Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-03-20| GNSS, Geodezja, Sprzęt, Firma, Software

Nowe satelity GLONASS


Rosja zapowiedziała, że w najbliższym czasie zbuduje cztery satelity z serii GLONASS-M.
Trzy z nich jeszcze w tym roku mają zostać umieszczone na orbicie, a wystrzelenie czwartego zaplanowano na rok 2007.
Naukowo-produkcyjne zjednoczenie im. M.F. Reszetniewa w Żeleznogorsku (kraj Krasnojarski) zbuduje do końca 2006 r. cztery satelity serii GLONASS-M. Jak poinformował rosyjską agencję informacyjną Nowosti zastępca generalnego projektanta Władimir Bartieniew, trzy z nich zostaną umieszczone na orbicie jeszcze w tym roku. Czwarty znajdzie się w kosmosie w 2007 r., a tym samym liczba satelitów GLONASS-M pracujących w systemie wzrośnie do sześciu.

W ostatnim czasie nastąpiła korekta planów rozwoju rosyjskiego systemu nawigacji satelitarnej GLONASS. Testy nowego satelity serii GLONASS-K (praca na orbicie 10-12 lat, mniejsza waga, lepsze parametry techniczne) rozpoczną się w 2008 r., czyli dwa lata wcześniej niż pierwotnie zakładano.
Bartieniew ma nadzieję, że skorygowane plany będą zaaprobowane i zyskają wsparcie u wicepremiera Siergieja Iwanowa, który 22 marca odwiedzi Krasnojarsk.
Obecnie w kosmosie znajduje się 17 satelitów GLONASS, pierwszy został wprowadzony na orbitę 12 października 1982 r.; oficjalnie system jest w eksploatacji od 23 września 1993 r.

Nowosti


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak GIS może zapewnić lepszą przyszłość?
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS