wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Geoida od GOCE
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-01-08| Geodezja, Sprzęt

Niezbędnik TACHIMETRY 2018 już dostępny!

W ofercie krajowych dystrybutorów znajdują się już 74 serie tachimetrów 16 różnych marek. Porównanie wszystkich tych modeli można znaleźć w najnowszym wydaniu naszego niezbędnika TACHIMETRY, który od dziś dostępny jest na Geoforum.pl.


Niezbędnik TACHIMETRY 2018 już dostępny!

W tym roku zestawienie tachimetrów rozrosło się o pięć kolumn, przy czym aż 16 to nowości. Wśród premier każdy znajdzie coś dla siebie. Są to zarówno instrumenty o przeciętnej dokładności oferujące podstawowe funkcje pomiarowe, modele ze średniej półki, jak i sprzęt najbardziej rozbudowany – wyposażony w serwomotory oraz pozwalający na wykonywanie pomiarów hybrydowych (tj. TS+GNSS).

W niezbędniku na pewno nie znajdziemy sensacyjnych nowości, które wywracałyby rynek tachimetrów do góry nogami. Nie brak jednak premier, które budzą mniejsze lub większe zaskoczenie, o czym szerzej piszemy we wstępie do zestawienia. U niektórych zdziwienie mogą budzić chociażby modele Nikon serii X, które wyróżnia wbudowany autofokus. Ktoś może zapytać, czym się tu chwalić, skoro funkcję tę znajdziemy dziś nawet w najtańszym smartfonie. W przypadku tachimetrów mechanizm ten nie jest jednak wcale tak prosty jak w telefonie, o czym szerzej w niezbędniku pisze dystrybutor tej serii – firma NaviGate. Z kolei spółka TPI zauważa w swoim artykule, że choć coraz więcej polskich geodetów wykorzystuje jednocześnie tachimetr i odbiornik GNSS, to nie zawsze można to nazwać pełnymi pomiarami hybrydowymi. W publikacji Geopryzmatu przeczytamy natomiast o tachimetrach Kolidy i Linerteca, które mimo upływu czasu cieszą się niezmienną popularnością wśród klientów tej firmy.

Czytelnikom TACHIMETRÓW polecamy także wywiad z Jerzym Gerasem – właścicielem serwisu sprzętu pomiarowego na warszawskiej Woli. Pytamy go m.in., co najczęściej psuje się w tachimetrach oraz jak dbać o ten sprzęt, by służył nam jak najdłużej.

TACHIMETRY są dostępne do pobrania w formie interaktywnego flipbooka oraz pliku PDF.

Jednocześnie zachęcamy do korzystania z naszych pozostałych niezbędników: NAWI, SKANOWANIE LASEROWE oraz DRONY DLA GEODETY. W pierwszym porównujemy precyzyjne odbiorniki GNSS (z podziałem na geodezyjne, GIS-owe oraz dla stacji referencyjnych), w drugim – naziemne skanery oraz oprogramowanie do obróbki chmur punktów, a w trzecim – bezzałogowe wirnikowce i płatowce do celów fotogrametrycznych, a także aplikacje do przetwarzania zdjęć z UAV do postaci modeli 3D oraz ortofotomap.

JK


«« powrót

reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt