wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2018-12-13| Geodezja, Przetargi, Kataster

Rusza modernizacja aleksandrowskiego PZGiK

Starostwo w Aleksandrowie 12 grudnia podpisało umowę z firmą Geobid w Katowicach na utworzenie baz danych (BDOT500, GESUT) oraz digitalizację materiałów państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego wraz z harmonizacją zbiorów danych.


Rusza modernizacja aleksandrowskiego PZGiK <br />
W podpisaniu umowy uczestniczyli: prezes Geobid Sp. z o.o. Krzysztof Borys, starosta Lidia Zwierzchowska, wicestarosta Adam Potaczek, geodeta powiatowy Jacek Żbikowski i sekretarz powiatu Piotr Marciniak (fot. M. Strych)
W podpisaniu umowy uczestniczyli: prezes Geobid Sp. z o.o. Krzysztof Borys, starosta Lidia Zwierzchowska, wicestarosta Adam Potaczek, geodeta powiatowy Jacek Żbikowski i sekretarz powiatu Piotr Marciniak (fot. M. Strych)

Wartość zamówienia opiewa na 2,03 mln zł brutto. Zamówienie obejmuje wszystkie 9 jednostek ewidencyjnych (gmin) powiatu aleksandrowskiego i realizowane będzie w ramach wartego 135 mln zł projektu „Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0”. Przedsięwzięcie jest dofinansowywane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

W ramach tego projektu prace geodezyjne realizowane są przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego we współpracy z 19 powiatami oraz 4 miastami na prawach powiatu. Oprócz modernizacji powiatowych zasobów geodezyjnych celem projektu jest również pozyskanie do wspólnych celów tzw. ortofotomapy dla całego województwa kujawsko-pomorskiego.

Warto przypomnieć, że zwieńczony tą umową przetarg ogłoszono w sierpniu br., a swoje propozycje złożyło 5 oferentów. Oprócz Geobidu byli to: konsorcjum Gispro ze Szczecinka i Progis z Giżycka (1,95 mln zł), WPG z Warszawy (2,09 mln zł), OPGK Rzeszów (2,53 mln zł) i konsorcjum MGGP SA i MGGP Aero z Tarnowa (3,87 mln zł). Budżet zamawiającego wynosił 2,2 mln zł, więc dwie propozycje się w nim nie mieściły. Ostatecznie zamawiający zdecydował się dwie najdroższe propozycje odrzucić, a oferenta, który złożył najtańszą propozycję wykluczyć z postepowania.

Sierpniowy przetarg był przy tym drugim podejściem starostwa do tematu. Wcześniejsze postępowanie (ogłoszone w czerwcu br.) było obarczone niemożliwą do usunięcia wadą (tj. w formularzu oceny ofert zabrakło oświadczenia dotyczącego posiadania przez oferenta doświadczenia w zakresie realizacji projektów powyżej 0,5 mln zł).

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
szkoda Szkoda tego powiatu będzie słabo a wykonanie marne tzw informatyczne :) a kontakt z firmą beznadziejny szkoda starostwa
 8 
 1 
odpowiedz zgłoś
Czas już na jeden system dla Polski, coś jak eKW Programy komputerowe dla PODGiK, to złoty haczyk na starostwa. Jeśli starostwo go połknie to zamienia się w ... dojną krowę (określenie z ekonomi). Jeśli nie wprost to poprzez firmy "słupy" wykonywane są zlecenia, albo ich końcowa, finałowa faza - załadowanie zmodernizowanych danych do bazy starostwa. Trwa to od co najmniej 15 lat, wszyscy o tym wiedzą, a firmy "zewnętrzne", które wygrywają przetargi już mają wkalkulowany opłatę dla autora programu za ww. ładowanie i inne prace pomocnicze. Sprawę jednoznacznej oceny takiego procederu zaburza fakt, że niepomoga tu ani SWDE, ani GML. Wręcz przeciwnie, te formaty to takie "psy pasterskie", które zaganiają geodetów do ogródka firm geo-informatycznych. Akurat GEOBID zachowuje się tu najporządniej.
 4 
 3 
odpowiedz zgłoś
@gal to chyba oczywiste, że można oferować usługi, soft, ba nawet mogą i sprzęt dostarczać, bo czemu nie. Ale zawsze się znajdzie cnotka niewy**mka, która będzie głupawe argumenty o etyce wrzucać.
 3 
 3 
odpowiedz zgłoś
prawa nie łamią. Umieją coś zrobić i świadczą usługę robienia tego czegoś. Prosta rzecz. Kwestia specyfikacji w starostwie czy była napisała pod nich, czy nie. Ale to inna kwestia. Oby jakość byłą jak najlepsza!
 7 
odpowiedz zgłoś
Geobid już nie rozwija softu? Teraz weszli w usługi? Jak etycznie można dwie rzeczy oferować na rynku?
 5 
 4 
odpowiedz zgłoś
5 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Modelowanie Dębu Bartek
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS