wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-10-11| GNSS, Geodezja, GIS, Mapy, Teledetekcja, Sprzęt, Software

Intergeo 2018: innowacje poszukiwane!

Już w przyszłym tygodniu ruszają międzynarodowe targi geodezyjne Intergeo i – tak jak w latach poprzednich –w ich trakcie poznamy laureatów nagrody Wichmanna dla najbardziej innowacyjnych produktów pomiarowych. Jakie aplikacje i instrumenty walczą o to trofeum?


Intergeo 2018: innowacje poszukiwane!

Podobnie jak w ostatnich edycjach nagroda Wichmanna zostanie przyznana w dwóch kategoriach – sprzęt oraz oprogramowanie. Spośród 9 finalistów laureatów wyłonią internauci w głosowaniu on-line – trwa ono do 17 października do godziny 17:00.

W tym roku o nagrodę w kategorii Hardware walczą:
Emlid Reach RS+ – odbiornik GNSS-RTK, który wyróżnia przede wszystkim niska cena (799 dolarów), a także współpraca z aplikacją na smartfony.
Leica BLK3D – jest to niewielkie urządzenie przypominające smartfon, które pozwala wykonywać pary zdjęć i realizować na ich podstawie pomiary 3D.
• ppm 40xx – satelitarny odbiornik niemieckiej firmy PPM GmbH ściśle zintegrowany z inercyjną jednostką pomiarową typu MEMS.
• Riegl Integration Kit 600 wraz ze skanerem miniVUX-1 – lotniczy system skanowania zaprojektowany z myślą o łatwej integracji z bezzałogowymi maszynami latającymi.

Finalistami w kategorii Software są natomiast:
• Katbot – chatbot przeznaczony do zamawiania urzędowych map katastralnych.
• vMAP Portal – nowoczesne, kompleksowe i elastyczne oprogramowanie GIS działające w przeglądarce internetowej.
• BaustellenlnformationsSystem (BIS) – aplikacja na smartfony umożliwiająca mieszkańcom Berlina łatwe uzyskiwanie informacji o toczących się w mieście pracach budowlanych.
MapInfo Pro v17 – najnowsza wersja popularnego desktopowego oprogramowania GIS-owego.
Rheticus Discplacement Service & Network Alert – usługa w chmurze dostarczająca informacji o deformacjach generowanych na podstawie analizy satelitarnych zobrazowań radarowych.

Przypomnijmy, że w zeszłorocznym głosowaniu laureatami nagrody Wichmanna zostały: poręczny skaner laserowy Leica BLK360 oraz aplikacja LAStools do pracy z chmurą punktów.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2018 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt