Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2018-02-12| Geodezja, Teledetekcja, Przetargi

Kto pozyska geodane dla Nowej Soli? [aktualizacja]

Gmina Nowa Sól wybrała najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu na dostarczenie ortofotomapy, modeli terenu oraz lotniczych zdjęć ukośnych.


Kto pozyska geodane dla Nowej Soli? [aktualizacja]

Zamawiający za najkorzystniejszą uznał ofertę firmy DBS Piotr Szczepanik, Kacper Wronowski z Warszawy o wartości 23 tys. zł brutto.

Do obowiązków wykonawcy będzie należało pozyskanie dla 85 obszarów ewidencyjnych: ortofotomapy w rozdzielczości 6 cm oraz oteksturowanego numerycznego modelu terenu w rozdzielczości 12 cm. Przedmiotem zamówienia jest także „wykonanie dokumentacji fotogrametrycznej działek i znajdujących się na nich obiektów, umożliwiającej ich identyfikację z czterech głównych kierunków geograficznych wykonanej pod kątem 35-45 stopni”. Dane mają zostać dostarczone do końca maja br.

Wśród wymogów stawianych wykonawcy zamawiający wymienił „potwierdzenie posiadanych uprawnień niezbędnych do wykonania zamówienia, tj. świadectwa kwalifikacji UAVO (w tym BVLOS) [świadectwo kwalifikacji operatora drona – red.]”. Wynika stąd, że zdjęcia lotnicze niezbędne do opracowania zamawianych danych mają być pozyskane z pokładu bezzałogowca, choć w ogłoszeniu wprost taki wymóg nie pada.

AKTUALIZACJA
Dzisiaj (13 lutego) zamawiający dokonał ponownego wyboru ofert w postępowaniu. Jak czytamy w piśmie zamieszczonym na stronie Gminy Nowa Sól, „12 lutego 2018 r. wybrany wykonawca DBS Piotr Szczepanik, Kacper Wronowski s.c., odmówił podpisania umowy na wykonanie ortofotomap (…). Ponowny wybór został dokonany spośród pozostałych ofert”.
Tym razem zamawiający za najkorzystniejszą uznał propozycję firmy Kamar Dron Skan – Kacper Marciniec o wartości 33,83 tys. zł brutto.

DC


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Akademia INSPIRE w Norwegii
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS