wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Raczki Elbląskie w chmurze punktów
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2017-12-11| GNSS, Geodezja, Edukacja, Ludzie

Janusz Bogusz odebrał nominację profesorską

Prezydent Andrzej Duda wręczył w miniony czwartek (7 grudnia) w Belwederze nominacje profesorskie nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. Wśród nich znalazł się prof. dr hab. inż. Janusz Bogusz z Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji Wojskowej Akademii Technicznej.


Janusz Bogusz odebrał nominację profesorską <br />
fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP
fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP

Janusz Bogusz ukończył jednolite studia magisterskie na Wydziale Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej na specjalności geodezyjne pomiary podstawowe (1995). Na tym samym wydziale 5 lat później obronił rozprawę doktorską pt. „Badanie wpływu atmosfery na wyniki obserwacji grawimetrycznych pływów ziemskich”. Stopień naukowy doktora habilitowanego uzyskał w 2012 r. na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim za cykl publikacji pt. „Zastosowanie krótko-czasowych rozwiązań GPS do badania rezydualnych zmian deformacyjnych o charakterze dynamicznym w częstotliwościach pływowych”.
W latach 2001-2009 był pracownikiem naukowym Wydziału Geodezji i Kartografii PW. Pełnił funkcję zastępcy dyrektora Instytutu Geodezji Wyższej i Astronomii Geodezyjnej, początkowo ds. dydaktycznych, następnie ds. Obserwatorium w Józefosławiu. W latach 2009-2012 adiunkt, a od 2013 r. profesor nadzwyczajny na Wydziale Inżynierii Lądowej i Geodezji Wojskowej Akademii Technicznej.

Janusz Bogusz jest specjalistą w zakresie geodezji fizycznej i geodynamiki. W latach 1995-2009 był odpowiedzialny za funkcjonowanie laboratorium pływowego w Astronomiczno-Geodezyjnym Obserwatorium w Józefosławiu. Jest laureatem 2 nagród indywidualnych i 4 zespołowych rektora PW oraz 2 nagród zespołowych rektora WAT za osiągnięcia naukowe, prace naukowo-badawcze lub działalność organizacyjną. Był promotorem w trzech przewodach doktorskich, a ponadto opiekunem ponad 30 prac magisterskich oraz ponad 20 inżynierskich.

Brał udział w około 60 zagranicznych i 30 krajowych sympozjach naukowych. Tę część jego działalności podsumowuje ponad 130 prezentacji przedstawionych głównie w języku angielskim. Jego dorobek naukowy to 13 publikacji samodzielnych oraz ponad 130 we współautorstwie, ogromna większość w języku angielskim. Kierował 8 projektami badawczymi, w 21 uczestniczył jako główny wykonawca lub wykonawca.
Janusz Bogusz pełni m.in. funkcję przewodniczącego podkomisji 3.1 „Earth Tides and Geodynamics” Międzynarodowej Asocjacji Geodezji w kadencji 2015-2020 oraz przewodniczącego sekcji „Geodezja i Geodynamika” Komitetu Geodezji Polskiej Akademii Nauk w kadencji 2015-2019.
W 2015 r. został odznaczony przez Ministra Obrony Narodowej brązowym medalem „Za zasługi dla obronności kraju”. W tym samym roku w uznaniu międzynarodowej działalności naukowo-organizacyjnej Międzynarodowa Asocjacja Geodezji uczyniła go swoim członkiem honorowym (IAG Fellow).

Źródło: WAT


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
studia geodezyjne są fajne i otwierają głowę. Większość kolegów pracuje dookoła zawodu. No, ale jak chcesz po studiach zarabiać 10K za pracę w gisie to rzeczywiście trzeba było iść do zawodówki na spawacza, przynajmniej te 4 na rękę by było w stoczni.

szkoda że wydział geodezji pw celebruje wydarzenia związane z osiągnięciami kadry dydaktycznej, a nie traktuje się tak studenta/absolwenta. Po obronie odebrałem dyplom w dziekanacie, bez uroczystości rozdania dyplomów/nie dostałem nawet na takie zaproszenia. Następnie trudności ze znalezieniem dobrej pracy w zawodzie. Generalnie studiowanie geodezji w dzisiejszych czasach to porażka i wszystkim odradzam kształcenia w tym kierunku.

gratulacje Gratuluję Panu panie Profesorze Promotorze :)

Gratulacja dla Pana Profesora. Gratuluje też poprzedniemu pracodawcy pomysłu pozbycia się tak zdolnego pracownika.

4 komentarze

reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt