Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-11-20| Mapy, Prawo

Na mapie Polski pojawi się Afryka

Zmianę 218 nazw na mapie przewiduje projekt rozporządzenia opublikowany właśnie przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.


Na mapie Polski pojawi się Afryka <br />
fot. Geoportal.gov.pl
fot. Geoportal.gov.pl

Postulowane zmiany dotyczą: ustalenia 19 nazw miejscowości oraz 34 obiektów fizjograficznych, zmiany nazw 58 miejscowości oraz 14 obiektów fizjograficznych, a także zniesienia 93 nazw miejscowości na terenie 43 gmin, 40 powiatów w 16 województwach.

Najwięcej nazw miejscowości (9) ustalono dla gminy Rytro położonej w Beskidzie Sądeckim. Z kolei największa akcja znoszenia nazw ma być przeprowadzona w powiecie włocławskim w gminie Lubień Kujawski. Z mapy zniknie tu aż 57 toponimów.

Najwięcej nowych nazw obiektów fizjograficznych (20) pojawi się w powiecie żarskim, w gminie Łęknica. Dotyczą one sztucznych zbiorników wodnych, dla których ustalono takie nazwy, jak: Afryka, Mała Afryka, Jedynka czy Dwójka. Z kolei w powiecie średzkim w gminie Miękinia zaplanowano zmianę nazw aż 13 obiektów. Na przykład wzgórze Czepiel stanie się Diabelską Górą, a wzgórze Makowisko – Szubienicznym Wzgórzem.

Projekt rozporządzenia w sprawie ustalenia, zmiany i zniesienia urzędowych nazw niektórych miejscowości oraz obiektów fizjograficznych

JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak oszukać GPS?
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS