Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2018-06-04| Ludzie

Konferencja Naukowa TNN za nami

W Domu Pracy Twórczej Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w Kazimierzu Dolnym w dniach 28-30 maja 2018 r. odbyła się XXVI Konferencja Naukowa Towarzystwa Naukowego Nieruchomości. Wydarzenie zorganizowane zostało we współpracy Zakładu Katastru i Gospodarki Nieruchomościami Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej z Katedrą Gospodarki Nieruchomościami i Rozwoju Regionalnego Wydziału Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.


Konferencja Naukowa TNN za nami <br />
Uczestnicy konferencji, fot. dr hab. Sebastian Kokot (prof. US)
Uczestnicy konferencji, fot. dr hab. Sebastian Kokot (prof. US)
W pierwszym dniu uczestnicy konferencji mieli okazję zapoznać się z działalnością naukowo-badawczą Zakładu Katastru i Gospodarki Nieruchomościami Wydziału Geodezji i Kartografii PW zaprezentowaną przez jego kierownika dr hab. inż. Katarzynę Sobolewską-Mikulską (prof. PW). Następnie – jak co roku podczas konferencji TNN – odbyła się sesja doktorancka prowadzona tradycyjnie przez prof. Ryszarda Źróbka (UWM), w tym roku we współpracy z dr inż. Agnieszką Biedą (AGH). Sesja obejmowała cztery referaty wygłoszone przez doktorantów różnych uczelni o różnym stopniu zaawansowania pracy nad rozprawą doktorską. Jak co roku, jury składające się z samodzielnych pracowników nauki nagrodziło osoby, których wystąpienia uznano za wyróżniające się. Tegoroczną laureatką została mgr inż. Marta Figurska, doktorantka UWM w Olsztynie, za referat pt. „Wykorzystanie różnych metod teselacji w analizach rynku nieruchomości”. Pierwszego dnia spotkania odbyła się również pierwsza sesja plenarna obejmująca trzy wystąpienia poświęcone wycenie w obszarach ograniczonego użytkowania portów lotniczych.

Kolejnym punktem programu było zebranie sprawozdawczo-wyborcze członków Towarzystwa Naukowego Nieruchomości z uwagi na kończącą się kadencję dotychczasowych władz TNN. Obecny Zarząd uzyskał absolutorium za działalność prowadzoną w czasie swojego urzędowania. Dokonano też wyboru nowego składu Zarządu. Prezesem ponownie została prof. Sabina Źróbek (UWM). W skład Zarządu weszli także: wiceprezes dr hab. inż. Anna Barańska (AGH), skarbnik dr hab. inż. Mirosław Bełej (UWM) i sekretarz dr hab. inż. Radosław Wiśniewski (prof. UWM). Członkami Zarządu zostali: dr hab. Iwona Foryś (US), dr inż. Agnieszka Bieda (AGH) i dr inż. Małgorzata Krajewska (UTP). Podczas walnego zgromadzenia jednomyślnie została podjęta uchwała powołująca na członków honorowych założycieli TNN profesorów: Andrzeja Hopfera (pierwszego wieloletniego prezesa TNN) oraz Zdzisława Adamczewskiego, Bogdana Neya i Józefa Czaję. Uhonorowanym profesorom za ich długoletnią aktywność na rzecz powstania i rozwoju naszego Towarzystwa dziękujemy i serdecznie gratulujemy.

29 maja uroczystego otwarcia konferencji dokonały panie: prezes TNN prof. Sabina Źróbek, oraz dr hab. inż. Katarzyna Sobolewska-Mikulska (prof. PW) i dr hab. inż. Małgorzata Renigier-Biłozor (prof. UWM) – przewodnicząca i wiceprzewodnicząca Komitetu Organizacyjnego. Sesję otwierającą prowadziła niżej podpisana oraz dr inż. Marek Walacik (UWM). Obejmowała ona cztery wystąpienia przedstawicieli Uniwersytetu Łódzkiego i Uniwersytetu Szczecińskiego. Na drugi, pracowity dzień obrad, składały się łącznie trzy sesje plenarne, obejmujące w sumie 15 wystąpień oraz jedna sesja posterowa z 19 plakatami o różnej tematyce. Tematyka wygłoszonych referatów obejmowała takie zagadnienia, jak: • metody analizy rynku nieruchomości, • gospodarowanie przestrzenią i nieruchomościami, wycena nieruchomości, • ocena inwestycji i doradztwo na rynku nieruchomości oraz • wykorzystanie geoinformacji w analizach przestrzennych. Każda z sesji plenarnych była zwieńczona ożywioną dyskusją i pytaniami do prelegentów. W ten sposób główne zadanie spotkań konferencyjnych, jakim jest swobodna wymiana myśli, poglądów, dzielenie się kierunkami i wynikami podejmowanych badań zostało zrealizowane. Późne popołudnie drugiego dnia konferencji było zarezerwowane na wycieczkę objazdową po Kazimierzu Dolnym, na którą udaliśmy się wynajętymi meleksami. Dzień zakończyliśmy uroczystą kolacją. Był to czas na swobodne rozmowy, wspomnienia i snucie planów na przyszłość.

Na ostatni dzień konferencji złożyły się dwie sesje referatowe obejmujące 8 wystąpień. Tematyka referatów przynależała do wymienionych grup tematycznych zaplanowanych dla całej konferencji.

Konferencje TNN stworzyły już ponad ćwierćwiekową tradycję corocznych spotkań środowiska naukowego i branżowego, zajmującego się w swojej działalności zawodowej tematyką związaną z gospodarowaniem nieruchomościami. Wpisały się one na stałe w działalność Towarzystwa, obok ogólnopolskich seminariów naukowych czy działalności wydawniczej. W tegorocznej konferencji uczestniczyło rekordowo dużo, bo aż 97 osób. Wzięli w niej udział przedstawiciele wielu ośrodków akademickich w Polsce: Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie (UWM), Uniwersytetu Łódzkiego (UŁ), Politechniki Warszawskiej (PW), Politechniki Lubelskiej (PL), Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie (AGH), Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach (PŚ), Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy (UTP), Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie (UR), Uniwersytetu Poznańskiego (UP), Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie (UPL), Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu (UPW), Uniwersytetu Szczecińskiego (US), Uniwersytetu w Białymstoku (UB), Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (UMK), Akademii Pomorskiej w Słupsku (APS), Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach (UEKt), we Wrocławiu (UEW), w Poznaniu (UEP), w Krakowie (UEKr), Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej (PWSTZ) w Jarosławiu, Wyższej Szkoły Inżynieryjno-Ekonomicznej (WSIE) w Rzeszowie, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu (PWSZ Kalisz) oraz p. Vu Ngoc Xuan z uczelni w Wietnamie, a także przedstawiciele środowiska rzeczoznawców majątkowych i zaproszeni goście, m. in. p. Agnieszka Nowakowska z Głównego Urzędu Statystycznego.

Patronat honorowy nad tegoroczną konferencją objęła dziekan Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej prof. Alina Maciejewska.

Zapraszamy do uczestnictwa w przyszłorocznej konferencji, której organizacji wraz z Towarzystwem podjęli się pracownicy Wydziału Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH. Zatem odbędzie się ona w Krakowie. Informacje niebawem ukażą się na stronie internetowej TNN. Umieszczono tam także prace zarówno członków TNN, jak i innych autorów, opublikowane na łamach wydawnictwa Real Estate Management and Valuation.

dr hab. inż. Anna Barańska (AGH), wiceprezes TNN


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Otwieranie modeli 3D GUGiK w QGIS
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS