Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2017-12-11 | GNSS, Geodezja, Edukacja, Ludzie

Janusz Bogusz odebrał nominację profesorską

Prezydent Andrzej Duda wręczył w miniony czwartek (7 grudnia) w Belwederze nominacje profesorskie nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. Wśród nich znalazł się prof. dr hab. inż. Janusz Bogusz z Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji Wojskowej Akademii Technicznej.


Ilustracja: Janusz Bogusz odebrał nominację profesorską <br />
fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP
fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP

Janusz Bogusz ukończył jednolite studia magisterskie na Wydziale Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej na specjalności geodezyjne pomiary podstawowe (1995). Na tym samym wydziale 5 lat później obronił rozprawę doktorską pt. „Badanie wpływu atmosfery na wyniki obserwacji grawimetrycznych pływów ziemskich”. Stopień naukowy doktora habilitowanego uzyskał w 2012 r. na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim za cykl publikacji pt. „Zastosowanie krótko-czasowych rozwiązań GPS do badania rezydualnych zmian deformacyjnych o charakterze dynamicznym w częstotliwościach pływowych”.
W latach 2001-2009 był pracownikiem naukowym Wydziału Geodezji i Kartografii PW. Pełnił funkcję zastępcy dyrektora Instytutu Geodezji Wyższej i Astronomii Geodezyjnej, początkowo ds. dydaktycznych, następnie ds. Obserwatorium w Józefosławiu. W latach 2009-2012 adiunkt, a od 2013 r. profesor nadzwyczajny na Wydziale Inżynierii Lądowej i Geodezji Wojskowej Akademii Technicznej.

Janusz Bogusz jest specjalistą w zakresie geodezji fizycznej i geodynamiki. W latach 1995-2009 był odpowiedzialny za funkcjonowanie laboratorium pływowego w Astronomiczno-Geodezyjnym Obserwatorium w Józefosławiu. Jest laureatem 2 nagród indywidualnych i 4 zespołowych rektora PW oraz 2 nagród zespołowych rektora WAT za osiągnięcia naukowe, prace naukowo-badawcze lub działalność organizacyjną. Był promotorem w trzech przewodach doktorskich, a ponadto opiekunem ponad 30 prac magisterskich oraz ponad 20 inżynierskich.

Brał udział w około 60 zagranicznych i 30 krajowych sympozjach naukowych. Tę część jego działalności podsumowuje ponad 130 prezentacji przedstawionych głównie w języku angielskim. Jego dorobek naukowy to 13 publikacji samodzielnych oraz ponad 130 we współautorstwie, ogromna większość w języku angielskim. Kierował 8 projektami badawczymi, w 21 uczestniczył jako główny wykonawca lub wykonawca.
Janusz Bogusz pełni m.in. funkcję przewodniczącego podkomisji 3.1 „Earth Tides and Geodynamics” Międzynarodowej Asocjacji Geodezji w kadencji 2015-2020 oraz przewodniczącego sekcji „Geodezja i Geodynamika” Komitetu Geodezji Polskiej Akademii Nauk w kadencji 2015-2019.
W 2015 r. został odznaczony przez Ministra Obrony Narodowej brązowym medalem „Za zasługi dla obronności kraju”. W tym samym roku w uznaniu międzynarodowej działalności naukowo-organizacyjnej Międzynarodowa Asocjacja Geodezji uczyniła go swoim członkiem honorowym (IAG Fellow).

Źródło: WAT


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

Gratulacje! Ogromne gratulacje! Do tej pory wspominam bardzo dobrze zajęcia z panem (już teraz) profesorem. Prowadzone w niezwykle ciekawy sposób, zachęcający do brania aktywnego udziału w zajęciach z odrobiną humoru. Świetny wykładowca!
  
studia geodezyjne są fajne i otwierają głowę. Większość kolegów pracuje dookoła zawodu. No, ale jak chcesz po studiach zarabiać 10K za pracę w gisie to rzeczywiście trzeba było iść do zawodówki na spawacza, przynajmniej te 4 na rękę by było w stoczni.
  
 2 
szkoda że wydział geodezji pw celebruje wydarzenia związane z osiągnięciami kadry dydaktycznej, a nie traktuje się tak studenta/absolwenta. Po obronie odebrałem dyplom w dziekanacie, bez uroczystości rozdania dyplomów/nie dostałem nawet na takie zaproszenia. Następnie trudności ze znalezieniem dobrej pracy w zawodzie. Generalnie studiowanie geodezji w dzisiejszych czasach to porażka i wszystkim odradzam kształcenia w tym kierunku.
  
 3 
gratulacje Gratuluję Panu panie Profesorze Promotorze :)
  
 1 
Gratulacja dla Pana Profesora. Gratuluje też poprzedniemu pracodawcy pomysłu pozbycia się tak zdolnego pracownika.
    3 
 10 



wiadomości

Laser-3D Jacek Krawiec
Kraków

SKANERY LASEROWE i OPROGRAMOWANIE

GEOPRYZMAT
RASZYN

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny instrumentów firmy Pentax, Kolida i innych.
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-07 | ON-LINE
Otwarte seminarium nt. wykorzystania danych Copernicus
Centrum Badań Kosmicznych PAN oraz Instytut Geodezji i Kartografii zapraszają na seminarium on-line...
więcej
2025-04-14 | WARSZAWA oraz ONLINE
Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów
„Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów...
więcej
2025-04-14 | ON-LINE
Zieleń w planowaniu przestrzennym i procesie rewitalizacji - uwarunkowania prawne
Spotkanie przeznaczone jest dla przedstawicieli gmin z terenu całego kraju. Program webinarium:...
więcej
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Akademia INSPIRE w Norwegii
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że
księżyce Marsa nazywają się Fobos i Deimos?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Dominik Zbrożek (1832-1889)
Urodził się 1 sierpnia 1832 roku w Samborze (dzisiaj Ukraina). Uczęszczał do szkół w Samborze (1844-49) i we Lwowie (1849-51). Następnie studiował na Politechnice Lwowskiej (1851-57) oraz politechnice w Wiedniu (1857-59) i Instytucie Politechnicznym...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1963

1963
Z inicjatywy dyrektora Warszawskiego Przedsiębiorstwa Geodezyjnego Wacława Kłopocińskiego w Warszawie zaczęła obowiązywać uchwała o geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej, która zapoczątkowała utworzenie w 1967 r. Zespołów Uzgadniania Dokumentacji...
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama