelskiego (7 cm – z wyłączeniem 3 miast na prawach powiatu), podkarpackiego (7 cm).

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
@bolo Nasz błąd. Zasugerowaliśmy się wymogiem zapisanym w OPZ, że orto ma być dostarczone z pikselem 0,25 m. Tymczasem wymaganą rozdzielczość ukryto w formularzu ofertowym, gdzie jest mowa, że powinna być nie gorsza niż 10 cm
 4 
odpowiedz zgłoś
Zakład Znajdzie się odważny, który się założy o to kto wygra II część? Hłe, hłe...
odpowiedz zgłoś
Piksel 25 cm ??? w dokumentacji przetargu nigdzie nie znalazłem wprost zapisu, że podstawowa postać ortofotomapy ma być z pikselem 25 cm dla powierzchni całego województwa lubuskiego. Z podanych uwarunkowań co do wykonania zdjęć lotniczych piksel wychodzi znacznie mniejszy. Natomiast ze wzoru umowy wychodzi, że to wykonawca ma zaproponować cenę za całość opracowania dla konkretnego piksela ortofotomapy. Skąd zapis w artykule o pikselu 25 cm? Chyba, że coś przeoczyłem przy tej obfitości załączników.
 3 
odpowiedz zgłoś
3 komentarzewiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Galileo w 3D
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS