Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2018-04-23 | GNSS, Geodezja, GIS, Sprzęt

Septentrio AsteRx SB: wiele funkcji w kompaktowej obudowie

AsteRx SB to nowy precyzyjny odbiornik satelitarny belgijskiej firmy Septentrio. W niewielkiej obudowie o wymiarach 102 x 36 x 111 mm i wadze 465 g znajdziemy takie technologie, jak: LOCK+, APME+, AIM+ czy IONO+.


Ilustracja: Septentrio AsteRx SB: wiele funkcji w kompaktowej obudowie

LOCK+ jest rozwiązaniem, które ma utrzymywać wysoką dokładność pomiaru przy intensywnych wibracjach. AMPE+ to z kolei autorskie rozwiązanie redukujące efekt wielodrożności sygnału. IONO+ ma przeciwdziałać spadkom dokładności pomiaru podczas podwyższonej aktywności jonosfery. W odbiorniku znajdziemy również technologię AIM+ - odpowiada ona za wykrywanie zakłóceń sygnałów GNSS oraz ich eliminację. Jak zapewnia producent, radzi sobie ona zarówno z prostymi urządzeniami do zakłócania, jak i szerokopasmowymi, zaawansowanymi rozwiązaniami.

W ocenie Spetentrio AsteRx SB wyróżnia przede wszystkim wszechstronność. Urządzenie może bowiem pracować zarówno jako samodzielny odbiornik (baza lub rover), jak i część bardziej złożonych systemów – np. do sterowania maszynami. Zastosowaniom typu sensor fusion sprzyjają różne opcje wymiany danych – przez porty USB, RS-232 i Ethernet oraz Bluetooth i wi-fi.

Wśród istotnych cech AsteRx SB producent wymienia także: śledzenie wszystkich czterech systemów GNSS, odbiór satelitarnych korekt PPP czy obudowę spełniającą normę pyło- i wodoszczelności IP68.

Pełne zestawienie precyzyjnych odbiorników GNSS w ofercie polskich dystrybutorów [stan na kwiecień 2018] dostępne jest w bezpłatnym niezbędniku NAWI

JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.



zobacz też:

TSC7: nowy kontroler Trimble

Szybszy i potężniejszy niż jego poprzednicy, z nowoczesnym 7-calowym ekranem dotykowym i większą ilością pamięci, wydajny...

Nowy odbiornik GNSS od Ruide: centymetry bez stacji bazowej

W trakcie trwającej właśnie konferencji w Chinach, gdzie spotkali się dystrybutorzy...

Leica prezentuje wszechstronny dalmierz z kamerą

Leica Geosystems rozszerzyła rodzinę dalmierzy laserowych Disto o modele X3 i X4. Producent zwraca...


wiadomości

GEOPRYZMAT
RASZYN

Instrumenty optyczne, GPS i skanery. Wyłączny dystrybutor marek Pentax i Kolida

GEOPRYZMAT
RASZYN

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny instrumentów firmy Pentax, Kolida i innych.
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Symulacja przerwania wału powodziowego
play thumbnail
czy wiesz, że...

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama