Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2018-04-13 | GNSS, Geodezja, Sprzęt

Nowy odbiornik GNSS od Ruide: centymetry bez stacji bazowej

W trakcie trwającej właśnie konferencji w Chinach, gdzie spotkali się dystrybutorzy chińskiego sprzętu geodezyjnego z całego świata, grupa Ruide zaprezentowała nowy model odbiornika GNSS, który zmienia podejście do pomiarów z centymetrową dokładnością w czasie rzeczywistym.


Ilustracja: Nowy odbiornik GNSS od Ruide: centymetry bez stacji bazowej

Przede wszystkim nowy model ma nową, trzyczęstotliwościową płytę główną Trimble’a, oznaczoną jako BD990. Jest ona wyposażona w technologię Maxwell i pozwala na odbiór sygnałów satelitarnych na aż 336 kanałach. BD990 to następca znanego od wielu lat i sprawdzonego na całym świecie modelu BD970. Jeszcze szybsze uzyskiwanie rozwiązania fixed i stabilność rozwiązania – to tylko niektóre z cech nowego modelu.

Co najciekawsze, nowy odbiornik Ruide wyposażony w tę płytę pozwala na korzystanie z systemu globalnych korekt OmniSTAR i jej usługi RTX. Dzięki niej użytkownik może w krótkim czasie osiągnąć centymetrowe dokładności (nawet < 4 cm) bez konieczności używania stacji bazowej oraz bez połączenia z siecią stacji referencyjnych (np. ASG-EUPOS). W OmniSTAR korekty dostarczane są drogą satelitarną bezpośrednio z satelity geostacjonarnego, co pozwala prowadzić precyzyjne pomiary nawet tam, gdzie nie ma zasięgu sieci komórkowej. Oczywiście nowy odbiornik Ruide nadal umożliwia klasyczny pomiar metodą RTK/RTN.

Nowy sprzęt to również nowa obudowa i zmodyfikowane zasilanie. Odbiornik wyposażony został w dwie wymienne baterie działające w trybie hot-swap. Oznacza to, że po rozładowaniu się pierwszej następuje automatyczne przełączenie na drugą, bez przerywania pracy. Poza tym gdy użytkownik wyjmie jedną z baterii (np. do naładowania), również nie powoduje to przerwy w pracy. Oznacza to, że odbiornik wyposażony w dwie baterie może pracować bez przerwy nawet 12 godzin. Aby jeszcze bardziej wydłużyć czas pracy, Ruide przygotowało specjalną tyczkę z zamontowaną wewnątrz baterią, która pełni jednocześnie funkcje power banku.

Dzięki nowemu oprogramowaniu przekazywanie danych może odbywać się przez chmurę obliczeniową. Pozwala to na bezprzewodową wymianę danych z biurem (poprzez dedykowany serwer), bezpośrednio z terenu. Poza tym osoba nadzorująca pracę w biurze może cały czas na bieżąco śledzić postępy pracy terenowca i pobierać dane.

Oczywiście oprócz powyższych nowości nowy odbiornik oferuje również wszystkie pozostałe funkcje znane z popularnego już w Polsce modelu Nova R6i, m.in. obsługę wszystkich dostępnych konstelacji (GPS, GLONASS, Galileo, BeiDou), elektroniczną libellę i sensor wychylenia, web serwer (czyli interfejs użytkownika do zarządzania sprzętem przez przeglądarkę internetową), komunikację Bluetooth/wi-fi/NFC/UHF, modem wewnętrzny w standardzie 4G/LTE bez konieczności używania zewnętrznej anteny oraz retransmisję korekt RTK do innych odbiorników.

Nowy sprzęt będzie dostępny dla polskich użytkowników za 2-3 miesiące. Obecnie trwają jego ostatnie testy.

Wyłącznym dystrybutorem marki Ruide w Polsce jest firma Art-Geo, posiadająca tytuł „Dealer Of The Year” w grupie Ruide za lata 2015 i 2017 oraz „Excellence Dealer” za rok 2016.

Źródło: Art-Geo


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

~geo Na stronie OmniStar możemy przeczytać, że ich najbardziej dokładna usługa charakteryzuje się dokładnością ok 10cm z poziomem ufności 95%, czyli na poziomie 99% będzie koło 15cm. Kiedyś na forum było chyba jakieś porównanie usług RTX różnych firm. Najlepiej wypadała o ile się nie mylę usługa Trimbla. Trzeba wziąć jednak pod uwagę, że inicjalizacja trwa od 10 do 30 minut około, zależnie od usługi i terenu. Ponadto koszt większy niż ASGEUPOS. Bardziej dla zastosowań na pustkowiach gdzie nie ma stacji referencyjnych ani zasięgu GSM.
  
. Nawet strony producentów podejrzanie podobne: http://www.kolidainstrument.com http://www.ruideinstrument.com http://www.southinstrument.com
  
 1 
... proszę o odpowiedź, jak to jest z tymi centymetrowymi dokładnościami po xy i po h? Czy rzeczywiście możemy mierzyć w czasie rzeczywistym korzystając z Omnistar w ten sposób? Czy mamy cały czas taką dokładność? Czy też może uzyskujemy ją stojąc na punkcie kilka minut?
  
wow dealer roku ????, ale jaja
    4 
 1 
. Rozumiem, że ten (czy ten trochę poprzedni) Ruide jak i Kolida K5 , South Galaxy S-1 to wszystko to samo tylko inna kolorystyka obudowy jak i dystrybutor.
  
 3 



wiadomości

NaviGate Sp. z o.o.
Kraków

NaviGate – Oddział Warszawa ul. Gościnna 7, 05-082 Blizne Łaszczyńskiego k. Warszawy, tel. 22 270-15-54 ODBIORNIKI GNSS RTK, TACHIMETRY ELEKTRONICZNE I ZROBOTYZOWANE, BEZZAŁOGOWE STATKI POWIETRZNE (DRONY), SENSORY Sklep Serwis...

GEOPRYZMAT
RASZYN

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny instrumentów firmy Pentax, Kolida i innych.
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
2025-05-07 | KRAKÓW
Space Connect Meetup Kraków 2025. Technologie kosmiczne w służbie innowacji
Space Connect Meetup to cykliczne wydarzenie łączące sektor kosmiczny z pozostałymi branżami. W...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
2025-05-14 | JANÓW LUBELSKI
VIII Konferencja Naukowo-Techniczna pn. "Kierunki rozwoju i innowacje w geodezji i kartografii"
Tematyka konferencji: • nowoczesne techniki i technologie pomiarowe, • wykorzystanie...
więcej
2025-05-14 | DĘBLIN
NC2025 - Rola nawigacji w transporcie lotniczym, morskim i lądowym
Celem konferencji będzie wymiana doświadczeń, prezentacja wyników badań własnych oraz najnowszych...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że
firmę FARO założyli Simon Raab i Greg Fraser?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Robert Lach (1962-2024)

Robert Lach (1962-2024)
Robert Lach (ur. 4 maja 1962 r.) był człowiekiem w szczególny sposób związanym z polską geoinformatyką przełomu XX i XXI wieku. Główne etapy trwającej ponad 30 lat zawodowej kariery Roberta Lacha przedstawiają się następująco: •...
więcej

strzałka w dółGeodaty
800 p.n.e.
Według Homera Ziemia jest dyskiem otoczonym przez rzekę (Okeanos).
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama

v2