wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Apeks skanuje zabytkowe młyny
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2006-03-20| GNSS, Geodezja, Sprzęt, Firma, Software

Nowe satelity GLONASS


Rosja zapowiedziała, że w najbliższym czasie zbuduje cztery satelity z serii GLONASS-M.
Trzy z nich jeszcze w tym roku mają zostać umieszczone na orbicie, a wystrzelenie czwartego zaplanowano na rok 2007.
Naukowo-produkcyjne zjednoczenie im. M.F. Reszetniewa w Żeleznogorsku (kraj Krasnojarski) zbuduje do końca 2006 r. cztery satelity serii GLONASS-M. Jak poinformował rosyjską agencję informacyjną Nowosti zastępca generalnego projektanta Władimir Bartieniew, trzy z nich zostaną umieszczone na orbicie jeszcze w tym roku. Czwarty znajdzie się w kosmosie w 2007 r., a tym samym liczba satelitów GLONASS-M pracujących w systemie wzrośnie do sześciu.

W ostatnim czasie nastąpiła korekta planów rozwoju rosyjskiego systemu nawigacji satelitarnej GLONASS. Testy nowego satelity serii GLONASS-K (praca na orbicie 10-12 lat, mniejsza waga, lepsze parametry techniczne) rozpoczną się w 2008 r., czyli dwa lata wcześniej niż pierwotnie zakładano.
Bartieniew ma nadzieję, że skorygowane plany będą zaaprobowane i zyskają wsparcie u wicepremiera Siergieja Iwanowa, który 22 marca odwiedzi Krasnojarsk.
Obecnie w kosmosie znajduje się 17 satelitów GLONASS, pierwszy został wprowadzony na orbitę 12 października 1982 r.; oficjalnie system jest w eksploatacji od 23 września 1993 r.

Nowosti


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt