wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Ewolucja Uzupełniającej Mapy Polski
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2018-10-12| Geodezja, GIS, Prawo, Edukacja, Instytucje

Rada IIP w nowym składzie

Obowiązująca od końca czerwca ustawa dała możliwość zmiany części członków Rady Infrastruktury Informacji Przestrzennej. Właśnie poznaliśmy nowy skład tego gremium.


Rada IIP w nowym składzie

Przypomnijmy, że ustawa o zmianie ustawy o działach administracji rządowej oraz ustawy o infrastrukturze informacji przestrzennejpodporządkowała Radę IIP Ministerstwu Inwestycji i Rozwoju (wcześniej podlegała resortowi cyfryzacji). Akt ten dał również możliwość wymiany członków tego gremium reprezentujących instytucje naukowe lub organizacje pozarządowe.

W nowym składzie przewodniczącym Rady IIP będzie główny geodeta kraju dr hab. Waldemar Izdebski. Przypomnijmy, że poprzednio gremium tym kierował dr hab. Radosław Wiśniewski – dyrektor zlikwidowanego już Departamentu Polityki Geoinformacyjnej w Ministerstwie Cyfryzacji. Zastąpił on na tym stanowisku prof. Jerzego Gaździckiego, który przewodniczył Radzie IIP od momentu jej powstania aż do 2017 roku.

Nowym zastępcą przewodniczącego Rady został zaś dr hab. Dariusz Gotlib z Politechniki Warszawskiej.

Zgodnie z ustawą o IIP w skład Rady niezmiennie wchodzą:
• główny geolog kraju (Mariusz Orion Jędrysek),
• generalny dyrektor ochrony środowiska (obowiązki te pełni Andrzej Szweda-Lewandowski),
• główny inspektor ochrony środowiska (jego obowiązki pełni Paweł Ciećko),
• prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie (Przemysław Daca),
• prezes Głównego Urzędu Statystycznego (Dominik Rozkrut),
• szef Biura Hydrograficznego Marynarki Wojennej (Andrzej Kowalski).

Ustawa przewiduje ponadto, że w Radzie zasiadają przedstawiciele administracji rządowej w randze sekretarzy i podsekretarzy stanu wyznaczeni przez prezesa Rady Ministrów na wniosek ministra właściwego do spraw budownictwa, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz mieszkalnictwa. W nowym składzie są nimi:
• Artur Soboń, sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju,
• Paweł Majewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji,
• Karol Okoński, sekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji,
• Piotr Dardziński, sekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego,
• Szymon Giżyński, sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi,
• Tadeusz Kościński, podsekretarz stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii,
• Sławomir Mazurek, podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska.

Cztery miejsca w Radzie przewidziano dla przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego wyznaczonych przez Komisję Wspólną Rządu i Samorządu Terytorialnego. Tu nie zaszły zmiany i samorządy reprezentują:
• Maciej Czajkowski (zastępca dyrektora Biura Związku Miast Polskich, członek strony samorządowej Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego),
• Krzysztof Mączewski (geodeta województwa mazowieckiego),
• Tomasz Myśliński (geodeta Warszawy),
• Edward Trojanowski (sekretarz generalny Związku Gmin Wiejskich).

Zgodnie z oczekiwaniami zmiany zaszły wśród przedstawicieli instytucji naukowych oraz organizacji pozarządowych. I tak, w Radzie zasiądą:
• dr hab. Dariusz Gotlib (Politechnika Warszawska),
• dr hab. Joanna Bac-Bronowicz (Politechnika Wrocławska, przewodnicząca Stowarzyszenia Kartografów Polskich)
• dr Adam Iwaniak (Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu),
• Zbigniew Malinowski (Stowarzyszenie Geodetów Polskich).

Przypomnijmy, że do zadań Rady należy:
• opiniowanie projektów aktów prawnych, standardów, przedsięwzięć organizacyjnych, naukowych i edukacyjnych, planów i sprawozdań dotyczących infrastruktury, w tym dotyczących koordynacji i współdziałania oraz kontaktów z Komisją Europejską;
• występowanie z inicjatywami dotyczącymi usprawnienia infrastruktury pod względem organizacyjnym i technicznym oraz rozszerzenia jej zakresu tematycznego.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
jak to.... ?! Myśliński jest geodetą w Warszawie czy dyrektorem w Orlenie?! Nie rozumiem jak można być na dwóch stanowiskach jednocześnie... Chyba, że wkradł się tu jakiś błąd albo zbieżność nazwisk...

ile dostaje się za posiedzenie? taka rada nie jest w stanie niczego uradzić. posiedzą, popiją kawkę... ciekawi są również przedstawiciele instytucji naukowych. :-) wrocław ma tam silną nadreprezentację...

No co wy przecież Pan Tomasz to świetny fachowiec, więc kto by tam miał się pojawić jak nie on? Człowiek się liczy a nie bezduszne stanowisko. To że jest trwale nieobecny w pracy nijak nie będzie miało wpływu na jego zdeterminowane działanie na rzecz związku miast polskich.

Wyjaśnienie tej zagadki może być powiązane wprost proporcjonalnie z podniesioną do granic możliwości wydajnością wydawania decyzji w okresie międzyświątecznym pod nosem swojego prezydenta z totalnej opozycji;) Jeszcze nigdy tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznemu.

Orlen Team jak ktoś nie pracuje w samorządzie terytorialnym to jak może zajmować miejsca ustawowo przeznaczone dla ich przedstawicieli ? Taka rozumiesz zagadka. Chyba że pojęcie "swój chłop" wystarczy żeby był tam ktokolwiek kto będzie robił za słupa i grzecznie podnosił łapkę.

stake idź na steak najlepiej, bo ci cukier spada. Pan Myśliński jest swój chłop i będzie interdyscyplinarnie i interoperacyjnie operował z Płocka reprezentując interes narodowy. Nie ma się co tu bez sensu czepiać. A GGK i tak i tak byłby w Radzie, więc jak go wybrali na szefa, to jeden stołek mniej do opłacenia.

jak to jest? GGK będzie doradzać samemu sobie jako szef Rady? A pan Myśliński w Radzie jako kto jest? A pan Malinowski to reprezentuje organizacje pozarządowe?

Dziwny skład Myśliński nadal w Radzie??? Chyba nie czytali raportu z kontroli Mazowieckiego WINGiK w Ratuszu.

Grubo Tak jak w poprzedniej IIP byli jacyś tuptusie w wyciągniętych swetrach, tak teraz poziom urósł, a to ktoś z Orlenu, a to Geo-System, a najlepszy jest Pan Iwaniak - ma więcej firm niż wszyscy inni razem wzięci.

A tak serio prawie wszyscy wymienieni są prezesami lub przedstawicielami jakichś firm, więc albo należy zrozumieć, że niektórzy ludzie są w stanie realizować więcej niż jedną rzecz na raz, albo zwolnić wszystkich i zatrudnić jakichś bezrobotnych nieudaczników ku uciesze gawiedzi;)

Zbigniew Malinowski - no tak, członek SGP. Przypadkiem tylko prezes Geo-Systemu.

Myśliński???? Z Orlenu będzie dojeżdżał??

12 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt