wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Bielsko-Biała w OSM
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2006-03-20| Geodezja, GIS, Mapy, Firma, Software, Instytucje, Kataster

Wymiana danych przestrzennych w Pomorskiem


W Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku wojewoda Piotr Ołowski (na zdjęciu z prawej) oraz marszałek województwa Jan Kozłowski podpisali dzisiaj rano porozumienie w sprawie współpracy w zakresie wymiany informacji, baz danych, opracowań kartograficznych oraz innych materiałów tworzących System Informacji Przestrzennej dla obszaru województwa pomorskiego.
Na dane przestrzenne wchodzące w skład SIT WP, a przekazane w pierwszym etapie na nośnikach CD/DVD przez marszałka do Centrum Zarządzania Kryzysowego, składają się: mapy topograficzne w układzie 1992 w skali 1:50 000 (całe województwo) oraz 1:10 000 (49% pow. województwa, w tym 9% w standardzie TBD ), a także w układzie 1965 w skali 1:10 000 (całe województwo) oraz ortofotomapy i fotomapy miast powiatowych i niektórych większych miejscowości. W niedługim czasie Centrum Zarządzania Kryzysowego zostanie podłączone do serwera SIT WP przez sieć intranetową. Takie rozwiązanie zapewni stały dostęp do aktualnych danych przestrzennych rezydujących w strukturach bazy danych Oracle. Ponadto zagwarantuje możliwość jednoczesnego korzystania z tych samych warstw przez wielu użytkowników Centrum.
Dane przestrzenne przekazane przez marszałka stanowić będą podstawowy materiał georeferencyjny dla działań Centrum Zarządzania Kryzysowego. Natomiast dane przestrzenne przekazane przez Centrum Zarządzania Kryzysowego w perspektywie wzbogacą System Informacji o Terenie Województwa Pomorskiego (SIT WP). SIT WP prowadzony jest od 1999 r. przez Wojewódzki Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej. W imieniu marszałka kontrolę nad jego realizacją sprawuje geodeta województwa. Od lat mówi się na różnych konferencjach geodezyjno-kartograficznych, że niezbędne jest sprzężenie działań ośrodków dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej z jednostkami administracji publicznej w jeden funkcjonalny system. Takie działania w województwie pomorskim są konsekwentnie realizowane już od 1999 roku.
Więcej w GEODECIE 4/2006.

geodezja

tekst Krystian Kaczmarek, geodeta województwa pomorskiego
zdjęcie Tomasz Konopacki


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt