wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
LiDAR rzuca nowe światło na cywilizację Majów
blog
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-12-05| Mapy

Jest aplikacja mobilna z mapami polskich lasów

Lasy Państwowe udostępniły aplikację mobilną z mapami polskich lasów dla urządzeń z systemem Android i iOS. Wkrótce ma być dostępna również dla Windowsa.


Jest aplikacja mobilna z mapami polskich lasów
Od wielu lat lasy państwowe w Polsce są regularnie mierzone, opisywane, a na podstawie tych danych powstają ogólnokrajowe raporty i mapy. Dodatkowo przedsiębiorstwo LP dofinansowuje podobne prace na terenie pozostałych lasów. Efektem tego jest m. in. ogólnodostępny serwis Bank Danych o Lasach (www.bdl.lasy.gov.pl), który prowadzi Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej (BULiGL).

Na zlecenie Lasów Państwowych BULiGL wykonało aplikację mobilną Banku Danych o Lasach (mBDL), która umożliwia wygodny dostęp do map również w terenie. Można ją pobrać za darmo. Działa ona również w trybie offline, co ważne, gdy w lesie nasze urządzenie straci zasięg.

Podstawową zawartością aplikacji są leśne mapy tematyczne, np. mapa podstawowa, drzewostanowa, form własności, siedlisk leśnych, zbiorowisk roślinnych oraz mapa łowiecka. Poza mapami branżowymi użytkownik ma możliwość wyświetlenia np. mapy topograficznej lub ortofotomapy lotniczej czy satelitarnej, a także map z zewnętrznych serwisów WMS.

Adresy najpopularniejszych serwisów, np. dane o charakterze katastralnym, ortofotomapa czy serwis GDOŚ, są zapisane w aplikacji na stałe, co ułatwia ich wykorzystanie. Inne dowolne serwisy WMS można podłączyć, wpisując konkretny adres URL, który jest następnie zapamiętywany w aplikacji.

Aplikacja wyposażona jest dodatkowo w wiele przydatnych w terenie funkcjonalności, takich jak: zapis punktu z lokalizacji GPS lub ze wskazania na mapie, zapis trasy oraz prostą nawigację do wskazanego punktu. Zapisane punkty i trasy można wyeksportować w postaci pliku KML, przesłać na inne urządzenie lub zaimportować na inne urządzenie, na którym też jest zainstalowana aplikacja mBDL.

W zakładce Pomoc dostępna jest instrukcja opisująca podstawowe funkcjonalności, z którą warto się zapoznać na początku użytkowania aplikacji.

Źródło: LP, AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
GEOD Niestety nieprawidłowo są wyświetlane współrzędne w układzie 1992 na mapie www. Powinno być X, Y

@Leśny Skrzat Fakt, że PGL LP posiada swój budżet, który jest niezależny od budżetu Państwa pewnie pozwala poniekąd na większą swobodę przy pewnych zleceniach i pracach. Warto jednak przed pisaniem komentarzy zrobić jakiś choć pobieżny wywiad by rzetelnie podejść do tematu.

@Geo Nie chce mi się ;P Przypuszczam,że formalnie jest to do obrobienia. Pokazuję tylko, że PGL LP ma inne warunki bytowania niż reszta jednostek publicznych.

@Leśny Skrzat Sprawdź w ustawach czy PGL LP podlegają w tym przypadku pod przepisy ustawy o zamówieniach publicznych. Akty są ogólnie dostępne i tam najlepiej szukać odpowiedzi ;) Pozdrawiam

PISu miało być LPISU

Jakiś czas temu przyszedł na wznowienie granic leśniczy z tabletem, niestety działki miało z PISu jak mu pokazywali jak wychodzi teraz granica to nie bardzo mógł zrozumieć, Dlaczego możemy pokazywać coś innego niż on ma w tablecie.

Ktoś wie czy są tam drogi leśne? Ścieżki czy inne szlaki? Pytam pod katem biegania czy planowania tras.

Brać leśna... Patrz Pan co za zbieg okoliczności, że to znów BUiGL wykonuje takie prace. Normalna administracja to musi rozpoznanie cenowe, negocjacje z wykonawcami, przetarg nieograniczony (wiele firm może konkurować stosunkiem cena/jakość), a tu pyk (jak wielokrotnie w przeszłości): zlecenia za setki tysięcy złotych z wolnej ręki PYK! I nikt się nie pyta czemu. Można? :P

8 komentarzy

reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt