wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
GEOIDA na spotkaniu IGSM w Newcastle
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-02-12| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Przetargi

Lubuskie powiaty zamawiają ortofotomapę

Do grona województw posiadających jednolitą ortofotomapę chce dołączyć lubuskie. Związek tamtejszych powiatów właśnie ogłosił przetarg na dostarczenie tych danych.


Lubuskie powiaty zamawiają ortofotomapę <br />
fot. Geoportal.gov.pl
fot. Geoportal.gov.pl

Przedmiot zamówienia podzielono na dwie części. W ramach pierwszej należy dostarczyć zdjęcia lotnicze oraz ortofotomapę z pikselem przynajmniej 10 cm dla powierzchni całego województwa lubuskiego (13 988 km kw.) powiększonej do pełnych arkuszy.

W ramach drugiej części należy natomiast dostarczyć dla obszaru Gorzowa Wielkopolskiego:

  • ortofotomapę i pionowe zdjęcia lotnicze z pikselem 5 cm;
  • ukośne zdjęcia lotnicze;
  • chmurę punktów z lotniczego skaningu laserowego o gęstości 20 pkt/m kw.;
  • numeryczne modele terenu i pokrycia terenu bazujące na danych z lotniczego skaningu;
  • model 3D typu mesh bazujący na zdjęciach ukośnych i danych ze skaningu.

Część I ma zostać zrealizowana do połowy grudnia br., a II – do połowy października, przy czym naloty powinny zostać wykonane wiosną tego roku.

Oferty zabezpieczone wadium w wysokości 21 tys. zł (cz. I) i 3,6 tys. zł (cz. II) można składać do 18 marca.

Dodajmy, że dotychczas przetargi na ortofotomapy dla całego województwa ogłoszono i rozstrzygnięto dla województw: dolnośląskiego (10 cm), kujawsko-pomorskiego (7 cm), lubelskiego (7 cm – z wyłączeniem 3 miast na prawach powiatu), podkarpackiego (7 cm).

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
@bolo Nasz błąd. Zasugerowaliśmy się wymogiem zapisanym w OPZ, że orto ma być dostarczone z pikselem 0,25 m. Tymczasem wymaganą rozdzielczość ukryto w formularzu ofertowym, gdzie jest mowa, że powinna być nie gorsza niż 10 cm

Zakład Znajdzie się odważny, który się założy o to kto wygra II część? Hłe, hłe...

Piksel 25 cm ??? w dokumentacji przetargu nigdzie nie znalazłem wprost zapisu, że podstawowa postać ortofotomapy ma być z pikselem 25 cm dla powierzchni całego województwa lubuskiego. Z podanych uwarunkowań co do wykonania zdjęć lotniczych piksel wychodzi znacznie mniejszy. Natomiast ze wzoru umowy wychodzi, że to wykonawca ma zaproponować cenę za całość opracowania dla konkretnego piksela ortofotomapy. Skąd zapis w artykule o pikselu 25 cm? Chyba, że coś przeoczyłem przy tej obfitości załączników.

3 komentarze

reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt