wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Formy rachunkowe i biografia prof. Hausbrandta
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-01-08| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Software

Towarzystwo Fotogrametrii przymierza się do szkolenia z otwartej aplikacji do przetwarzania zdjęć

Polskie Towarzystwo Fotogrametrii i Teledetekcji planuje zorganizować szkolenie z obsługi MicMac – otwartego i darmowego oprogramowania do przetwarzania fotografii do chmury punktów.


Towarzystwo Fotogrametrii przymierza się do szkolenia z otwartej aplikacji do przetwarzania zdjęć

MicMac jest programem fotogrametrycznym służącym do automatycznego wyrównywania sieci zdjęć. Generuje również gęstą chmurę punktów, tworzy siatkę mesh oraz przeprowadza ortorektyfikację. Funkcjonalność MicMac można porównać do programów Agisoft PhotoScan czy Pix4D.

Software jest rozwijany przez French National Geographic Institute w kooperacji z French National School of Geographic Sciences od 2003 roku. MicMac działa na platformach Linux i Windows, jest dostępy na wolnej licencji (open source), co poza ewidentnymi korzyściami (darmowość, dostępność kodu, możliwość stosowania do dowolnych zadań) łączy się jednocześnie z trudniejszą obsługą w porównaniu do programów komercyjnych.

Twórcy programu wyrazili gotowość poprowadzenia pięciodniowego szkolenia, które mogłoby się odbyć na początku lipca w Warszawie lub w Krakowie. Odpłatność za kurs szacowana jest na około 150 euro dla pracowników firm i 50 euro dla studentów i doktorantów. Warunkiem zorganizowania szkolenia jest zebranie grupy co najmniej 25 uczestników (z przewagą osób o pełnej odpłatności).

PTFiT zwraca się do wszystkich zainteresowanych udziałem w szkoleniu o wysłanie maila na adres ptfit.box@gmail.com do 15 stycznia. W mailu należy podać: imię i nazwisko, firmę lub uczelnię oraz preferowane miejsce szkolenia (Warszawa/Kraków).

Źródło: PTFiT

Aktualne zestawienie aplikacji do przetwarzania zdjęć do chmury punktów i modeli 3D można znaleźć w bezpłatnym niezbędniku DRONY DLA GEODETY


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl

reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt