|2018-01-08|
Geodezja, Sprzęt
Niezbędnik TACHIMETRY 2018 już dostępny!
W ofercie krajowych dystrybutorów znajdują się już 74 serie tachimetrów 16 różnych marek. Porównanie wszystkich tych modeli można znaleźć w najnowszym wydaniu naszego niezbędnika TACHIMETRY, który od dziś dostępny jest na Geoforum.pl.
W tym roku zestawienie tachimetrów rozrosło się o pięć kolumn, przy czym aż 16 to nowości. Wśród premier każdy znajdzie coś dla siebie. Są to zarówno instrumenty o przeciętnej dokładności oferujące podstawowe funkcje pomiarowe, modele ze średniej półki, jak i sprzęt najbardziej rozbudowany – wyposażony w serwomotory oraz pozwalający na wykonywanie pomiarów hybrydowych (tj. TS+GNSS).
W niezbędniku na pewno nie znajdziemy sensacyjnych nowości, które wywracałyby rynek tachimetrów do góry nogami. Nie brak jednak premier, które budzą mniejsze lub większe zaskoczenie, o czym szerzej piszemy we wstępie do zestawienia. U niektórych zdziwienie mogą budzić chociażby modele Nikon serii X, które wyróżnia wbudowany autofokus. Ktoś może zapytać, czym się tu chwalić, skoro funkcję tę znajdziemy dziś nawet w najtańszym smartfonie. W przypadku tachimetrów mechanizm ten nie jest jednak wcale tak prosty jak w telefonie, o czym szerzej w niezbędniku pisze dystrybutor tej serii – firma NaviGate. Z kolei spółka TPI zauważa w swoim artykule, że choć coraz więcej polskich geodetów wykorzystuje jednocześnie tachimetr i odbiornik GNSS, to nie zawsze można to nazwać pełnymi pomiarami hybrydowymi. W publikacji Geopryzmatu przeczytamy natomiast o tachimetrach Kolidy i Linerteca, które mimo upływu czasu cieszą się niezmienną popularnością wśród klientów tej firmy.
Czytelnikom TACHIMETRÓW polecamy także wywiad z Jerzym Gerasem – właścicielem serwisu sprzętu pomiarowego na warszawskiej Woli. Pytamy go m.in., co najczęściej psuje się w tachimetrach oraz jak dbać o ten sprzęt, by służył nam jak najdłużej.
TACHIMETRY są dostępne do pobrania w formie interaktywnego flipbooka oraz pliku PDF.
Jednocześnie zachęcamy do korzystania z naszych pozostałych niezbędników: NAWI, SKANOWANIE LASEROWE oraz DRONY DLA GEODETY. W pierwszym porównujemy precyzyjne odbiorniki GNSS (z podziałem na geodezyjne, GIS-owe oraz dla stacji referencyjnych), w drugim – naziemne skanery oraz oprogramowanie do obróbki chmur punktów, a w trzecim – bezzałogowe wirnikowce i płatowce do celów fotogrametrycznych, a także aplikacje do przetwarzania zdjęć z UAV do postaci modeli 3D oraz ortofotomap.
JK
|