wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-03-20| GNSS, Geodezja, Sprzęt, Firma, Software

Nowe satelity GLONASS


Rosja zapowiedziała, że w najbliższym czasie zbuduje cztery satelity z serii GLONASS-M.
Trzy z nich jeszcze w tym roku mają zostać umieszczone na orbicie, a wystrzelenie czwartego zaplanowano na rok 2007.
Naukowo-produkcyjne zjednoczenie im. M.F. Reszetniewa w Żeleznogorsku (kraj Krasnojarski) zbuduje do końca 2006 r. cztery satelity serii GLONASS-M. Jak poinformował rosyjską agencję informacyjną Nowosti zastępca generalnego projektanta Władimir Bartieniew, trzy z nich zostaną umieszczone na orbicie jeszcze w tym roku. Czwarty znajdzie się w kosmosie w 2007 r., a tym samym liczba satelitów GLONASS-M pracujących w systemie wzrośnie do sześciu.

W ostatnim czasie nastąpiła korekta planów rozwoju rosyjskiego systemu nawigacji satelitarnej GLONASS. Testy nowego satelity serii GLONASS-K (praca na orbicie 10-12 lat, mniejsza waga, lepsze parametry techniczne) rozpoczną się w 2008 r., czyli dwa lata wcześniej niż pierwotnie zakładano.
Bartieniew ma nadzieję, że skorygowane plany będą zaaprobowane i zyskają wsparcie u wicepremiera Siergieja Iwanowa, który 22 marca odwiedzi Krasnojarsk.
Obecnie w kosmosie znajduje się 17 satelitów GLONASS, pierwszy został wprowadzony na orbitę 12 października 1982 r.; oficjalnie system jest w eksploatacji od 23 września 1993 r.

Nowosti


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Testy skanera SPL w Kopenhadze
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS