wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-03-20| Geodezja, GIS, Mapy, Firma, Software, Instytucje, Kataster

Wymiana danych przestrzennych w Pomorskiem


W Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku wojewoda Piotr Ołowski (na zdjęciu z prawej) oraz marszałek województwa Jan Kozłowski podpisali dzisiaj rano porozumienie w sprawie współpracy w zakresie wymiany informacji, baz danych, opracowań kartograficznych oraz innych materiałów tworzących System Informacji Przestrzennej dla obszaru województwa pomorskiego.
Na dane przestrzenne wchodzące w skład SIT WP, a przekazane w pierwszym etapie na nośnikach CD/DVD przez marszałka do Centrum Zarządzania Kryzysowego, składają się: mapy topograficzne w układzie 1992 w skali 1:50 000 (całe województwo) oraz 1:10 000 (49% pow. województwa, w tym 9% w standardzie TBD ), a także w układzie 1965 w skali 1:10 000 (całe województwo) oraz ortofotomapy i fotomapy miast powiatowych i niektórych większych miejscowości. W niedługim czasie Centrum Zarządzania Kryzysowego zostanie podłączone do serwera SIT WP przez sieć intranetową. Takie rozwiązanie zapewni stały dostęp do aktualnych danych przestrzennych rezydujących w strukturach bazy danych Oracle. Ponadto zagwarantuje możliwość jednoczesnego korzystania z tych samych warstw przez wielu użytkowników Centrum.
Dane przestrzenne przekazane przez marszałka stanowić będą podstawowy materiał georeferencyjny dla działań Centrum Zarządzania Kryzysowego. Natomiast dane przestrzenne przekazane przez Centrum Zarządzania Kryzysowego w perspektywie wzbogacą System Informacji o Terenie Województwa Pomorskiego (SIT WP). SIT WP prowadzony jest od 1999 r. przez Wojewódzki Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej. W imieniu marszałka kontrolę nad jego realizacją sprawuje geodeta województwa. Od lat mówi się na różnych konferencjach geodezyjno-kartograficznych, że niezbędne jest sprzężenie działań ośrodków dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej z jednostkami administracji publicznej w jeden funkcjonalny system. Takie działania w województwie pomorskim są konsekwentnie realizowane już od 1999 roku.
Więcej w GEODECIE 4/2006.

geodezja

tekst Krystian Kaczmarek, geodeta województwa pomorskiego
zdjęcie Tomasz Konopacki


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wpływ aplikacji lokalizacyjnych na korki
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS