wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2018-12-13| Geodezja, Przetargi, Kataster

Rusza modernizacja aleksandrowskiego PZGiK

Starostwo w Aleksandrowie 12 grudnia podpisało umowę z firmą Geobid w Katowicach na utworzenie baz danych (BDOT500, GESUT) oraz digitalizację materiałów państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego wraz z harmonizacją zbiorów danych.


Rusza modernizacja aleksandrowskiego PZGiK <br />
W podpisaniu umowy uczestniczyli: prezes Geobid Sp. z o.o. Krzysztof Borys, starosta Lidia Zwierzchowska, wicestarosta Adam Potaczek, geodeta powiatowy Jacek Żbikowski i sekretarz powiatu Piotr Marciniak (fot. M. Strych)
W podpisaniu umowy uczestniczyli: prezes Geobid Sp. z o.o. Krzysztof Borys, starosta Lidia Zwierzchowska, wicestarosta Adam Potaczek, geodeta powiatowy Jacek Żbikowski i sekretarz powiatu Piotr Marciniak (fot. M. Strych)

Wartość zamówienia opiewa na 2,03 mln zł brutto. Zamówienie obejmuje wszystkie 9 jednostek ewidencyjnych (gmin) powiatu aleksandrowskiego i realizowane będzie w ramach wartego 135 mln zł projektu „Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0”. Przedsięwzięcie jest dofinansowywane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

W ramach tego projektu prace geodezyjne realizowane są przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego we współpracy z 19 powiatami oraz 4 miastami na prawach powiatu. Oprócz modernizacji powiatowych zasobów geodezyjnych celem projektu jest również pozyskanie do wspólnych celów tzw. ortofotomapy dla całego województwa kujawsko-pomorskiego.

Warto przypomnieć, że zwieńczony tą umową przetarg ogłoszono w sierpniu br., a swoje propozycje złożyło 5 oferentów. Oprócz Geobidu byli to: konsorcjum Gispro ze Szczecinka i Progis z Giżycka (1,95 mln zł), WPG z Warszawy (2,09 mln zł), OPGK Rzeszów (2,53 mln zł) i konsorcjum MGGP SA i MGGP Aero z Tarnowa (3,87 mln zł). Budżet zamawiającego wynosił 2,2 mln zł, więc dwie propozycje się w nim nie mieściły. Ostatecznie zamawiający zdecydował się dwie najdroższe propozycje odrzucić, a oferenta, który złożył najtańszą propozycję wykluczyć z postepowania.

Sierpniowy przetarg był przy tym drugim podejściem starostwa do tematu. Wcześniejsze postępowanie (ogłoszone w czerwcu br.) było obarczone niemożliwą do usunięcia wadą (tj. w formularzu oceny ofert zabrakło oświadczenia dotyczącego posiadania przez oferenta doświadczenia w zakresie realizacji projektów powyżej 0,5 mln zł).

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje zabytkowe młyny
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS