wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Formy rachunkowe i biografia prof. Hausbrandta
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2018-10-11| GNSS, Geodezja, GIS, Mapy, Teledetekcja, Sprzęt, Software

Intergeo 2018: innowacje poszukiwane!

Już w przyszłym tygodniu ruszają międzynarodowe targi geodezyjne Intergeo i – tak jak w latach poprzednich –w ich trakcie poznamy laureatów nagrody Wichmanna dla najbardziej innowacyjnych produktów pomiarowych. Jakie aplikacje i instrumenty walczą o to trofeum?


Intergeo 2018: innowacje poszukiwane!

Podobnie jak w ostatnich edycjach nagroda Wichmanna zostanie przyznana w dwóch kategoriach – sprzęt oraz oprogramowanie. Spośród 9 finalistów laureatów wyłonią internauci w głosowaniu on-line – trwa ono do 17 października do godziny 17:00.

W tym roku o nagrodę w kategorii Hardware walczą:
Emlid Reach RS+ – odbiornik GNSS-RTK, który wyróżnia przede wszystkim niska cena (799 dolarów), a także współpraca z aplikacją na smartfony.
Leica BLK3D – jest to niewielkie urządzenie przypominające smartfon, które pozwala wykonywać pary zdjęć i realizować na ich podstawie pomiary 3D.
• ppm 40xx – satelitarny odbiornik niemieckiej firmy PPM GmbH ściśle zintegrowany z inercyjną jednostką pomiarową typu MEMS.
• Riegl Integration Kit 600 wraz ze skanerem miniVUX-1 – lotniczy system skanowania zaprojektowany z myślą o łatwej integracji z bezzałogowymi maszynami latającymi.

Finalistami w kategorii Software są natomiast:
• Katbot – chatbot przeznaczony do zamawiania urzędowych map katastralnych.
• vMAP Portal – nowoczesne, kompleksowe i elastyczne oprogramowanie GIS działające w przeglądarce internetowej.
• BaustellenlnformationsSystem (BIS) – aplikacja na smartfony umożliwiająca mieszkańcom Berlina łatwe uzyskiwanie informacji o toczących się w mieście pracach budowlanych.
MapInfo Pro v17 – najnowsza wersja popularnego desktopowego oprogramowania GIS-owego.
Rheticus Discplacement Service & Network Alert – usługa w chmurze dostarczająca informacji o deformacjach generowanych na podstawie analizy satelitarnych zobrazowań radarowych.

Przypomnijmy, że w zeszłorocznym głosowaniu laureatami nagrody Wichmanna zostały: poręczny skaner laserowy Leica BLK360 oraz aplikacja LAStools do pracy z chmurą punktów.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt