wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Geospatial Revolution, odc. 1
blog
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-08-09| Geodezja, Prawo, Instytucje

Apel 45 z formalną reprezentacją

8 sierpnia oficjalnie ukonstytuował się Komitet Wykonawczy porozumienia 6 organizacji geodezyjnych i kartograficznych Apel 45.


Apel 45 z formalną reprezentacją

Apel 45 to porozumienie 6 organizacji zawodowych (GIG, SGP, SKP, PGK, LSG, PTG), które spośród 45 postulatów dla branży geodezyjnej zaproponowanych przez Geodezyjną Izbę Gospodarczą wybrało 9, co do których panuje pełna zgoda.

Powołany właśnie komitet jest organem wykonawczym porozumienia odpowiedzialnym za praktyczną realizację rekomendowanych celów i wniosków. Będzie on działał w składzie:
• Krzysztof Rogala (GIG) – przewodniczący,
• Ludmiła Pietrzak (SGP) – zastępca przewodniczącego,
• Agnieszka Buczek (SKP), Robert Rachwał (PGK), Krzysztof Szczepanik (LSG), Agnieszka Zabłocka-Gasek (PTG) – członkowie.

Najbliższe plany porozumienia to przygotowanie wystąpień do przedstawicieli Rządu RP i innych centralnych organów państwowych i samorządowych zawierających rekomendowane przez środowisko geodezyjne i kartograficzne kierunki koniecznych zmian w obowiązujących przepisach i procedurach celem m.in. usprawnienia procesów inwestycyjno-budowlanych.

W tym miejscu należy sprostować informację, którą podaliśmy 8 sierpnia, a dotyczącą odpowiedzi ministra inwestycji i rozwoju Jerzego Kwiecińskiego na list Apelu 45. Wbrew temu, co napisaliśmy, pismo, na które odpowiadał minister, nie zawierało 9 postulatów Apelu, ale przede wszystkim prośbę o uwzględnienie branży geodezyjnej w rządowym zespole, który ma przygotować nowe przepisy regulujące proces inwestycyjno-budowlany. Owe 9 postulatów zostanie mu przedstawione najprawdopodobniej w tym miesiącu. (patrz: sprostowanie wiadomości)

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Jak tu pracować jak dziady i młodziaki zaniżają ceny, rozrośnięta biurokracja blokuje prace a na końcu państwo wywłaszcza cie z jej efektów.

Uwaga! Nie jestem autorem postów podpisanych pod tym artykułem. Ktoś podszywa się pod używany przeze mnie nick. Nie podzielam poglądów i niskiej jakości opinii tego autora.

a może to raczej geodeci mają nieuzasadnione poczucie że ktoś za przeproszeniem sra i zamiast pracować siedzą i o tym gadają, będąc zdziwionym że inne zawody patrzą się na to ze zdumieniem ?

Geodeci szczególnie uprawnieni uwielbiają jak się na nich sra. A na geodetę sra każdy kto tylko ma okazję od inwestora po urzędnika.

Wydaję Mi się że już wszyscy to robią. Przykre ale prawdziwe....

na razie 9 postulatów zostanie przedstawione ministrowi najprawdopodobniej w tym miesiącu. A to ich nie zna ? GGK już na pewno go poinformował. Co to jest centralny organ samorządowy ?

do alibaba.. co mam zgadywać? gdzieś widziałem dokument o "porozumieniu" podpisany przez reprezentantów tych organizacji(w sumie kilkanaście osób).Nie mam czasu na czytanie statutów i totylu - podpisane osoby w dużej mierze powszechnie znane ,więc daję wiarę ,że reprezentują swoje organizacje w dobrej wierze.To dla mnie jest ważne , no i to że wszyscy te postulaty popierają (w sensie,że się z nimi zgadzają).Mam nadzieje,że to własnie będzie czytelne dla polityków.I to tzrba tak pociagnąc dalej w tych tematach.

weteranie ten komitet reprezentuje siebie. Zadam ci zagadkę jak ukonstytuowało się owo ciało zwane komitetem ? Przez kogo został powołany ? Skoro już o tym mowa czy powołano to ciało zgodnie ze statutami tych organizacji ? Sprawdź sobie.

reprezentacja - ten komitet to obecnie jedyne znane mi "ciało", które ma prawo mówić, że reprezentuje nasze środowisko. Bo jak nie oni to niby kto? nie pamiętam , żeby taki moment w historii zaistniał (pomijam czasy komuny). powodzenia

Zgadza się tylko nazwa to apel 45 ludzi. Którzy chcą być traktowani jako całość środowiska.

. i jeszcze jedno, dziwi mnie postawa urzędników, przecież nawet bez weryfikacji i przyjmowania do zasobu to pracy będzie na wiele lat

. a co do reprezentacji środowiska, ty chyba nie jest napisane, ze całego

. miała być ironia, nie ważne, napisz lepiej, bo krytykować jest łatwo, jaka powinna być (inna) forma organizacyjna albo szerzej forma działania? Chyb że podoba Ci się obecna sytuacja i przebranżowiłeś się z geodety na urzędnika.

A kogo cytujesz pisząc w nawiasie te słowa które napisałeś - xGeo? Swoją drogą, to rzeczywiście, głównym problemem w całym tym przedsięwzięciu jest myślenie. Zbiór paru przypadkowych postulatów, czasem wykluczających się nawzajem. Forma organizacyjna zupełnie nie pasująca do podejmowanych działań, tak to można poprzeć wspólnie jedno wystąpienia a nie prowadzić zorganizowanych działań, rzekomo reprezentujących środowisko. Nie będę kontynuował tej analizy bo przykro mi patrzeć na zdolność geodetów do działań na rzecz zawodu i ludzi go wykonujących. Bardziej to przypomina monthy-pythonowską satyrę na tworzenie sekt czy kościołów niż zorganizowane działanie profesjonalnego grona przedstawicieli zawodu zaufania publicznego.

@W.Ch kim trzeba być aby myśleć, że jak się siedzi cicho to jakoś tam będzie, "może zostawią nas w spokoju"

Ness... a czym jest Apel 45 z tym jego Komitetem Wykonawczym i w jakich przepisach opisane są procedury go dotyczące? Ba, czym jest od strony prawnej LSG, zastanawiałeś się, ktokolwiek się zastanawiał? No to uprzejmie informuję, że to są "Koleżeńskie Spotkania przy Kawie" a nie odrębne podmioty organizacyjne na jakie próbują się wykreować tylko po to żeby zaspokoić ambicje paru niezaspokojonych. I niestety, co widać po ostatnich efektach, więcej robią dla środowiska szkody niż pożytku. ;-)

oj tam oj tam spoko oko, czepiasz się, powinno się to nazywać Apel 20%, bo tylko tyle celów mają zbieżnych. Albo Apel 40%, bo tylko po spożyciu trunku o takiej mocy da się to czytać.

t śmietanka towarzystwa geodezyjnego

dobrze że nie komitet egzekucyjny - to by dopiero były pytania czy od egzekutywy czy od egzekucji. Realizować wnioski może szanowni państwo władza. Nie zauważyłem żebyście przy władzy byli nie widzę w tym "komitecie" ministrów, głównego geodety kraju czy nikogo kto by mógł "praktycznie realizować rekomendowanych celów". I nie nie są to rekomendowane przez środowisko wnioski bo akurat z częścią z nich całkowicie się nie zgadzam. A jako geodeta wyobraźcie sobie jestem częścią środowiska w którego imieniu podobno występujecie.

ukonstytuował się Komitet Wykonawczy - to nie cytat z Jaruzelskiego, tylko takie są formalności, po prostu. Nic nowego, tyle że brzmi strasznie drętwo i biurokratycznie... Każde stowarzyszenie, czy inne "ciało" ma swoje procedury opisane w obowiązujących przepisach prawa.

Jeszcze nigdy tak niewielu udawało tak wielu. ;-)

8 sierpnia oficjalnie ukonstytuował się Komitet Wykonawczy.... taki patos to szydera autora czy po prostu pretensjonalne sformułowanie? nie można było " został utworzony/powołany" - bardziej po polsku mniej po jaruzelsku.

Komitet wykonawczy już jest zostało jeszcze zwołać plenum uszyć sztandar i odśpiewać taka czy inna pieśń ku chwale postulatów i postulujących.

23 komentarze

reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt